Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez CDM » 13 sierpnia 2009, 22:44

Polecam stronkę Sławomira Łosowskiego, tu jest prezentacja jego sprzętu http://www.losowski.pl/frame.html Co do instrumentarium za czasów Kombi 4, to polecam ten klip, widać na nim wszystkie wymienione przez Was instrumenty, są fajne migawki ze sprzętem Łosowskiego http://www.youtube.com/watch?v=K5oy3WMod1c
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Edziu » 14 sierpnia 2009, 21:02

Widzę że na forum wielu z was interesuję się zespołem kombi, tak to forum już kiedys widziałem co nie co się tez dowiedziałem. Moim zdaniem bez łosowskiego nie mieli by takich fajnych piosenek, to on właściwie był liderem grupy, nie jak większość mówi że skawiński. Teraz zresztą łosowski wydał jakiś album, słuchałem próbek piosenek, cały czas ma swoje charakterystyczne brzmienie(dobre kombinatorskie brzmienie), wystarczy posłuchać piosenki "Miłość to dwoje nas" czy "Sl Music", słychać tam ewidentnie DX7 , a oprócz tego syntezatora zostawił sobie z tych starych chyba Prophet5, minikorga.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez CDM » 14 sierpnia 2009, 22:59

wszystko się zgadza i trochę zal,że Sławka nie zaproszono do nowego Kombii...Mam takie wrażenie,ze Skawińskiego po wydaniu płyty "Tabu" męczyły już trochę aranżacje Łosowskiego, które, jak mi się wydaje, przestały być już tak przebojowe, jak z poprzednich płyt..już na Kombi4 słychac trochę takiej stagnacji ("Szukam drogi" itp).Po rozpadzie pierwszego Kombi, Skawiński rzucił się trochę w świat swoich gitarowych marzeń, nagrał solową płytę "Skawiński" (doskonałą) , potem był Skawalker, O.N.A... przy organizacji nowego KOMBII pominął Łosowskiego pewnie dlatego, by nie wracać do starego i konserwatywnego dosć brzmienia "parapetów" Sławka. niestety, głupio to wyszło.. Można mieć różne zdanie, ja Sławka cenię i zawsze podziwiałem.
Skoro jesteśmy już przy muzyce elektronicznej, to chcę przytoczyć pierwszy utwór zespołu Lombard, zagrany wyłącznie na instrumentach klawiszowych, wówczas obok Grzegorza Stróżniaka grał na nich też Zbigniew Foryś
http://w301.wrzuta.pl/audio/1PElkjegedz ... dwa_swiaty
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Edziu » 16 sierpnia 2009, 08:03

Skawiński jest gitarzystą, troszkę mu sie też nie dziwie, że poszedł swoją drogą, bo jednak w kombi4 i tabu gitary skawinskiego było naprawdę mało niekiedy wcale "Za ciosem cios", tam zdecydowanie łosowski trzymał prym, w tabu zrezygnowano również chyba całkowicie z simmondsów. A Skawiński gra bardzo dobrze, piosenki Kombii tutaj jest Liderem, w dawnymkombi jego gitara też dawała to coś. jeżeli chodzi o album kombi 4 opinię są różne, niektórzy z forum łosowskiego uznają go za najlepszy, niektórzy inaczej, ta stagnacja jest nawet taka trochę liryczna "szukam drogi", czy "zaczarowane miasto., wogule wszystkie albumy tej grupy podobają mi się, :) do Tabu .Te przeróbki z 1992 różnie wyszły, niektóre lepsze od oryginału np. królowie zycia, niektóre mniej np. kochać cię za późno, ale to jest moje zdanie ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez qba » 19 sierpnia 2009, 14:41

Jak byłem w 2003r na koncercie reaktywowanego Kombii to zdziwiłem się, że nie ma Łosowskiego, parę miesięcy wczesniej wystąpili w oryginalnym składzie w 'Szansie na sukces"
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8361
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Edziu » 19 sierpnia 2009, 15:26

W 2005 byli w Toruniu na otwarciu galerii Copernicus, co prawda bez łosowskiego ale nieźle grali :)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez CDM » 19 sierpnia 2009, 17:19

Mam wrażenie,że takie rozejście się wyszło wszystkim na dobre.. Skawiński w nowym Kombii mógł rozwinąć skrzydła, a dzięki współpracy z nowymi muzykami stare utwory mogły nabrać zupełnie innego wymiaru i to naprawdę bardzo nowoczesnego. Cieszę się,że ta muzyka poszła w takim kierunku,że utwory nie zostały zeszpecone, jak np. cover "The Unforgiven" Metalliki,numer skutecznie zepsuty przez panią Heizmann (to było świętokradztwo). Zarazem jestem pełen szacunku dla Sławka Łosowskiego, jego muzyka elektroniczna jest wciąż na najwyższym poziomie, nie miałbym też nic przeciwko temu,żeby Kombi w starym składzie też się czasem spotkało. Zupełnie inną sprawą są dance'owe wersje utworów nowego Kombii, to jest po prostu tragedia :evil:
W takim razie coś dla fanów oryginalnego składu zespołu,swego czasu w różnych rankingach był to najlepszy polski teledysk http://www.youtube.com/watch?v=Z5KeQdSf ... re=related
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez cieszyn » 19 sierpnia 2009, 20:31

Jakoś bardziej lubię obecny ton ich twórczości, zaś to co było kiedyś nie za bardzo mi sie podobało, dość proste schematy, podobne aranże, trochę taka muzyka na siłę

Ale to rzecz gustu, a ten z kolei nie . . . .
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez moog » 20 sierpnia 2009, 22:57

Co do syntezatorów Mooga, o których wspominał Cieszyn, w tym teledysku widać bardzo ładny okaz. Kiedyś ten utwór (a właściwie jego fragment) był u nas bardzo popularny za sprawą... No właśnie, czego :?: Ktoś pamięta :) :?: http://www.youtube.com/watch?v=LIuBhS70sio
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez cieszyn » 20 sierpnia 2009, 23:15

moog napisał(a):Co do syntezatorów Mooga, o których wspominał Cieszyn, w tym teledysku widać bardzo ładny okaz. Kiedyś ten utwór (a właściwie jego fragment) był u nas bardzo popularny za sprawą... No właśnie, czego :?: Ktoś pamięta :) :?: http://www.youtube.com/watch?v=LIuBhS70sio



w 1:34 słychać taki pasaż na klawiszach w dół. Jak się nie mylę, był to sygnał jakiejś audycji radiowej czy TV?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron