Sytuacja na forum lighting.pl

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez KaszeL » 4 sierpnia 2007, 23:26

Witam wszystkich serdecznie.

Wiem, że większość z Was szanowni użytkownicy przeniosła się na to forum dlatego, że nie odpowiadała wam sytuacja i atmosfera na starym forum. Jako, że ja osobiście nie mam ostatnio zbyt dużo czasu, nie mogę się udzielać na więcej niż jednym forum. To nasze nowe wybrałem jak bardziej przyjazne. Dziś jednak wpadłem sobie na stare forum, żeby zobaczyć jak się sytuacja wygląda. Niemniej to co zastałem, bardzo mnie zaniepokoiło.

Otóż. Administrator forum nie dość, że usunął część moich postów nie wiadomo dlaczego, to jeszcze wyłączył możliwość wyświetlania sygnaturki w której miałem oczywiście podany adres nowego forum. Jak się później okazało, nie tylko mi zostały usunięte posty. Neon stracił tak na oko 70% (!) a miał ich ponad 1000. Nie zrozumcie mnie źle. Te cyferki mnie średnio interesują. Niemniej takie działania po pierwsze naruszają naszą konstytucyjnie zagwarantowaną swobodę wypowiedzi. A po drugie, zupełnie lekceważą czas jaki włożyliśmy w wykreowanie tamtego forum do postaci takiej, jakim jest obecnie. My pracujemy, a Pan administrator zgarnia śmietankę :\ Troszkę to nie fair.

Obawiam się niestety, że w oczach Pana administratora nasze nowe forum stało się zbyt konkurencyjne dla jego Wortalu. Tak się akurat składa, że posty na tamtym forum zgodnie z prawem są naszą intelektualną własnością, którą Pan administrator nie może sobie zarządzać jak mu się podoba bez naszej zgody. O czym niestety zapomniał.

Mam zatem mała propozycję do wszystkich tych, którzy są autorami ciekawych postów na forum lighting.pl. Wedytujcie je na górze wstawiając informację o nowym forum. Ja zrobiłem to na wszystkich moich postach zawierających zdjęcia. Tutaj możecie zobaczyć jak to wygląda: http://www.lighting.pl/forum/viewtopic.php?t=900 oczywiście nie chodzi mi oto, żeby wprowadzać tam zbytniego zamieszania. Trzeba tylko przypomnieć Panu administratorowi, że to forum jest dla użytkowników, a nie użytkownicy dla forum.

Poniżej przygotowałem kod do wstawienia. Wystarczy go zaznaczyć, skopiować do schowka a następnie wkleić na początku postu, który edytujecie.

Kod: Zaznacz cały
[size=150][color=#FF0000][b]Zapraszamy wszystkich na nowe forum poświęcone szeroko pojętemu oświetleniu oraz lampom wyładowczym

http://www.lighting-gallery.pl

Czeka Czeka na was miła atmosfera, masa zabawy oraz super zdjęcia. Serdecznie zapraszamy. Niegdyś starzy bywalcy tego forum[/b][/color][/size]


A wygląda to tak:
----------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy wszystkich na nowe forum poświęcone szeroko pojętemu oświetleniu oraz lampom wyładowczym

http://www.lighting-gallery.pl

Czeka na was miła atmosfera, masa zabawy oraz super zdjęcia. Serdecznie zapraszamy. Niegdyś starzy bywalcy tego forum

----------------------------------------------------------------------------------

Tekst oczywiście możecie sobie zmienić. Wystarczy, że każdy z was zmieni 10 własnych najbardziej intratnych postów. Zajmie to dosłownie chwile, a dzięki temu że jest nas tak dużo, efektywnie sygnał powinien zostać zauważony. To powinno wystarczyć, żeby Pan administrator, który najwyraźniej liczy tylko pieniążki z reklamy, zastanowił się co robi. Neonie, ciebie zachęcam szczególnie. W końcu włożyłeś tam kupę pracy, a 700 postów zostało od tak wykasowanych.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez mirek » 5 sierpnia 2007, 09:34

Ja miałem taką opcję, że przez około miesiąc miałem problemy techniczne z netem. Kiedy już udało mi się z tym uporać - patrzę a tu Neon założył nowe Forum. Wybór był prosty - głównie przez fakt, że jest administrator który na bierząco loguje się na Forum, dba o porządek. Na lighting.pl tego najwięcej brakowało.
Generalnie później na lighting.pl wchodziłem rzadko. Ale też zauważyłem utratę prawie połowy (:!:) swoich postów. W sumie sam miałem ochotę usunąć swoje posty z lighting.pl - zrobił to za mnie admin ale szkoda, że bez mojej zgody a nawet informacji o tym, że usuwa.
Obecnie nie będę się bawił w umieszczanie żadnych banerów z informacją o naszym Forum - szkoda czasu. To Forum trzeba reklamować ale w różnych miejscach - na lighting.pl wystarczy jedna reklama.
Teraz poprostu zedytowałem najciekawsze posty, których admin nie zdążył usunąć, usunąłem zdjęcia i wpisałem cokolwiek. Później jak zauważyłem admin i tak je usuwa.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez pekaes » 5 sierpnia 2007, 11:42

To co się dzieje na lighting.pl 'woła o pomstę do nieba' najgorsze jest to że administrator wpada tam tak rzadko że zdąży się zarejestrować co najmniej kilka spambotów!
Obrazek
Avatar użytkownika
pekaes
 
Posty: 170
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:29

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez OURW » 5 sierpnia 2007, 13:06

Rzeczywiście :!: Ja miałem na tamtym forum prawie 500 postów, a teraz nie wiem czemu mam 341. Szczerze mówiąc, to dyndają mi te liczby. Widzę jednak, że każdemu zmniejszono tam licznik ;)
Avatar użytkownika
OURW
 
Posty: 233
Zdjęcia: 20
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 12:20
Lokalizacja: Wro

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez KaszeL » 5 sierpnia 2007, 14:05

Tak, podejrzewam, że wyleciały posty z różnych względów nie wygodne dla nowego wizerunku strony. Nie udało mi się tylko dojść do tego, które to były. Ja straciłem w zasadzie niewiele. Może z 50? Też mnie te cyferki średnio obchodzą, ale bardzo nie lubię zachowania, które odstawia tam Pan administrator.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez Paweł » 5 sierpnia 2007, 16:05

Co co się dzieje na tym upadłym forum to po prostu SKANDAL! Zaczęło się od wyłączenia SB... Nie dość że Administrator nie interesuje się forum to jeszcze usuwa najważniejsze posty które tak wiele wniosły w jego poziom! W całym internecie jest tak że jeśli Administrator nie ma wolnego czasu na zajmowanie się forum to wyznacza Junior Adminów i Moderatorów ale Pan "markola" widać ma inny tok myślenia...
Sam jestem jednym z Moderatorów na forum http://www.telepolis.pl i do głowy by mi nie przyszło aby usuwać posty (oprócz nic nie wnoszących, obraźliwych itp.) a jeśli Użytkownicy mają jakieś problemy to zawsze mogą liczyć na pomoc a nie to zaserwował nam "markola"...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez pekaes » 5 sierpnia 2007, 18:46

Skandal, skandalem ale admin nie szkodzi 'nam' tylko sobie, za niedługo nic z tego forum 'lighting.pl' nie zostanie, My mamy własne, możemy pisać a pan 'markola' może co najwyżej rozmawiać ze spambotami których na lighting.pl było (i pewnie będzie) pełno, jeżeli pan 'markola' nawet nie odwiedza forum to sam przyczynia się do jego upadku
Obrazek
Avatar użytkownika
pekaes
 
Posty: 170
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:29

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez qba » 5 sierpnia 2007, 21:25

Rzeczywiście, z ponad 300 postów zostało mi tam 199. Ponownie włączono shout box. Zdaje się, że Doc Brown na stałe wrócił na Lighting.pl
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8355
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez andrzejlisek » 5 sierpnia 2007, 21:46

Teraz wiemy, że posty poznikały w sposób niezamierzony, ale z drugiej strony, co to za program, jak przy aktualizacji przepadają dane? Tak jest i tutaj - część tematów i postów poznikało z powodu aktualizacji skryptu obsługującego forum.

Obecnie jestem tutaj, czasem tam zaglądam, jednak od długiego czasu już raczej nic ciekawego się tam (lighting.pl) nie pojawia.
Tak czy siak, zrobienie forum lighting-gallery.pl było bardzo dobrym pomysłem.

Jak forum Lighting.pl opiekował się niejaki Markola, to było ciężko, praktycznie o jakiś poprawkach, udoskonaleniach można było sobie tylko pomarzyć. Tutaj, jak sami dla siebie mamy forum to jest ok, najlepiej jak admin jest pasjonatem oświetlenia, co na niniejszym forum bardzo dobrze widać.

Także, jak tam pojawił się uciążliwy użytkownik lub bot, to był problem, a u nas, czyli lighting-gallery taki problem nie istnieje, jak potrzeba dać bana, usunąć, poprawić, to, jeżeli rzeczywiście jest taka potrzeba, to na pewno będzie zrobione, a lighting.pl? Teoretycznie był dział "wasze sugestie", ale niewiele (prawie wcale) to wpłynęło na kształt forum, pozatym posty Markoli o lampach można policzyć na palcach jednej ręki, a to mówi, czy user jest pasjonatem oświetlenia, czy tylko informatykiem, którego interesuje tylko to, żeby wortal i forum działało oraz wpływy z reklam.

U nas dokładnie widać rozwój. Widać to po tym także, że forum uzupełniamy o strony internetowe, obecnie są dwa, jedna o oprawach Neona i jedna o neonach Krzyśka, nie ma sensu konkurować, tylko najlepiej współpracować, czyli np. jak się zrobi zdjęcia ciekawej oprawy, której nie ma na stronie oprawy.info, to można przysłać je Neonowi, który je umieści.

Widać, że jest między nami współpraca, czyli między innymi pokazujemy zdjęcia ciekawych obiektów elektrycznych (głównie lamp i opraw), rozwiewamy wątpliwości, udoskonalamy forum itd. Na lighting.pl były próby tego, jakoś szło, ale było ciężko z wiadomych powodów.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Sytuacja na forum lighting.pl

Postprzez pekaes » 5 sierpnia 2007, 21:54

Teraz wiemy, że posty poznikały w sposób niezamierzony, ale z drugiej strony, co to za program, jak przy aktualizacji przepadają dane? Tak jest i tutaj - część tematów i postów poznikało z powodu aktualizacji skryptu obsługującego forum.
Obecnie jestem tutaj, czasem tam zaglądam, jednak od długiego czasu już raczej nic ciekawego się tam (lighting.pl) nie pojawia. Tak czy siak, zrobienie forum lighting-gallery.pl było bardzo dobrym pomysłem.

Zgadzam się z tym że forum lighting-gallery.pl było bardzo dobrym pomysłem, natomiast nie wiadomo czy posty na lighting.pl zostaną przywrócone (niekoniecznie może się to udać), bardzo dużo ich było. Natomiast ważne jest to że admin w końcu zainteresował się forum i być może będzie działać lepiej.

Wracam tam już na dobre i jestem pewien, że wielu z was powróci, otóż admin zaczął się forum interesować i spróbuje przywrócić wasze posty, bo nie skasowano ich specjalnie, tylko podczas zmian w wersji forum, dodam też, że admin zastosował coś, co zatrzyma spamoboty, więc będzie tam już spokój.
Z tego forum odchodzę, nie byłem nigdy tutaj mile widzianym userem, to tym lepiej dla was wszystkich, że odchodzę.

Mam nadzieję że będziesz miał z kim i o czym dyskutować :D
Obrazek
Avatar użytkownika
pekaes
 
Posty: 170
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:29

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość