Forumowa emerytura

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Forumowa emerytura

Postprzez neon44 » 4 grudnia 2010, 23:49

Jako aktywny uczestnik forum SSC zawsze w dobrym tonie jest podawanie autora zdjęcia. Więc tu przyznaję rację Leonowi, ale, tak jak pisze KaszeL, Leon nie musiał reagować tak emocjonalnie. Można było upomnieć Kapiwita na PW lub takie kwestie kierować do adminów czy moderatorów. Leon mogłeś też wysłać SMSa, masz przecież mój numer telefonu. Co do drugiego przewinienia Leona uznałbym tę wypowiedź wobec Sławka za drobną złośliwość, co nie znaczy, że jest ona dozwolona. Dziwią mnie te emocjonalne wypowiedzi Leona i jego decyzja o emeryturze tym bardziej, że miałem okazję poznać go osobiście. To człowiek pełen pasji, który przez 2 godziny opowiadał mi historię zakładów ZM Mesko. Gadaliśmy przez 3 godziny o sprawach forum, a ten czas minął mi jak 5 minut. Już nie będę wspominał tych setek tysięcy świetnych zdjęć, jakie Leon zrobił. Każde śledzę z zapartym tchem, podobnie jak, jak sądzę, wielu innych forumowiczów, a także coraz liczniejszych gości niezarejestrowanych. To Forum bardzo wiele straci bez Twojej obecności Leon. Rzadko zdarza się tak, żeby użytkownik przez 1,5 roku zrobił dla forum tak wiele dobrego jak Ty. Najbardziej niepocieszeni będą fani (a być może i fanki) Twoich zdjęć.
W kwestii Doca Browna to nie wiem co powiedzieć. Według mnie jest to kolejna jego obsesja, czyli zwykły przesadyzm w twierdzeniu, że nie ma na tym forum fanów klasycznego oświetlenia. Oczywiście, że są. Problem w tym, że klasyków ubywa w zastraszającym tempie i siłą rzeczy będą one coraz rzadszym zjawiskiem. Stąd też coraz częstsze dyskusje o nowoczesnym oświetleniu. Inną kwestią są nowi użytkownicy w młodym wieku. Gdy oni się rodzili w miastach już królowała soda. Podczas gdy za mojego i Doca dzieciństwa rtęć. Forum się zmienia – to fakt. Po prostu czas płynie i warto nadal dyskutować o klasycznym oświetleniu. Na pewno te dyskusje nie będą tak żarliwe bez Twojej osoby Doc. Udział w forum jest oczywiście dobrowolny i tak naprawdę nie wiele można zrobić żeby osobiste decyzje zmieniać. Jednak Doc przemyśl to wszystko jeszcze raz. Zrobiłeś fantastyczne muzeum oświetleniowe, masz coraz więcej klasyków. Myślę, że warto zostać na forum choćby dla tej, jak sam twierdzisz, „garstki” fanów klasycznego oświetlenia. Oni zawsze wszak skomentują Twoje zdjęcia w galerii czy też zapytają o tajniki technik odnawiania opraw.
Na decyzję każdego z was obu nie mam wpływu, ale proponuję spojrzeć na to wszystko jeszcze raz z dystansem i zamienić przynajmniej słowo emerytura na krótki urlop. Słowo „emerytura” boli mnie tym bardziej, iż obu was bardzo lubię i wasza nieobecność spowoduje podobną wielką pustkę, jak ta z wiersza Kochanowskiego.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Forumowa emerytura

Postprzez amisiek » 5 grudnia 2010, 00:45

Neon, masz rację odnośnie do emerytury i urlopu.
Teraz od początku. Cała dyskusja zaczęła się od pyskówki z Kapiwitem o zdjęcie. Jak pewnie zauważyliście, jestem konsekwentny i jeśli gdzieś wrzucam zdjęcie oprawy lub lampy (ktorego nie zrobilem osobiscie) np w instrukcji to znajdziecie tam info o autorze. Jest to dla mnie naturalne i dlatego uwazam, że Kapiwit postąpił niesolidnie i niekoleżeńsko i należała mu się reprymenda ale należało jej udzielić na PW i zglosić post do moderacji. Jak doskonale wiesz, admini i modzi często przenosili jego posty do kosza, tam, gdzie jest ich miejsce, sam robiłem to wielokrotnie. Tak też byłoby i tym razem.
Nie zamierzam bronić Kapiwita, jego sprawa jest w toku i tylko tyle chcę teraz powiedzieć.
Uważam, że za ten post do Sławka warn się należał, dlatego, że bylo to poważne naruszenie regulaminu. Dura lex, sed lex. Gdyby taki sam post napisał Doc, Max czy Kapiwit, to na bank dostałby karę, prawdopodobnie bana. Skoro na forum ma być porządek to nie są dopuszczalne wycieczki osobiste w postach. Koniec, kropka. Na to nie mogą mieć wpływu żadne sympatie czy antypatie.
Wiesz, że Cię lubię, to dzięki Tobie zobaczyłem na żywo ORZ2 i parę innych opraw też, pamiętam Twoją pasję z jaką dyskutowaliśmy o oświetleniu Skarżyska. Te posty są przecież i to widać. Masz podobne poglądy do moich w sprawie nowoczesnych opraw.
Dlatego uważam, że żegnanie się z forum na stałe to chyba nie jest najlepszy wybór, ale go szanuję. Zawsze możesz go zmienić. Tylko krowa nie zmienia poglądów.
między innymi z powodu wątpliwości od 1 stycznia całe Nasze Forum zostanie objęte licencją określającą zasady rozporządzania treścią, pracuję teraz nad draftem zmian, które skodyfikują niektóre sprawy na forum. Po to, by nie było wątpliwości.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Forumowa emerytura

Postprzez KaszeL » 5 grudnia 2010, 03:22

Michal napisał(a):Uważam,że wypowiedź Leona dotycząca umieszczenia zdjęcia jego autorstwa w poscie kapiwita nie była obrazliwa.Nie dopatrzyłem sie tam żadnych wulgarnych czy obrazliwych określeń.Poprostu poniosły go nerwy.


Michał, nie trzeba używać określeń powszechnie uznawanych za wulgarne żeby kogoś obrazić. Ja niestety odbieram wypowiedź Leona dość jednoznacznie. Specjalnie nawet pokazałem to dwóm osobom całkowicie nie zawiązanym z forum z prośbą o opinie - werdykt był niestety identyczny. Pewnie masz rację, że Leona poniosły nerwy. To się może zdarzyć każdemu nie przeczę. Tylko co w takim przypadku każdy porządny facet powinien zrobić? Jeśli emocje opadły to warto zacisnąć zęby i powiedzieć przepraszam. To nic nie kosztuje, a rozwiązuje tak wiele problemów.

Tymczasem sprawa cytatu jednego głupiego zdjęcia urosła już do rangi obrazy majestatu. A nic nie boli tak bardzo, jak urażona duma. Leon na PW zaczął cytować mi paragrafy ustawy o prawie autorskim - zupełnie pomijając fakt, iż w tej sprawie pierwotnie przyznałem mu pełną rację. Kacper powinien w swoim poście podać autora fotki - koniec, kropka. Chociaż teraz już nie jestem przekonany czy do tego naruszenia praw doszło. Patrz zapisy o użytku dozwolonym. Jak by tego było mało, Adam błyskawicznie usunął cytowane zdjęcie z postu Kapiwita, a sam Kacper chwile po tym przeprosił za swoje zachowanie Leona. Wszystko to za nim ja zdążyłem zareagować w jakikolwiek sposób!

To najwyraźniej nie wystarczyło Leonowi, który teraz jak mniemam jest na mnie obrażony za to, że nie zareagowałem z odpowiednią surowością względem Kacpra. Tylko szczerze mówiąc nie bardzo wiem co w takim przypadku zaspokoiło by oczekiwania Leona. Publiczny lincz? Co w takim wypadku robi Leon? Po raz kolejny unosi się honorem i teraz nie będzie się udzielał na forum publikując swoich świetnych skądinąd fotek. Przez jeden głupawy komentarz, który napisał pod wpływem emocji. Mam niestety nieodparte wrażenie, że wszystko to odbywa się na zasadzie: a teraz pokażę temu wrednemu kaszlowi.... Trzeba przecież dopiec temu wrednemu adminowi za jego zapędy. Tylko na tym etapie warto zastanowić się kto, kogo i za co kara. Wnioski mogą być zaskakujące.

Michal napisał(a):Myślę,że to nie bylo spowodowane tylko tym jednym incydentem,ale całokształtem działalności kapiwita na forum (najaktywniejszym użytkownikiem w dziale kosz i posty nieistotne).


Szczerze mówiąc nie chcę dochodzić dlaczego Leona zareagował tak jak zareagował. Być może faktycznie Kacper gra mu na nerwach. Niemniej trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że on ma tylko 12 lat. Nikt z nas w tym wieku idealny nie był. Niestety tutaj muszę rozpatrywać tą sprawę w barwach czarno-białych, a to Leon dopuścił się jak sam mi przyznał z pełna premedytacją naruszenia regulaminu forum. Przez chwilę spróbuj przyjrzeć się tej sprawie z innej strony. Co jeśli to Kacper odezwał by się w ten sposób np. do Cieszyna? Zupełnie hipotetycznie. Jak byś zareagował w takiej sytuacji i czego oczekiwał względem nas? Jestem przekonany, że zgodnie przyznalibyśmy perm Bana Kapiwitowi.

Jeśli faktycznie drażnią nas wypowiedzi pewnych osób, forum ma pewien mechanizm który umożliwia nam pominięcie wyświetlania wypowiedzi przez nie publikowanych. Wystarczy w panel użytkownika dodać kogoś do wrogów. Od tego czasu posty "wroga" nie będą wyświetlane i mamy spokój. Trzeba jednak chcieć z tego skorzystać. Niestety z tego co widzę tutaj panuje nieco inna zasada. Albo ja, albo on. Niestety wszystko to wskazuje jak bardzo mało tolerancyjni dla siebie jesteśmy.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Forumowa emerytura

Postprzez CDM » 5 grudnia 2010, 14:13

:arrow: kapiwit, dajże spokój, w ten sposób nie można :!: Jesteś bardzo młodym człowiekiem i do wielu spraw musisz dojrzeć, ale to nie znaczy,że wśród nas nie ma dla Ciebie miejsca, wręcz przeciwnie.
Problem polega na tym,że szanuję Leona ,wielokrotnie wpatrywałem się w jego fantastyczne fotki i bez niego zrobi się tu naprawdę pusto :roll: Nie udało mi się z nim pogadać osobiście, ale z tego, co napisał neon wynika,ze jest zapaleńcem jakich mało i byłoby o czym z nim pogadać.. Tak więc, leon, jeśli po tym całym zamieszaniu pozbierasz się jakoś, to wracaj tu prędko!! Przy okazji dziękuję za wszystkie fotki, które mi dedykowałeś, za OZF-y i nie tylko :)
Doc'a znam osobiście, to taki zakręcony, pozytywny fanatyk o bardzo sprecyzowanych poglądach oświetleniowych, w jakimś stopniu zbliżonych do moich, obaj "przepadamy" za "Ohydnym Rupieciem" i lubimy klimat starych świetlówek ;) Jest osobą absolutnie wyjątkową, wiec mam nadzieję,że w swoim postanowieniu długo nie wytrzyma i będzie się tu pojawiał. Panowie, nie dajcie się prosić :P
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Forumowa emerytura

Postprzez Jorgus » 5 grudnia 2010, 19:09

tak,też już mówiłem,że Doc będzie czuł potrzebę,by się zalogować i coś wnieść do forum ;)

A czy może mi ktoś wyjaśnić,po co tak dokładnie ten temat :?: :?: :?: ja jakoś nie rozumie jego przesłania :oops:

Wg.mnie,jeśli ktoś nie chce się udzielać-obojętnie z jakiego powodu,to nie powinno się w to wnikać.Każdy z nas ma swoje poglądy co do tej "nie typowej pasji".Koledzy nie aktywni nie udzielają się,dlaczego... :?: oni nic nie mówili,że nie będą się udzielać,poprostu odeszli...po cichu :cry:

A Kapiwita zostawcie mi w spokoju!Na razie się uczy... o oświetleniu,za parę lat podrośnie i kto wie,może będzie "majstrem" w temacie forum.Osobiście Ci tego życzę Kapi :)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Forumowa emerytura

Postprzez dawidizolator » 6 grudnia 2010, 20:57

Krzysiu, tzn. :arrow: Jorgus, ma rację.
Zostawcie kapiwita w spokoju, jest bardzo młody i może go to urazić (zachowanie leona) i innych, którzy pokazują, że go nie lubią...
Bo... gdyby nie On to nie było by mnie nigdy na tym forum, to on mi o tym (forum) powiedział, więc chyba macie co mu zawdzięczać ;)
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Forumowa emerytura

Postprzez Jorgus » 6 grudnia 2010, 21:29

czy może mi ktoś wreście odpowiedzieć na pytanie,o co chodzi w tym temacie :?:
ja jakoś nic nie rozumie :roll:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Forumowa emerytura

Postprzez amisiek » 8 grudnia 2010, 21:04

dawidizolator napisał(a): Zostawcie kapiwita w spokoju,[..]
Bo... gdyby nie On to nie było by mnie nigdy na tym forum, to on mi o tym (forum) powiedział, więc chyba macie co mu zawdzięczać ;)

O ile obaj jesteście młodzi, między Wami jest istotna różnica. Twoje posty wnoszą wiele do forum, piszesz sensownie i zasilasz Nasze Forum wiedzą, rozmowa jest w porządku, nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Co wyprawiał Kapiwit, to chyba sam zauważyłeś. Wierz mi, nie dajemy bana bez powodu, do tego trzeba solidnie zaleźć za skórę ludziom. O tym jakie głupoty to były, świadczy odsetek jego postów, które bez wahania poleciały do kosza...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Forumowa emerytura

Postprzez dawidizolator » 8 grudnia 2010, 21:16

Ok, to Wasza decyzja, ale dzieki za uzanie ;)
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Forumowa emerytura

Postprzez amisiek » 8 grudnia 2010, 21:19

Wierz mi, gdyby Kapiwit pisał tak jak Ty czy Misiumac (a jesteście w podobnym wieku jak sądzę), to cieszyłby się dobrą opinią na forum i nikomu do głowy by nie przychodziło go banować.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości