Producenci lamp wyładowczych

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Producenci lamp wyładowczych

Postprzez mirek » 14 lipca 2007, 09:00

Witam wszystkich :!:

Mam pytanie do CDM, jakiej firmy lampy obecnie stosuje się przy wymianie w Poznaniu i jakiej się stosowało w latach 80' i 90' (czy tylko POLAMPy) :?:
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Producenci lamp wyładowczych

Postprzez CDM » 15 lipca 2007, 12:26

:arrow: mirek,obecnie w Poznaniu stosuje się właściwie tylko źródła Philipsa, czyli SON-T Pro, lub SON 70 eliptyczne, ale te drugie tylko do opraw parkowych. Rtęciówki to juz u nas rzadkość, można je spotkać głównie w parkach, do nich montuje się HPL-ki. Z historycznych źródeł, które pamiętam, stosowało się oprócz POLAMp firmę NARVA, to były rtęciówki i sodówki, te ostatnie przede wszystkim wkładano do nowo zakładanych opraw SGS 201/250 i 150 (niektóre z tych sodówek świeciły jeszcze do niedawna, zostały zamienione na SON-T podczas przeglądu), a w oprawy SGS 201/400 wkręcano sodówki eliptyczne OSRAM. Oprócz tego można też były też lampy TESLA, głównie w postaci SHLP 210, oraz źródła rtęciowe. Sporadycznie pojawiały się też sodówki NATRIUM.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Producenci lamp wyładowczych

Postprzez mirek » 15 lipca 2007, 20:04

Dzięki za informacje. Mam tak przy okazji jeszcze takie pytanie, czy istnieją jeszcze w Poznaniu oprawy rtęciowe większej mocy (250W, 400W) w których przez ostani rok założono nową rtęciówkę :?:
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Producenci lamp wyładowczych

Postprzez CDM » 15 lipca 2007, 21:55

mirek napisał(a):Dzięki za informacje. Mam tak przy okazji jeszcze takie pytanie, czy istnieją jeszcze w Poznaniu oprawy rtęciowe większej mocy (250W, 400W) w których przez ostani rok założono nową rtęciówkę :?:

hmmm..może byc problem..rtęciówek juz prawie u nas nie ma, jest jeszcze kilka niedobitków (oczywiscie jeśli chodzi o oświetlenie drogowe), ale nie sadzę, by cokolwiek było z nimi robione.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Producenci lamp wyładowczych

Postprzez neon44 » 15 lipca 2007, 21:59

CDM napisał(a):hmmm..może byc problem..rtęciówek juz prawie u nas nie ma, jest jeszcze kilka niedobitków (oczywiscie jeśli chodzi o oświetlenie drogowe), ale nie sadzę, by cokolwiek było z nimi robione.


czyżby niedobitki miały być pozostawione :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Producenci lamp wyładowczych

Postprzez CDM » 15 lipca 2007, 22:41

neon44 napisał(a):
CDM napisał(a):hmmm..może byc problem..rtęciówek juz prawie u nas nie ma, jest jeszcze kilka niedobitków (oczywiscie jeśli chodzi o oświetlenie drogowe), ale nie sadzę, by cokolwiek było z nimi robione.


czyżby niedobitki miały być pozostawione :?:

myślę, ze nie, nie było to celowe, po prostu stało się tak z różnych innych przyczyn, m.in z powodu niezgodności dokumentacyjnych, czyli np. braku danego słupa w dokumentacji. Takie niezgodnosci są powoli wyprowadzane na prostą w czasie przeglądów, brakujące oprawy się wymienia na nowe
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości