Spamoboty

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Spamoboty

Postprzez DocBrown » 10 sierpnia 2008, 13:01

Od pewnego czasu zauważyłem, że na forum kręcą się spamoboty, póki co namierzyłem ich około 4 ale niestety pamiętam tylko nazwy dwóch z nich, są to userzy o nickach MSN [BOT] oraz Yahoo [BOT], czy to forum nie jest zabezpieczone przed spamobotami ?
Skąd się one tutaj wzięły ?
DocBrown
 

Re: Spamoboty

Postprzez cieszyn » 10 sierpnia 2008, 13:37

DocBrown napisał(a):Od pewnego czasu zauważyłem, że na forum kręcą się spamoboty, póki co namierzyłem ich około 4 ale niestety pamiętam tylko nazwy dwóch z nich, są to userzy o nickach MSN [BOT] oraz Yahoo [BOT], czy to forum nie jest zabezpieczone przed spamobotami ?
Skąd się one tutaj wzięły ?


Nie znam się na tym, ale te maszyny są tu, odkąd pamiętam.
Wystarczy zejść na sam dół na stronie Głównej i widać ich na liście userów
Myślę że one nic złego nie robią, bo by ich już dawno Admin stąd wyrzucił, przecież mamy bezpieczne to forum
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spamoboty

Postprzez elek » 10 sierpnia 2008, 14:15

To nie są spamboty tylko roboty indeksujące strony www.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Spamoboty

Postprzez Paweł » 10 sierpnia 2008, 14:24

elek napisał(a):To nie są spamboty tylko roboty indeksujące strony www.

Tak

Opis Googlebot'a który też zagląda na forum:

Wikipedia napisał(a):Googlebot - robot internetowy, używany przez Google. Przechodząc z jednej strony na drugą za pomocą odnośników indeksuje je tym samym tworząc indeks dla wyszukiwarki Google.

Jeśli webmaster zażyczy sobie, aby informacje na jego stronie nie były dostępne dla Googlebota lub innego robota internetowego, może wykonać to za pomocą pliku robots.txt.

Googlebot istnieje w dwóch wersjach; deepbot i freshbot. Deepbot ma za zadanie przechodzenie na każdy link jaki znajdzie na "oglądanych" przez siebie stronach i dodanie tylu, ile może, do indeksu. Ten proces jest kończony i powtarzany mniej więcej co miesiąc. Freshbot surfuje po sieci szukając nowych stron. Odwiedza on strony zmieniające się często; w zależności od tego, jak często są aktualizowane.

Googlebot przegląda strony korzystając z wszystkich linków, jakie znajdzie na każdej wcześniej odwiedzonej przez siebie stronie. Nowe strony muszą być zalinkowane od innej, znanej już Googlebotowi strony, aby mógł ją odwiedzić i zaindeksować.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spamoboty

Postprzez cieszyn » 10 sierpnia 2008, 15:14

Więc się chyba niewiele pomyliłem nazywając te roboty maszynami oraz nie obawiając się ich jako szkodliwych?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spamoboty

Postprzez KaszeL » 10 sierpnia 2008, 16:09

Tak jak powiedział elek, to boty indeksujące do wyszukiwarek :) Nie trzeba się ich obawiać. Temat zamykam.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości