Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez cieszyn » 18 grudnia 2011, 19:35

Chciałem dowiązać temat postulowanego dawno temu Przewodnika => viewtopic.php?f=27&t=2564&p=117415#p117415
łączę go dość mocno z postulowaną Mapą Forum
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez trojmiejski » 29 grudnia 2011, 01:28

W forumowej galerii jako, że maksymalne dopuszczalne rozmiary zdjęć to 1280x1024 więc przy wrzucaniu zdjęć o większym rozmiarze następuje proporcjonalne zmniejszanie zdjęć tak, że większa z wartości osiąga odpowiednią dla siebie maksymalną ilość pikseli. Jednakże na forum maksymalny rozmiar zdjęcia to 1024x768 lub 768x1024, więc przydałyby się dwie rzeczy:
1. zachować dotychczasowe maksima ilości pikseli zdjęć wrzucanych do galerii, ale dać użytkownikowi możliwość ustawienia wartości automatycznego zmniejszania na jeszcze mniejsze, np. żeby mógł ustawić maksymalny rozmiar wrzucanych zdjęć na 1024x1024
2. możliwość zmniejszania zdjęć już wrzuconych do galerii, albo znacznik BBCode określający wyświetlany rozmiar tzn. umożliwiający wyświetlanie zdjęć na forum w rozmiarze np. 1024x768 gdy zuploadowane do galerii zdjęcie ma faktyczny rozmiar 1280x960, chodzi mi o narzędzie dla osób (sam tego doświadczyłem) którym regulamin galerii się pomylił z regulaminem forum, a konkretnie maksymalne dopuszczalne rozmiary. Trudno wykonalne jest przy dużej ilości zdjęć usuwać je i ponownie uploadować ze zmniejszonym rozmiarem, a nie po to jest regulamin, by go potem ignorować.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez amisiek » 31 grudnia 2011, 00:55

Sprawę fotek postaramy się rozwiązać po ostatecznym wdrożeniu nowej Galerii, włącznie ze zintegrowanym logowaniem. Prace trwają, ale ze względu na nawał innej roboty, postępują powoli. Dzięki za informacje.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez amisiek » 3 lutego 2012, 17:36

UWAGA, zmiana Regulaminu.

Ponieważ podniesiono bardzo istotny problem, jakim są możliwe zarzuty na temat pisania o eksperymentach, Administracja Forum podjęła decyzję o wprowadzeniu następującego punktu do Regulaminu:

1.4 Uczestnicy Forum ani jego administracja nie ponoszą odpowiedzialności za skutki zastosowania w praktyce informacji tu publikowanych. Wszelkie eksperymenty oraz działania są podejmowane na własną odpowiedzialność.


Sensem tego punktu jest ochrona wszystkich Uczestników Forum przed ewentualnymi zarzutami związanymi ze skutkiem prowadzonych eksperymentów. Jak doskonale wiecie, opisujemy tutaj nie tylko technologię lamp i opraw, ale także różne eksperymenty prowadzone pod napięciem (na przykład odpalanie lamp na niestandardowym osprzęcie, testy różnych elementów osprzętu elektrotechnicznego), opisujemy także różne zjawiska i instalacje. Chcę, by wszyscy Uczestnicy Forum byli chronieni tym właśnie punktem przed niespodziankami.
Zatem jeśli ktoś po lekturze niniejszego Forum postanowi odpalić lampę 150W na stateczniku od lampy 3,5 kW i ta lampa eksploduje raniąc go albo postanowi wypróbować na sobie energię zapłonników wysokiego napięcia - będzie mógł mieć pretensje tylko do siebie.

Ale nadal apeluję o zachowanie zdrowego rozsądku przy pisaniu o takich eksperymentach.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez litak1 » 14 marca 2012, 17:04

Bardzo ciekawym ale tez chyba nie do zrealizowania byłaby możliwość tworzenia galerii filmów na naszym serwerze podobnie jak zdjęć, żeby nie trzeba było tego gromadzić na youtube. Fajnie by było mieć fotki lampki w akcji a na dopełnienie tego filmik z rozgrzewania i pracy tej lampki.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez amisiek » 14 marca 2012, 19:31

Nie wiem czy ma to sens. Usługa Youtube jest prosta w użyciu, działa dobrze. Budowa czegoś takiego samodzielnie na Forum byłaby dość poważnym zadaniem - należałoby wymusić publikację filmów w konkretnym formacie, zakupić licencję na program odtwarzania wideo Flash lub napisać go samemu, a następnie przeznaczyć bardzo dużą część transferu Forum na materiały filmowe. Technicznie się da, ale czy warto, gdy mamy YT?
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez trojmiejski » 14 marca 2012, 21:48

Ostatnio się zastanawiałem czy dobrym pomysłem byłaby mapka Google Maps w oknie zdjęcia w galerii i możliwość zaznaczenia na niej miejsca zrobienia zdjęcia i widok takich punktów reprezentujących zdjęcia innych użytkowników (kliknięcie pokazałoby miniaturkę której kliknięcie przeniosłoby do strony w galerii z pełnym rozmiarem zdjęcia). Takie rozwiązanie funkcjonuje w galerii phototrans.eu
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez ousd » 18 kwietnia 2012, 20:39

Nie wiem czy to dobry dział ale chciałbym żeby wątek "Ciekawy sprzęt na allegro" został przeniesiony do działu Sprawy wewnętrzne forum żeby niezalogowani w nim nie myszkowali ;)
ousd
 

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez amisiek » 18 kwietnia 2012, 20:47

Myśleliśmy o tym od dawna, ale widzę, że nadeszła na to pora. MAm lepsze rozwiązanie. Od jutra cały dział Giełda HAndlowa będzie widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lista życzeń - co powinno znaleźć się na forum

Postprzez ousd » 19 kwietnia 2012, 13:16

Dzięki Amisiek :)
Napisałem takie życzenie gdyż myślałem, że niezalogowani będą nam sprzątać ciekawy sprzęt z allegro :evil:
ousd
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron