Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez moog » 14 grudnia 2009, 21:05

Coś dla miłośników klawiszy: gość zbudował Mellotron z 14 walkmanów:
http://www.mysterycircuits.com/melloman/melloman.html
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez cieszyn » 15 grudnia 2009, 00:08

moog napisał(a):Coś dla miłośników klawiszy: gość zbudował Mellotron z 14 walkmanów:
http://www.mysterycircuits.com/melloman/melloman.html


Podziwiam konstruktora, trzeba dużo pracy, aby to zrobić
To elektrofon elektromechaniczny ery przedsyntezatorowej :lol: ale to fajnie brzmi :P

oto fragment opisu mellotronu z WIKI:

Wytwarzał dźwięki metodą reprodukcyjną tzn. dźwięki nagrywane były na odcinkach taśmy magnetycznej i w czasie gry odczytywane za pomocą głowicy magnetofonowej po naciśnięciu klawisza. Jedna głowica czytała jednocześnie trzy taśmy i mogła być przesuwana w pewnym zakresie przy użyciu pedału. Aby uniknąć zachwiania dźwięku przy zamykaniu pętli, długość dźwięku ograniczona była do ok. 8 sekund, po czym głowica wracała do punktu wyjściowego. Próbki najczęściej były dźwiękami instrumentów smyczkowych, dętych lub głosów chóralnych.
Ostatnio edytowano 16 grudnia 2009, 23:50 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Edziu » 15 grudnia 2009, 13:50

ten mellotron to coś jakby pradziadek samplerów
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez qba » 17 grudnia 2009, 18:36

Mnie prócz oświetlenia interesuje też architektura, zarówno wnętrz, jak i budynków. Od dziecka lubiłem rysować plany domów, oraz mapy, niestety całkowity brak zdolności do przedmiotów ścisłych spowodował, że nawet nie próbowałem się dostać na architekturę. Poza tym współczesne trendy we wzornictwie, nie tylko opraw oświetleniowych, ale dotyczy to także mebli, budynków itp. w większości mi się nie podobają. Sprawiają wrażenie, jakby były projektowane według jednej narzuconej linii. Kiedyś( w latach 90) uwielbiałem przeglądać gazety i miesięczniki o wystroju wnętrz, nie tylko (choć głównie) z tego powodu, że można było zobaczyć ciekawe oprawy wnętrzowe. Wtedy każde wnętrze miało coś charakterystycznego, a dziś w tych samych gazetach widzę we wnętrzach kopię katalogów firm produkujących meble.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8355
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez oskard » 18 grudnia 2009, 01:19

To mamy podobnie ;) :) - brak zdolności do przedmiotów ścisłych, i upodobanie dawniejszych stylów, z tym że mnie sie podoba przedwojna w architekturze, a PRL jest dla mnie szczytem nowoczesności :D Obecne budownictwo dla mnie jeszcze nie powstało... :lol: Też miałem marzenie dostać sie na architekture, ale nawet gdybym jakimś cudem sie dostał, to kto by zatwierdził moje projekty :?: :lol: - kamienice z ciemnymi podwórkami-studniami, i z łazienkami na korytarzach :mrgreen:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez qba » 18 grudnia 2009, 18:49

Kamienice mają klimat. Ja przez niemal całe życie mieszkam w przedwojennych, poniemieckich budynkach. Przez 7 lat mieszkałem w mieszkaniu, podzielonym na 3 rodziny. Łazienka była co prawda własna, ale strasznie mała i wchodziło się przez kuchnie. W przedpokoju wisiał żyrandol jeszcze sprzed wojny.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8355
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez DocBrown » 18 grudnia 2009, 20:45

Kamienice mają klimat, ale przeprowadzanie tam jakichkolwiek remontów lub modernizacji instalacji elektrycznych to tragedia :evil:
Ściany są takie że albo nie można sie przewiercić koronką, albo sie po prostu wpada :lol:
DocBrown
 

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez mateusz » 19 grudnia 2009, 15:36

Powiem Wam ,że i ja mam podobne hobby ,szczególnie interesuje mnie architektura PRLu ,często dość kontrowersyjna ,modernizm,jednak bardzo ciekawa. Chodzi mi tu szczególnie o wysokościowce mieszkalne "wielka płyta" jak i wyższe budynki np. biurowe. Architektura okresu przedwojennego też bardzo ciekawa klimatyczne kamienice , pieżeje ,na naszej małej starówce jest tego trochę ,co prawda większość to rekonstrukcje z okresu powojennego.. Ogólnie interesuje mnie życie mojego miasta , szczególnie inwestycje budowlane ,co gdzie się zmienia ,oświewtlenie (wiadomo) , polityka itp. Działam trochę na forum SCC ,lubię szcególnie fotografować budowy.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez MRP200 » 20 grudnia 2009, 01:19

Wymiana instalacji elektrycznej (i nie tylko) w kamienicy raczej tak żle nie wygląda ponieważ te budynki murowano z cegły a potem jeszcze tynkowano, a ściany główne były raczej "grubomure". Inna sprawa, że w czasach PRL-u przeprowadzano tzw. dogęszczanie lokali, duże mieszkania dzielono na mniejsze i prawdopodobnie stosunkowo cienkimi ścianami. Gorzej jest z sufitami, bo najczęsciej są dechy i trzcina (tynkowana oczywiście).
Natomiast wymiana instalacji na tzw. wielkiej płycie to dopiero porażka. Bez specjalistycznych elektronarzędzi lepiej nie próbować. Nie dość że wielka płyta nie była tynkowana tylko szpachlowana, to jeszcze trzeba uważać na ściany między sąsiadami bo niby żelbet ale nie za gruby i podczas kucia pod puszkę można przebić się do sąsiada (znam taki przypadek).
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Whites86 » 20 grudnia 2009, 10:34

MRP200 napisał(a):Wymiana instalacji elektrycznej (i nie tylko) w kamienicy raczej tak żle nie wygląda ponieważ te budynki murowano z cegły a potem jeszcze tynkowano, a ściany główne były raczej "grubomure". Inna sprawa, że w czasach PRL-u przeprowadzano tzw. dogęszczanie lokali, duże mieszkania dzielono na mniejsze i prawdopodobnie stosunkowo cienkimi ścianami. Gorzej jest z sufitami, bo najczęsciej są dechy i trzcina (tynkowana oczywiście).
Natomiast wymiana instalacji na tzw. wielkiej płycie to dopiero porażka. Bez specjalistycznych elektronarzędzi lepiej nie próbować. Nie dość że wielka płyta nie była tynkowana tylko szpachlowana, to jeszcze trzeba uważać na ściany między sąsiadami bo niby żelbet ale nie za gruby i podczas kucia pod puszkę można przebić się do sąsiada (znam taki przypadek).

zelbet jak żelbet to jeszcze pol biedy gorzej jak trafisz na gazobeton, to jest dopiero porażka tak przebic sie na drugą strone to zaden problem, wystarczy miec za duże wiertlo
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości