Ranking tematów Forum

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Ranking tematów Forum

Postprzez cieszyn » 7 grudnia 2008, 12:31

Ponieważ rocznica Forum minęła cicho i bez echa, może warto by pokusić się o pewne podsumowania

Pokazać nam np. jakie tematy są najbardziej popularne, a jakie najmniej? Można by się oprzeć na ilości postów w danym temacie

Można by też np. pokazać, które wątki gromadzą najwięcej zdjęć

Może po tak długim okresie działania Forum są widoczne jakieś prawidłowości? np. w które dni tygodnia jest najwięcej userów na Forum? W jakich to się dzieje godzinach?
Czy święta typu Boże Narodzenie czy Wielkanoc mają wpływ na ilość osób obecnych na forum ?

Czy administracja jest zainteresowana takim małym podsumowaniem i czy to jest technicznie możliwe? czyli czy soft Forum to umożliwia ? :roll:

Was drodzy użytkownicy też proszę o wypowiedzi, czy interesują Was jakieś zestawienia po niemal 2 latach działania Forum i jakie zestawienia macie na myśli ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez DocBrown » 7 grudnia 2008, 13:27

Statystyki by się bardzo przydały, jednak nie widzę tu takiej opcji, zaś w phpBB Modified By Przemo była, wystarczy spojrzeć choćby na Ś.P. Lighting.pl :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez Edziu » 7 grudnia 2008, 14:25

Najlepszą popularność ma wątek o kwiatach opraw oświetleniowych :)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez cieszyn » 7 grudnia 2008, 15:12

Edziu napisał(a):Najlepszą popularność ma wątek o kwiatach opraw oświetleniowych :)


No właśnie nie jestem pewien, myślę, że coś da się zrobić od strony supervisera, co Ty na to Neon ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez cieszyn » 8 grudnia 2008, 23:45

cieszyn napisał(a):
Edziu napisał(a):Najlepszą popularność ma wątek o kwiatach opraw oświetleniowych :)


No właśnie nie jestem pewien, myślę, że coś da się zrobić od strony supervisera, co Ty na to Neon ?


Tak się zastanawiam - czy mają sens te różne moje pomysły na większe zaktywizowanie Forum. Póki co, są bez szans na realizację, i nie zależy to tylko od samych userów.
Więc tak myślę, że jeśli mamy przetrwać w tym gronie jeszcze przez długi czas, to tu musi się dziać coś więcej, niż tylko nowy post i odpowiedź, nowy post i odpowiedź, ta monotonia może być na dłuższą metę usypiająca, mówiąc bardzo oględnie.
Nowe tematy, owszem są, ale coraz częściej są one tylko rozwinięciem już istniejących. Aktywność userów jest moim zdaniem mniejsza, niż kiedyś,przed rokiem na przykład, ale tu zupełnie mogę się mylić

Powoli też zaczynam traktować to Forum jako miejsce do znalezienia informacji technicznych czy zdjęć danego typu oprawy.
Mówię szczerze, powoli przechodzi mi pasja, a przychodzi przyzwyczajenie.
Co gorsza nie jestem niestety sam w takiej sytuacji, co wynika z paru moich kontaktów na PW, ale oczywiście nikomu tego nie życzę, chciałbym bowiem gorąco, aby każdy z Was miał w sobie niewyczerpaną, wielką pasję do spraw oświetleniowych.

Sorry za tak osobiste zwierzenia, stary cieszyn robi się za bardzo sentymentalny, ale cóż, "ten typ tak ma", ;) ;) ;)



no i latka już nie te :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez Edziu » 9 grudnia 2008, 17:48

Tez zauważam ten fakt Cieszyn taka prawda, że to co najważniejsze zostało powiedziane na samym początku, teraz są poprostu kontynuowane te tematy, oprawy mogły się już trochę opatrzyć, ale co pewien czas ktoś przecież zamieszcza jakieś zaje...fajne :D zdjęcia. Faktem jest to że forum ostatnio trochę zamiera, Ja też ostatnio zaglądam tu dość żadko, staram się niekiedy po pracy, ale mam ostatnio bardzo malo czasu, sami wiecie nauka i praca... lecz przez święta zapowiadam że moja aktywność się zwiększy, mam trochę fotek, których nie zamieściłem, a wiem że się wam spodobają, bo jest tam sporo klasyków, liczę na to że inni też będą mogli poświęcić więcej czasu forum, nie ma wtedy szkoły :D .
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez DocBrown » 10 grudnia 2008, 15:01

cieszyn napisał(a):Tak się zastanawiam - czy mają sens te różne moje pomysły na większe zaktywizowanie Forum.


Jasne, że mają :)
DocBrown
 

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez DocBrown » 10 grudnia 2008, 15:08

Najbardziej rozwiniętym i aktywnym działem na forum jest dział "Klasyczne oprawy oświetleniowe zewnętrzne", napisano w nim aż 6523 posty w 75 tematach, drugie miejsce zajmuje dział "Oświetlenie uliczne", napisano w nim 6410 posty w 54 tematach, trzecie miejsce zajmuje dział "Miasta polskie" w nim napisano 3962 posty w 82 tematach.

Najmniej rozwiniętym i aktywnym działem na forum jest dział "lampy naftowe, świeczki, lampy acetylenowe, gazowe, łukowe" tylko 3 posty i jeden temat.


Póki co takie małe statystyki widoczne na pierwszy rzut oka, mam zamiar sprawdzić, jaki temat ma najwięcej postów i jaki ma najmniej, wtedy dorzucę te dane tutaj :)
DocBrown
 

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez DocBrown » 10 grudnia 2008, 17:45

Kolejne dane :mrgreen:
Tym razem najaktywniejsze tematy z poszczególnych działów forum :)

Wasze sugestie i propozycje - Księga wniosków i skarg, 147 postów

Klub Forum - Najaktywniejszy użytkownik, 137 postów

Iluminacja architektury i obiektów - Oświetlenie numerów domów dawniej i dziś, 91 postów

Oświetlenie uliczne - Kwiaty opraw oświetleniowych, 1489 postów

Oświetlenie placów, skwerów, parków i ogrodów - Świecące oprawy parkowe, oświetlenie parków i skwerów w nocy, 139 postów

Oświetlenie innych terenów otwartych - [PKP] Oświetlenie, 275 postów

Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego - Okresowa wymiana lamp, 292 posty

Miasta polskie - [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic, 423 posty

Regiony Polskie - Mordy - miasteczko koło Siedlec, 45 postów

Sygnalizacja i oznakowanie - Podswietlane znaki drogowe, 133 posty

Oświetlenie zewnętrzne za granicą - CZECHY - oświetlenie zewnętrzne, 78 postów

Instytucje publiczne - Oświetlenie wewnętrzne dworców, 61 postów

Obiekty handlowe - Oświetlenie hal marketów lampami rtęciowymi, 16 postów

Obiekty sportowe - Oświetlenie kortów tenisowych, 29 postów

Mieszkania i domy - Oświetlenie wind i klatek schodowych, 97 postów

Nowe oprawy oswietleniowe zewnętrzne - [Elgo] Strada, 467 postów

Klasyczne oprawy oświetleniowe zewnętrzne - [ORZ 7 i ORZ 6] Rózne wersje opraw, 624 posty

Nowe oprawy oświetleniowe wewnętrzne - Oprawa Lena, 35

Klasyczne oprawy oświetleniowe wewnętrzne - Oprawy zewnętrzno-wewnętrzne z wkręcanym kloszem, 132 posty

Producenci opraw oświetleniowych - Nowe produkty firmy Elgo, 61

Wasze kolekcje - Prywatne Muzeum Opraw, 247

lampy naftowe, świeczki, lampy acetylenowe, gazowe, łukowe - lampy naftowe-ktoś jakieś posiada :?:, 2 posty

Żarówki tradycyjne i halogenowe - Żarówki, 128 postów

Świetlówki liniowe i kompaktowe - świetlówki kompaktowe, 86 postów

Wysokoprężne lampy wyładowcze - WLS z mieszaniną Penninga - czemu są tak rzadko stosowane ?, 130 postów

Diody LED - czy diody LED się przepalają????, 12 postów

Inne rodzaje - Neony dawniej i dziś, 284 posty

Wasze kolekcje - [Whites86] moja mała kolekcja, 153 posty

Oprawy - OZPR, 5

Lampy - MIXF - lampa rtęciowo-żarowa, 14 postów

Pozostałe - Naprawa uszkodzonego kabla oświetleniowego, 12 postów

Słupy oświetleniowe - Pastorały, 185 postów

Linie napowietrzne - słupowa stacja transformatorowa - budowa, 55 postów

Osprzęt elektroenergetyczny - Izolatory, 82 posty

Domowe instalacje elektroenergetyczne - Stare łączniki kołyskowe, 170 postów

Wasze kolekcje - znalezione oprawy uliczne lub części opraw, 31 postów

Osprzęt elektryczny - Kolekcja dławików, 62 posty

Oświetlenie w motoryzacji - Żarówki samochodowe żółte selektywne, 13 postów

Giełda handlowa - Ciekawy sprzet na allegro, 224 posty

Foto i video - Zdjęcia z motywem opraw, 396 postów

Pasja oświetleniowa - Kolekcjonowanie opraw oświetleniowych, 114 postów

Off-Topic - Humor, 167 postów

Kosz - wątek artuleda - do Kosza, 22 posty
DocBrown
 

Re: Ranking tematów Forum

Postprzez DocBrown » 10 grudnia 2008, 17:54

I tak jak ktoś wspominał, najaktywniejszy jest temat o kwiatach opraw :mrgreen:
DocBrown
 

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości