Utworzono Kącik Pasjonatów

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez amisiek » 5 sierpnia 2011, 13:57

Witajcie,
ponieważ wokół niektórych wątków narosło sporo wątpliwości, postanowiono utworzyć specjalny dział, poświęcony tematom właściwym dla pasjonatów. Miejsce tego działu jest w Klubie Forum.
dział nazwany Kącikiem Pasjonatów będzie zawierać właśnie takie tematy. Wymaga on zalogowania, nie jest indeksowany przez wyszukiwarkę, nie pojawia się na liscie aktywnych wątków - zatem trzeba być prawdziwym pasjonatem, by z niego korzystać. Właśnie do takich pasjonatów kierujemy ten dział.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez cieszyn » 5 sierpnia 2011, 16:07

W kwestii formalnej:

Kącik Pasjonatów utworzono nie w Klub Forum, tylko w dziale:

[Sprawy wewnętrzne Forum] (chyba, że coś źle patrzę :lol: ;) )

Bardzo dobre posunięcie :P , czego nie można powiedzieć o czasowej i niepotrzebnej banicji w Koszu 2 wątków:

[Wiersze, hasła i powiedzonka LIGHTINGOWE ]
oraz
[Czy śnią wam się oprawy?]

Ale już wszystko jest na swoim miejscu, więc cieszmy się, że to forum dalej może być gościnne dla prawdziwych pasjonatów oświetlenia 8-)

Trochę w sumie szkoda, że te tylko "nasze" (od dziś) wątki nie są publicznie dostępne, będzie nam przez to trudniej zarazić potencjalnych nowych userów naszą oświetleniową pasją. Wstydzić się tych wątków i ich treści nie ma najmniejszego powodu.

Proszę tych uwag nie traktować jako pretensji do kogokolwiek, tylko jako wyraz troski o dobro naszego forum, mam je zawsze na uwadze na pierwszym miejscu. 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez Whites86 » 5 sierpnia 2011, 16:18

cieszyn napisał(a): )

Bardzo dobre posunięcie :P , czego nie można powiedzieć o czasowej i niepotrzebnej banicji w Koszu 2 wątków:

[Wiersze, hasła i powiedzonka LIGHTINGOWE ]
oraz
[Czy śnią wam się oprawy?]


Trochę w sumie szkoda, że te tylko "nasze" (od dziś) wątki nie są publicznie dostępne, będzie nam przez to trudniej zarazić potencjalnych nowych userów naszą oświetleniową pasją. Wstydzić się tych wątków i ich treści nie ma najmniejszego powodu.

wlasnie obecnosc tych watkow odstraszala sporo nowych uzytkownikow (i gryzla w oczy co niektorych starych ) i ich ukrycie jest w pelni uzasadnione i konieczne
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez amisiek » 5 sierpnia 2011, 16:24

Postanowiliśmy umieścić wszystkie takie wątki w jednym miejscu. Nie uważamy za sensowne afiszowanie się z TAKIMI postami, dlatego dział jest niedostępny publicznie i takim zostanie. Jest to pewien kompromis.
Osobiście jestem zdania, że takie wątki zupełnie nie przynoszą pozytywnej wartości Forum, wręcz przeciwnie, zrażają do nas specjalistów od oświetlenia, a tacy także mogliby tu zaglądać. Cieszynie, wybacz, ale informacja o tym, że komuś śniły się np. ORZ3kł i zbieranie rymów częstochowskich oraz poszukiwanie opraw w słowach piosenek nie bardzo pasuje do sensownego źródła wiedzy, które tu tworzymy w wielu wątkach.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez zawistak » 5 sierpnia 2011, 23:51

Witam,
Ja akurat już się wypowiadałem o tym, akurat sprawa jest wg mnie mocno dyskusyjna...
Wg, mnie i Cieszyn i Whites mają racje, Ja również nie mam zamiaru się wstydzić tego, że buczenie statecznika( oczywiście nażywo, bo jak mam porównianie to na nagraniu tego tak pięknie nie słychać) mi się podoba i że śnią mi się oprawy.
Akurat może rzeczywiście ktoś uznał, że mamy nierówno pod sufitem, ale odstraszanie nowych userów....
Ja uważam, że powinniśmy się zastanowić do czego to forum ma służyć, akurat cieszę się, że są na forum tego typu wątki, jak z tymi snami, ale nie rozumiem dlaczego to niektórych gryzie...jak nie chcą to nikt ich nie zmusza do wypowiadania się.
Tylko w takim wypadku trochę nie pasuje dział "Pasja oświetleniowa", wszyscy będą myśleli, że tam są tematy dla "prawdziwych" pasjonatów.
Jeśli chodzi o forum, to ja myślę, że powinno tu być zarówno miejsce dla zawodowców z branży, jak i też pasjonatów( oczywiście są też pasjonaci, którzy pracują w branży oświetleniowej).
Jeśli mam się odnieść do wypowiedzi amiśka to powiem tyle, że jak widzę mamy troche inne poglądy na forum, Ja uważam, że to jest forum głównie dla pasjonatów, nie chcę żeby tu wyszło coś a la elektroda, tam są jacyś hobbyści, ale.... odszedłem stamtąd, atmosfera okropna, tylko wejść, zapytać się i wyjść.
To forum, chyba nawet wg założenia, miało być dla pasjonatów, nie z każdym mogę pogadać tak jak tu, może mi ktoś wyjaśni z kim ja porozmawiam na temat tego, że ta oprawa mi się podoba? Zaraz mi powiedzą, że zanudzam, albo co gorzej wyśmieją( raz tak miałem, wtedy przestałem robić foty klasykom aż znalazłem to forum).
Poza tym jeszcze jedna rzecz: ja przynajmniej chciałbym oczywiście poznać prawdę o oprawach, liniach Wn itp, ale nie tylko po to robie zdjęcia.
Takie rzeczy po prostu mi się podobają, lubię oglądać np. zdjęcia nocna szczególnie przy oświetleniu rtęciowym albo zdjęcia słupów linii Wn.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
zawistak
 
Posty: 516
Zdjęcia: 797
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez cieszyn » 5 sierpnia 2011, 23:54

Z żadnym odstraszaniem ani gryzieniem w oczy się nie spotkałem, nawet do głowy by mi nie przyszło, że można tak reagować, w wątkach tych pisali z zaangażowaniem też niektórzy admini.

Podtrzymuję w pełni swoje zdanie.

Tego typu wątki pojawiają się też na innych forach i są uznawane za wartościowe. Specjaliści zaś- jeśli są ludźmi - to jak tu zajrzą, to zrozumieją i humor i rymy, to nie są automaty, tylko żywi ludzie.

Co do rymów, to amisiek jednak przesadził, określając je jako częstochowskie - rozumiem w pejoratywnym znaczeniu (ale niby czemu Częstochowskie miały by być negatywne a inne nie?). Jeśli tak to miało zabrzmieć, to bardzo źle się z tym poczułem, bo było nie było sporo ciekawych rymów tam wstawiłem. Moich własnych - nie "częstochowskich"

Ale ponieważ widzę, że decyzja co do nowych porządków jest nieodwołalna, więc dalszą dyskusję w tym względzie uważam za zbędną.

PS - póki co, nasze forum nie ma sformułowanego jasno i wyraźnie celu działania, misji oraz wizji jak można by rzec.

Jeśli ma to być w przyszłości forum prezentujące tylko suche informacje o zagadnieniach oświetlenia oraz profesjonalną dokumentację to amatorzy, pasjonaci i hobbyści nie będą się tu dobrze czuli. Możliwe, że będzie ich ubywało (ale oby nie).

Może przyszedł czas, żeby opracować i ogłosić Misję i Wizję tego Forum? Bez tego każdy sobie co innego na ten temat wyobraża.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez Whites86 » 5 sierpnia 2011, 23:58

cieszyn napisał(a):Z żadnym odstraszaniem ani gryzieniem w oczy się nie spotkałem, nawet do głowy by mi nie przyszło, że można tak reagować, w wątkach tych pisali z zaangażowaniem też niektórzy admini.


nie spotkales się z tym bo to do administracji byly wysylane uwagi i opinie niektorych uzytkownikow tego forum, dodatkowo do mnie na gg prywatnie, osob ktore zrezygnowaly z rejestracji mimo zaproszenia , nasza decyzja nie jest podjęta wymyslem 1 czlowieka dlatego jest w pelni uzasadniona, zmiany jakie wprowadzilismy powinny wplynąc tylko na kozysc
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez rtęciówka » 6 sierpnia 2011, 00:08

Wątki nie zostały uznane za bezwartościowe a nawet dostały własny dział tylko z pewnych uzasadnionych względów nie może on być dostępny dla osób z zewnątrz więc nie wiem o co tyle krzyku... To chyba nawet lepiej że pasjonaci mogą sobie teraz na luzie porozmawiać tylko we własnym gronie? Ja przynajmniej tak uważam ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez cieszyn » 6 sierpnia 2011, 00:08

Tylko szkoda, że decyzja zapadła bez udziału forumowiczów (a to jest bardzo zasadnicza zmiana) - są przecież mechanizmy takie, jak Ankieta czy Głosowanie. A jeśli takowe odbyło się w gronie adminów, to wyników liczbowych chyba się nie dowiemy. Takie ich prawo.

Sprawa usunięcia do kosza 2 wątków też nie została tu wyjaśniona, nadal uważam, że to był wielki błąd. Ale kto lubi się do błędów przyznawać ;) ;) Mówi się tylko to, co jest wygodne, widać to gołym okiem. Takie adminów prawo. ;)
Ale dla szeregowego usera forum, niesmak jednak pozostaje.

Wątki nie zostały uznane za bezwartościowe
- no chwila, jak nie, skoro 2 z nich bez żadnego wyjaśnienia przyczyn, wrzucono - ot tak, do Kosza?
Ostatnio edytowano 6 sierpnia 2011, 00:19 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Utworzono Kącik Pasjonatów

Postprzez KaszeL » 6 sierpnia 2011, 00:17

Cieszynku, a dlaczego uważasz, że decyzje na poziomie administracyjnym powinny zapadać z udziałem forumowiczów? Sprawa usunięcia 2 wątków do kosza nie została wyjaśniona, ponieważ nie czujemy potrzeby wyjaśniania przed forumowiczami każdego naszego posunięcia na poziomie administracyjnym. Nigdy wcześniej nie pytaliśmy o "pozwolenie" na usunięcie czegokolwiek do kosza, dlaczego więc w tym przypadku miało by być inaczej? Skąd w ogóle mniemanie, że forumowiczów obchodzą tematy administracyjne? Wcześniej próbowaliśmy dyskutować takie tematy, ale aktywność w nich była niewielka.

Mnie osobiście bardzo zaciekawił fakt, że wątki o których mowa leżały sobie w koszu już niezły kawałek czasu i wcześniej jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Ostatni post w jednym z nich padł ponad trzy miesiące temu, natomiast w drugim ponad pół roku temu. Tyle czasu i zero reakcji a tu nagle taka dyskusja? Szczerze mówiąc mi to wygląda na niepotrzebne bicie piany.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości