Forumowa emerytura

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Forumowa emerytura

Postprzez DocBrown » 4 grudnia 2010, 12:38

Witam. Z dniem dzisiejszym oficjalnie przechodzę na forumową emeryturę, planowałem to zrobić z końcem tego roku, niestety z pewnych oczywistych powodów postanowiłem zmienić zdanie i uczynić to wcześniej. To jest mój ostatni post na tym forum, więcej pisać nie będe. Nie obrażam się na nikogo, do nikogo nie mam absolutnie żadnych pretensji, po prostu w moim przypadku najwyższy czas aby przejść na forumową emeryturę.
Oczywiście kolekcjonować i odnawiać oprawy nadal będę, planuje także ciągłą rozbudowę mojego muzeum. Oczywiście fotki moich nabytków oraz aktualizowanego muzeum pojawią się tu na forum, prześle je przez kogoś, kogo uczynię moim forumowym pośrednikiem.
Pozdrawiam was wszystkich bardzo ciepło, szczególnie pasjonatów klasycznych opraw i oświetlenia, którzy tu jeszcze pozostali.

Paweł vel DocBrown.

P.S. Władze forumowe uprzejmie proszę o nie blokowanie oraz nie kasowanie mojego konta z forum, gdyż chcę nadal mieć pełen dostęp do forum a pewne funkcje nie są dostępne bez zalogowania, co jakiś czas zaglądnę tutaj, tak więc kontakt ze mną poprzez PW nadal będzie.
DocBrown
 

Re: Forumowa emerytura

Postprzez leon0785 » 4 grudnia 2010, 13:04

Ja również podpisuję się pod tym co Doc Brown z dniem dzisiejszym postanowiłem przejść na forumową emeryturę. Nie zamierzam się dalej aktywnie udzielać na forum przechodze z aktywnego użytkownika na pasywnego. Zamierzam dalej dokumentować oświetlenie miast i wsi w woj. Małopolskim i Świętokrzyskim lecz będę to czynił dla własnych celów pasji i przyjemności. Nie obrażam się na nikogo, do nikogo nie mam pretensji tak wyszło.

Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło, pasjonatów opraw oświetleniowych i szeroko rozumianego oświetlenia.
Dziękuję za 1,5 roku owocnej współpracy Leon

P.S. Władze forumowe uprzejmie proszę o nie blokowanie oraz nie kasowanie mojego konta z forum, gdyż chcę nadal mieć pełen dostęp do forum a pewne funkcje nie są dostępne bez zalogowania, co jakiś czas zaglądnę tutaj, tak więc kontakt ze mną poprzez PW nadal będzie.
leon0785
 

Re: Forumowa emerytura

Postprzez mateusz » 4 grudnia 2010, 13:53

No cóż, szkoda wielka ale szanuję Waszą decyzję choć nie znam jej przyczyny :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Forumowa emerytura

Postprzez cieszyn » 4 grudnia 2010, 14:26

Ja również szanuję Wasze decyzje, choć się z nimi nie zgadzam. Każdy ma prawo do tego typu kroku. 8-)
Wiadomo, że nie ma dymu bez ognia i jeśli ktoś mówi, że nie ma powodu odejścia, to tak po prostu i zwyczajnie nie jest.

Coś dziwnego jest w tym, że tak drastyczne decyzje zapadły w głowach 2 ludzi naraz i to niemal w tej samej godzinie. Przypadek? Być może.

O ile w przypadku Doctora Browna jakoś mogę to zrozumieć, o tyle w przypadku Leona - zupełnie tego nie rozumiem. :o
Myślę, że lepiej by było, żebyśmy się dowiedzieli o prawdziwych przyczynach, bo to forum nie jest dla nikogo obowiązkowe, to relaks i hobby i właśnie w takim duchu liczyłem, że obaj przedwcześni "emeryci" podadzą prawdziwe powody odejścia. Tak naprawdę nie odejścia, tylko zgłoszenia że nie będzie się tu nic dalej pisało. To po co utrzymywać konto i stać gdzieś z boku, za firanką jakby? Jak emerytura, to się z pracy wychodzi na zawsze :D

Jasne, cieszy mnie, że to nie jest całkowite odejście, ale jednocześnie niepomiernie mnie to dziwi. Może warto zatem podzielić się z nami przyczynami. Bo jeśli chodzi o ludzi, ich reakcje, postawy itd. to podanie takich przyczyn moze pomogło by owym ludziom działać być może inaczej, być może zmienić się na lepsze - choć nie wszyscy z nas potrafią taką potrzebę u siebie zauważyć, a co dopiero cokolwiek na lepsze w sobie zmienić :cry:

No ale dość już tych rozmyślań - liczę na więcej szczegółów od niewczesnych "emerytów", bo jakoś tak podświadomie czuję, że "obaj zawodnicy mogli by jeszcze długo startować w tych lightingowych zawodach" i do emerytury mają jeszcze daleko ;) ;) ;)

więc zachęcam do przemyślenia tej decyzji - powrót nie będzie utratą Honoru :mrgreen: Zrozumiemy to - a więc :idea: :?: :idea:

Pomocą może być pytanie: czy przeszła Wam już lightingowa pasja ???? Tak szczerze? - jeśli nie, to taki emerytalny krok warto odwołać, oby jak najszybciej.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forumowa emerytura

Postprzez KaszeL » 4 grudnia 2010, 16:59

Witam wszystkich serdecznie.

Zanim rozpocznie się tutaj ogromna dyskusja na temat dlaczego niektórzy postąpili tak jak postąpili, postanowiłem niejako wyprzedzić wydarzenia i opisać wszystko z pierwszej ręki. Jako, że jestem tym złym adminem i w domyśle wszystko co złe jest spowodowane przeze mnie ;)

Cieszyn jak widzę już podpuszcza pod pretekstem „wyjaśnienia“ do publicznego wylewania swoich żali. Moim zdaniem takie zachowanie doprowadzi nie do wyjaśnienia a kolejnej kłótni - a tej jak mniemam nikt z nas nie chce wywołać?

Wróćmy jednak do tematu. Geneza wydarzeń:

W czwartek 2 grudnia chwilę po 17-tej Kacper vel kapiwit zacytował z galerii Leona jedno z jego zdjęć w tym poście: viewtopic.php?f=58&t=936&start=430#p98993

Niecałe pół godziny później Leon bardzo emocjonalnie odpowiedział na post Kacpra:

„TY KOLEŚ SŁUCHAJ NO UWAŻNIE NIE POZWOLIŁEM CI NA UŻYCIE TEGO ZDJĘCIA I NIE POZWALAM TO MOJA WŁASNOŚĆ NIE TWOJA ROZUMIESZ“

W konsekwencji Adam (Whites) edytował post Kacpra i usunął cytowane zdjęcie.

Ja osobiście uważam tą wypowiedź za wyjątkowo chamską, szczególnie w stosunku do Kacpra który jest jeszcze bardzo młody.

Jak zapewne pamiętacie, bardzo nie lubię jak na forum jeden użytkownik upomina drugiego. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Regulamin forum zabrania upominania użytkowników z jakiegokolwiek powodu. Takie przywileje maja tylko administratorzy i moderatorzy.

Chwilę później przeczytałem jeszcze jedną wypowiedź Leona, tym razem skierowaną do Sławka:

„Uważaj bo jak będziesz tak blisko stał przy telewizorze i robił zdjęcia to się w nocy zesikasz.“

Wypowiedź, którą uważam za wyjątkowo niesmaczna i nie na miejscu. Doprawdy nie rozumiem co strzeliło Leonowi do głowy żeby wypisywać takie głupoty na forum.

Te dwie wypowiedzi skłoniły mnie do przyznania Leonowi oficjalnego ostrzeżenia w ramach forum. Początkowo miałem wątpliwości czy nie jest to reakcja przesadzona, ale po konsultacji z Marcinem (amisiek) wspólnie stwierdziliśmy, że to jest jedyne wyjście w tym przypadku.

Po przyznaniu ostrzeżenia, napisałem także prywatną wiadomość do Leona z wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji - po to, żeby nie było wątpliwości dlaczego postąpiłem jak postąpiłem. Treść tej wiadomości cytuję poniżej:

„Cześć.

Bardzo nie podoba mi się Twoje zachowanie względem kapiwita. Wcześniej jakoś nie przeszkadzało Ci, jak ktoś cytował gdzieś Twoje zdjęcie, dlatego nie rozumiem tej reakcji tutaj. Szczególnie nie podoba mi się forma. Zrozumiałbym, gdybyś grzecznie zwrócił mu uwagę na PW, ale publicznie i w taki sposób jest całkowicie niedopuszczalne. Mam trochę wrażenie, że kapiwitowi przyłożyłeś - bo wydaje Ci się, że akurat można. Błąd. Tutaj tak nie postępujemy. Za to otrzymałeś ode mnie ostrzeżenie.“

W konsekwencji w ramach prywatnych wiadomości wywiązała się między nami rozmowa, której jak mniemam konsekwencją jest ten wątek. Wypowiedzi Leona przywołać bez jego zgody nie mogę, ale mogę pokrótce opisać jej esencję.

Otóż Leon uważa, że Kacper naruszył zapisy ustawy o prawie autorskim i dlatego uważa swoje zachowanie za uzasadnione.

Moim zdaniem w żaden sposób nie usprawiedliwia to zachowania Leona. Forum posiada mechanizm zgłaszania postów o wątpliwej treści. Poza tym zwykła ludzka uprzejmość nakazuje zachowanie kulturalne względem drugiej osoby, szczególnie na forum publicznym. Kacper jest dwa razy młodszy od Leona, jaki przykład daje mu starszy kolega taki zachowaniem? Sami sobie odpowiedzcie.

Oczywiście przyznaję rację Leonowi w jednej sprawie. Kacper powinien podać informację o tym, kto jest autorem zdjęcia. Niemniej w tym przypadku wystarczyło grzecznie napisać do niego na PW w tej sprawie. Jestem pewien, że zamieściłby taką informację. Wystarczy zerknąć do wątku w koszu. Kacper zaraz po moderacji postu przeprosił za swoje zachowanie - co moim zdaniem powinno zakończyć sprawę. Dlaczego Leon się uniósł? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że zrobił to celowo i z premedytacją znając konsekwencje jakie za to poniesie.

Czy prawo autorskie Leona w tej kwestii zostało naruszone? Szczerze mówiąc nie jestem tego do końca pewien.

Jeśli zerkniecie sobie na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie, szczególnie na „Niektóre wnioski wynikające z ustawy“, można tam przeczytać:

„Dla użytku osobistego wolno korzystać bez zgody twórcy utworu i nieodpłatnie z pojedynczych egzemplarzy utworu rozpowszechnionego, tzn. takiego, który za zezwoleniem twórcy został udostępniony publicznie (...) (art. 23. ust.1. ustawy). Zakres podmiotowy prywatnego użytku obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego (art.23. ust.2. ustawy)“

Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku utwór (zdjęcie) został rozpowszechniony (w naszej galerii) za zezwoleniem twórcy (Leon sam wgrał zdjęcie). Bez wątpienia także Leon i Kacper pozostają w stosunku towarzyskim, ponieważ udzielają się na tym samym forum.

Oczywiście to jest tylko i wyłącznie moja interpretacja. Zapewne Leon przedstawi za chwile swoją.

Kto zatem może rozstrzygnąć, który z nas ma rację?
Oczywiście tylko i wyłącznie niezawisły Sąd prawomocnym wyrokiem(!). Zatem do czasu aż Kacper zostanie uznany winnym, jest niewinny. Domniemanie niewinności...

Na co warto zwrócić uwagę.

W tym przypadku naruszenia regulaminu dopuścił się użytkownik o idealnej opinii na dodatek zasłużony na forum. Pomyślcie co stało by się, gdyby jeden z tekstów Leona padł z ust max’a Doc’a czy Kapiwita? Pewnie z ochotą przyznalibyśmy im za to bana, prawda? Niemniej wg. regulaminu forum wszyscy powinni być równi. Dlaczego zatem coś, czego nie pozwalamy wyżej wymienionym miało by uchodzić na sucho komuś innemu?

Tyle mojego wyjaśnienia tego zajścia.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Forumowa emerytura

Postprzez Jorgus » 4 grudnia 2010, 18:39

co ten Doc Brown za głupoty tu pisze :?:
Neon i inni wiedzą dobrze,że Doc jest uzależniony od oświetlenia,więc po jakimś czasie będzie czół potrzebę,by się zalogować i wnieść coś na forum :D
Tak szczerze,to moja pasja oświetlenia już dawno"wywietrzała mi z głowy"...
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Forumowa emerytura

Postprzez kapiwit » 4 grudnia 2010, 18:41

Witam, sam nie wiem co mam powiedziec na ten temat ale chciałbym przeprośic leona za swoje durne zachowanie nie chciałem aby przeze mnie odszedł z tego forum i nie zrobiłem tego umyślnie chciałbym przeprośic także innych użytkowników których zraniłem swoim zachowaniem ja nie jestem jakimś "trolem" forumowym wszystko co wam nie pasuje w moim zachowaniu nie było po to aby umyślnie zaniżac poziom tego fascynującego forum. A tak poza tym :arrow: KaszeL przecież to nie przez ciebie wszystko co złe jest na forum ja osobiście uważam że jesteś sprawiedliwy i uczciwy w stosunku do innych użytkowników nawet w stosunku do mnie :| I za to ci bardzo dziękuję :)
kapiwit
 

Re: Forumowa emerytura

Postprzez KaszeL » 4 grudnia 2010, 18:47

Kacper, to nie przez Ciebie. Leon w tej chwili unosi się już tylko dumą. Wydawało mu się, że jeśli jest na forum dłużej, i zrobił masę zdjęć to może obrażać innych. Otóż nie może - takie zachowanie będę tępił w zarodku w stosunku do każdego.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Forumowa emerytura

Postprzez famabud » 4 grudnia 2010, 20:39

Bez Doca i Leona to forum nie będzie już takie, jakie było miesiąc temu. Smutno mi, że ci dwaj forumowicze opuszczają nas. Może jednak zmienią zdanie i powrócą do nas... :(
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Forumowa emerytura

Postprzez Michal » 4 grudnia 2010, 22:48

KaszeL napisał(a):Kacper, to nie przez Ciebie. Leon w tej chwili unosi się już tylko dumą. Wydawało mu się, że jeśli jest na forum dłużej, i zrobił masę zdjęć to może obrażać innych. Otóż nie może - takie zachowanie będę tępił w zarodku w stosunku do każdego.

Uważam,że wypowiedź Leona dotycząca umieszczenia zdjęcia jego autorstwa w poscie kapiwita nie była obrazliwa.Nie dopatrzyłem sie tam żadnych wulgarnych czy obrazliwych określeń.Poprostu poniosły go nerwy.Myślę,że to nie bylo spowodowane tylko tym jednym incydentem,ale całokształtem działalności kapiwita na forum (najaktywniejszym użytkownikiem w dziale kosz i posty nieistotne).Powiedzmy sobie szczerze- kapiwit i sławeklampy zaniżają poziom tego forum min.poprzez bezsensowne posty,zakładanie niepotrzebnych wątków czy zdjęć marnej jakosci z telewizora.Bardzo żałuję,że Leon opuścił forum,ale myślę,że postąpił bym podobnie - tez często hamowałem się żeby nie napisać jakiegoś złosliwego komentarza widząc te nieostre zdjęcia z telewizora czy czytając głupoty wypisywane przez kapiwita.Leon wniósł duży wkład w podniesienie poziomu tego forum poprzez umieszczanie świetnych zdjęć z Krakowa,Skarzyska,zakładów Mesko czy innych miast,dlatego podobnie jak inni użytkownicy ubolewam nad jego odejściem z forum.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości