Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Czy jesteś za zezwoleniem na umieszczanie grafik w podpisie?

Ankieta wygasła 15 listopada 2009, 19:28

Nie - chciałbym, żeby podpisy zawierały sam tekst (tak jest w tej chwili)
15
52%
Tak - jestem za obrazkami statycznymi
8
28%
Tak - jestem za zgodą na umieszczanie grafik i animacji w podpisie
6
21%
 
Liczba głosów : 29

Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez KaszeL » 8 listopada 2009, 19:28

Cześć.

Dyskusja na temat grafik w podpisie ucichła, czas ją zatem podsumować. Ponieważ nie potrafimy dojść do jednoznacznej zgody, utrzymujemy w mocy postanowienia regulaminu w tej sprawie. Tj od dziś będziemy bezwzględnie wymagać usunięcia wszystkich grafik w podpisie. To po pierwsze...

Po drugie, jako że jednak wiele osób wypowiadało się za takimi grafikami, dziś otwieram ankietę na ten temat. Zadecydujemy w niej czy zezwolić na grafiki statyczne, animacje, czy pozostawić tak jak jest - czyli bez grafiki w ogóle. Dopiero w drugim etapie, jeśli zapadnie decyzja o zezwoleniu na grafiki - podyskutujemy nad maksymalnym rozmiarem, etc. Jak zwykle czekam na wszelkie wnioski i sugestie w tej sprawie. Myślę, że w moje zdanie już znacie, ale dla przypomnienia jestem za samym tekstem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez Michal » 11 listopada 2009, 22:58

Ja bym był za całkowitym usunięciem podpisów,można się w nich czasami naczytać takich głupot,że głowa boli :mrgreen: ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez KaszeL » 11 listopada 2009, 23:14

Nie kuś :P
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez Whites86 » 12 listopada 2009, 00:53

heh Michal ma racje ale akurat calkowite ich usuniecie raczej dobrym rozwiązaniem nie jest ;) (jak dla mnie)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez Nopton » 12 listopada 2009, 17:33

Już chciałem pisać, że sprawa ucichła a problem nie został załatwiony...
Ale widzę że na szczęście jednak ruszyła. ;)
Co prawda odzywam się z pewnym opóźnieniem, ale i tak Kaszlu ułatwiłeś mi zadanie, bo nie tylko do tego punktu mam zastrzeżenia.
:arrow: A teraz dorzeczy, mam odmienne zdanie, w wielu względach nie zgodzę się z zdaniem Cieszyna i popieram zdanie kolegi Doca Brown .
Uważam że grafika w podpisach jaka się znajdowała do niedawna na forum, nie miała szkodliwego wpływu.
Jak dla mnie, elementy graficzne to dodatkowy element rozpoznawczy, dzięki temu jest mi łatwiej rozpoznać który tekst należy do kogo.
Zarówno animacje, jak i grafikę statyczną traktowałem jako sposób wyróżnienia się wśród innych i wcale nie uważam żeby było to w jakiś sposób krzywdzące dla pozostałych.
Podobne zdanie mam o reklamach w internecie.
Nie raz się z nich nabijam, jak są złośliwe to zazwyczaj się nie przejmuje, a czasem ich w ogóle nie zauważam. Najgorszym typem reklamy jakiej nie lubię to wysuwające się okno. Które na dodatek bardzo ciężko zamknąć, taka złośliwa reklama rzecze wiście przeszkadza.
Ale na szczęście reklam na forum nie ma.
Przyznam że ja także chciałem sobie wstawić pewnie element graficzny.
Lecz raczej tego nie zrobię, runiesz awatara nie mam do tej pory, bo jeszcze nie zdążyłem się wyznać na systemie.
:arrow: Zanim Utilizer nie zwrócił na to uwagi, to byłem trochę zdezorientowanym w tym regulaminie,
jak i tym punktem „ 3.7”.
Nie więdnąc czego ten punkt dotyczy, jakiego podpisu ?
Z góry zakładałem że regulamin jest egzekwowany i przestrzegany w całości.
Oraz sądziłem że na podstawie zachowania kolegów i braku reakcji modelatorów,
w podświadomości mojej zrodziło się przekonanie że regulamin jednak dopuszcza grafikę w tym
konkretnym podpisie i prędzej cz później b się spytał, czego ten punkt dotyczy.
Jednak widzę że wcale tak nie było jak ja to myślałem.
Moim nie skromnym zdaniem, nie najlepiej to świadczy o kompetencjach tutejszej administracji
i modelatorach. Ale i tak jestem pewien że to się zmieni . :)
cieszyn napisał(a):
DocBrown napisał(a):... proponuje jednak przeglądnąć inne fora, choćby te które podałem za przykład, tam administracja sciga o poważne wykroczenia, zamiast o obrazki w podpisach czy avatarach.

Doc - wykroczenie przeciwko Regulaminowi to wykroczenie i koniec. Każde powinno być, jak się wyraziłeś, "ścigane" ;)
Więc nie proponuj adminom różnego traktowania różnych wykroczeń

Owszem, ścigać powinno się każde wykroczenie, ale grafika w podpisach nie musi być wykroczeniem na innym forum.
Bo na jednym forum grafika może być dopuszczona a na innym nie.
cieszyn napisał(a):
DocBrown napisał(a):... . Myśle że jakieś wielkie ograniczenia i zakazy nie mają tu sensu bo zrobi się tu wyjątkowo sztywna i nudna atmosfera.

Znowu się nie zgodzę:
- zakaz animacji i dopisków w podpisach to nie są żadne wielkie ograniczenia . To jest po prostu Regulamin, akurat w tym względzie bardzo rozsądny

Wybacz Cieszyn, ale mi trudno dopatrzeć się jakiegoś rozsądku w tym punkcie.
Moim zdaniem,( odwarze się to stwierdzić) jest w tym przypadku prawie bezsensowny !
cieszyn napisał(a):
- co do tej nudnej atmosfery: jeżeli właściwym środkiem na zaktywizowanie tego forum mają być animacje i jakieś tam pseudomądre sentencje (sorry, Twoje napisy się o taki poziom ocierają ) to chyba się mylisz. One właśnie wprost odpychają userów od większej aktywności, bo migają, i narzucają się stale z uporem godnym lepszej sprawy. Raz czy dwa można to przeczytać, ale stale?

Przecież nikt nas nie zmusza do wielokrotnego czytania tych podpisów, myślę że to kwesta przyzwyczajenia.
Co do tego, że te podpisy odpychają, to się nie do końca zgodzę, żarty w podpisach właśnie stały się jednym z elementów, które zadecydowały o tym że zarejestrowałem się na to forum, a nie na inne. Jedynie co mnie tu odpycha, to pisanie np. że "Soda jest wstrętna"-.
A co do podpisu Doca, to damnie był to po prostu tani żart, zaś grafika w jego podpisie mnie się akurat w miarę podobała i ostatnio współgrała z awatarem.
cieszyn napisał(a): A jak ktoś odpowiada paroma słowami, to ja (i chyba nie tylko ja) np. nie umiem ich tak szybko odnaleźć w gąszczu tych animacji i sentencji - więc pytam, czy o taki "komunikatywny" przekaz nam chodzi?
A tu się sobą trochę zgodzę, trzeba odszukiwać właściwy tekst, ale dla mnie to nie stanowiło do dotychczas większego problemu. A co do przekazu, to podpisy już noszą pewną informacje o użytkowniku.
cieszyn napisał(a):Dlatego kierując się dobrem tego forum i troską o jego wysoki poziom, po raz kolejny wnoszę do administracji o nakazanie bezwględnego przestrzegania przedmiotowego punktu Regulaminu.

To jedna z nielicznych rzeczy, z którą się w pełni zgadzam z przeciwnikami zmiany punktu " 3.7 ". Lecz świta mi ostatnio w głowie alternatywne rozwiązanie... :)
Nopton
 
Posty: 127
Dołączył(a): 19 kwietnia 2009, 08:36
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez DocBrown » 12 listopada 2009, 18:03

Miałem się już nie odzywać w temacie, ale muszę dopisać coś od siebie.
Cała ta z sprawa z wyłączaniam, czy zabranianiem grafiki w podpisie to dla mnie jakieś nieporozumienie, jestem zarejestrowany na paru innych forach, wiele innych for przeglądam i na żadnym nie ma i nie było zakazu umieszczania podpisów lub grafik w podpisie (nie ważne czy animowane, czy nie, jedyne ograniczenie to rozmiar grafiki, bo przecież taka na pół strony to przesada). W regulaminach tamtych for kładzie sie nacisk na to co naprawde istotne, a drobiazgami typu podpisy nikt się nie przejmuje, tzn jest zakaz umieszczania obraźliwych, niecenzuralnych itp treści, ale to dotyczy całości forum, a nie tylko podpisów.
Niech sobie będą te podpisy wraz z obrazkami animowanymi czy też nie, grunt by nie przesadzano z wielkością, ale jak sie umieści stosowny zapis w regulaminie to chyba nikt nie będzie wrzucać grafik o zbyt wielkim rozmiarze. W klubie forum mamy temat userbary i sygnaturki, wiele osób zachwycone było tym pomysłem, nawet neonowi się to podobało, a teraz mamy tego zabronić ?
Ja uważam, że należałoby zostawić tak jak było jedyne ograniczenie to rozmiary grafiki i zakaz umieszczania niecenzuralnych oraz obraźliwych treści, ot co.

P.S. Jak będziemy chcieli wszystkiego zabronić to sie tu zrobi zaraz grobowa atmosfera :P
DocBrown
 

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez Whites86 » 12 listopada 2009, 18:12

NOPTON: Moim nie skromnym zdaniem, nie najlepiej to świadczy o kompetencjach tutejszej administracji
i modelatorach. Ale i tak jestem pewien że to się zmieni

wolalbym zebys się niewypowiadal o kompetencjach administracji i moderatorów jeśli nawet niewiesz na czym nasza praca polega, krytykujesz nas z gory za to ze omijalismy ten punkt a czy spojrzales moze kiedys na siebie ? niewniosles na formum NIC, Twoje posty w duzej wiekszosci to poprostu bezwartosciowe odpowiedzi na czyjs post z fotkami , fakt ze do tej pory celowo niezwracalismy na ten punkt uwagi jest oczywisty, ale nieoznacza to ze jestesmy niekompetentni, tak wiec jesli zamierzasz napisac cokolwiek o administracji przemysl to kilkakrotnie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez Michal » 12 listopada 2009, 18:55

Ale chłopak walnął wypociny,prawie referat :lol:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez KaszeL » 12 listopada 2009, 19:40

Spokojnie chłopaki. Nie sądziłem, że sprawa podpisów wywołuje tyle emocji.
Ja jestem zadania, że o tym jak ma działać to forum powinni decydować jego użytkownicy - w tej ankiecie, półki co większość jest za stanem obecnym. Rozumiem, że nie wszystkim może taki stan odpowiadać, na innych forach może obwiązywać inny regulamin niemniej tutaj sami zadecydujemy o tym jakie zasady u nas panują. Jeśli komuś nie odpowiada regulamin w jakieś kwestii zawsze możemy to przedyskutować i zmienić w drodze ankiety. Nie widzę problemu. Tymczasem jeśli chodzi o podpisy, poczekamy na wyniki głosowania.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Obrazki w podpisach: Od dziś zablokowane...

Postprzez oskard » 12 listopada 2009, 21:50

Ja uważam, że graficznych podpisów nie powinno sie zabraniać, ale jeżeli ktoś umieści coś co kuje w oczy i rozprasza, albo jest nie na temat, to admin powinien takiego dysydenta upomnieć. Regulamin powinien być trocha elastyczny, owszem, powinny być pewne zasady, przepisy napisane jasno i stanowczo, a takie niuansy jak jaskrawość, rozmiar czy agresywność grafiki powinny już leżeć w gestii admina, żeby zwracał na to uwagę i upominał. Są posty czy grafiki, nie łamiące regulaminu, a wykorzystujące luki w nim, i naginające go. I tym trzeba sie zająć. Zrobić minimum zakazów, przeciw największym przewinieniom, z którymi nie ma dyskusji, a reszta niech by była każdorazowo do omówienia i uzgodnienia z administracją czy moderacją. Ja osobiście nie chciałbym, żeby z naszego forum znikli takie animacje jak LampyWLS, te skaczące słupy :mrgreen: To jest świetne!! Wyróżnia to nie tylko Jego, ale i ogólnie, całe nasze forum ;) A zakaz całkowity spowoduje, że znikną te rażące i rozpraszające grafiki, ale też i takie ciekawe, fajne i charakterystyczne :| Znikną wszystkie!
Owszem, najważniejsza jest treść, i to nie podpisy, a treść powinna napełniać życiem to forum, ale skasowanie tej możliwości troszke zuboży nasze forum. Tak jak mówię, zrobić wytyczne co do rozmiaru, a ocena treści czy jaskrawości takiej animacji niech należy do adminów, czyli podsumowując zróbmy jak w PRLu - w niektórych sprawach była swoboda i samowola, ale w razie negatywnej oceny cenzorów, nawet rzecz mieszcząca sie w granicach prawa mogła być zakazana, gdy lekko i niezauważalnie naginała prawo, mając ukryty podtekst.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości