Nowa galeria, zapraszamy do testów

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Nowa galeria, zapraszamy do testów

Postprzez amisiek » 15 marca 2011, 18:49

Witajcie,
mam przyjemność zaprosić Użytkowników Naszego Forum do testów nowego wcielenia Galerii zdjęć. Na razie jest to wczesna wersja, która nie została jeszcze ukończona, ale zdecydowaliśmy o tym, by Wam ją udostępnić do testów.
Ponieważ nie opracowano jeszcze połączenia z logowaniem do Forum, każdy z użytkowników, którzy chcą testować, musi niestety zgłosić się po login i hasło. Proszę to robić za pomocą wiadomości PW do mnie lub KaszeLa. Login może być taki sam, jak na Forum, hasło ustawi osoba, która zakłada konto.

jak działa nowa Galeria?
1) można wrzucać fotki nawet w dużym rozmiarze (testowałem 12mpix w pełnej rozdzielczości profesjonalnego cyfraka w maksymalnej jakości JPG i było OK).
2) system samoczynnie zmniejsza miniaturę i generuje kody i linki.
3) dostępną miniaturę można umieścić od razu na forum, wystarczy przekleić link lub kod.
4) można wrzucać kilka fotek na raz (wymaga to włączonego Javascriptu).
5) galeria w obecnej postaci działa także z telefonów komórkowych z łączem internetowym (testowałem osobiście na Nokiach E71 i E72, a także na telefonie Motorola Droid 2 z systemem Android przy użyciu standardowej przeglądarki wbudowanej w te telefony). Wiem na pewno, że działa z dowolnego systemu (testowałem Windows, Linux i MacOS X) ze wszystkich typowych przeglądarek.
6) obecnie można już kopiować grupy linków do miniaturek - w ten sposób pozbędziemy się jednej z najgorszych dokuczliwości istniejącej Galerii.
7) jest to obecnie podstawowa funkcjonalność, będzie ona sukcesywnie rozwijana.
8) Galeria ta była, jest i będzie dostępna za darmo dla członków Naszego Forum.
9) zdjęć umieszczonych w Galerii przez Autora będzie można użyć np w aukcjach Allegro.
10) członkostwo Forum jest WYMAGANE, by korzystać z Galerii. Od tego nie ma i nie będzie odwołania. Galeria jest tylko dla NAS a nie dla ssawek-pijawek spoza forum.

Zatem testerzy - na start. Zapraszam do kontaktu via PW, wygenerujemy login/pass i wio!
Wszystkie opinie są mile widziane, proszę o odpisywanie w tym wątku.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nowa galeria, zapraszamy do testów

Postprzez famabud » 6 kwietnia 2011, 06:27

Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości