Logo forum

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Logo forum

Postprzez amisiek » 10 listopada 2010, 10:50

Da się szybko zrobić ogłoszenie. Już jest, będzie wisieć we wszystkich działach przez 30 dni. Proszę się nie spieszyć z wyborem, ale raczej z dostarczaniem propozycji.
Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Logo forum

Postprzez cieszyn » 10 listopada 2010, 10:52

Super.

Mam kilka projektów LOGO Forum, zastanawiam się, czy pokazać wszystkie, czy samemu wybrać jeden i Wam pokazać?


To co teraz pokażę, to nie jest jeden z nich, to wymyśliłem dziś. Ten raj OUR700 jest na stadionie Gwardii w Warszawie, i wywarł na mnie (i nie tylko) ogromne wrażenie, więc jako 1-sze skojarzenie wybrałem właśnie to miejsce. Myślałem też, żeby w logo dać jakiś kwiat opraw :roll:
Otóż mamy tu na tym LOGO galerię opraw (fakt, są to te same oprawy, ale logo musi być przejrzyste i dawanie wielu rodzajów opraw nie ma sensu) więc jest odniesienie do lighting-GALLERY

Nie wstawiałem do LOGO adresu forum, bo to nie miejsce na adres URL. Takie logo widac juz po otwarciu strony forumowej, więc nie ma sensu go obciążać literkami z adresem

Co o tym myślicie?



Takie:
Obrazek

i z ramką
Obrazek

może z ramką lepsze?
Ostatnio edytowano 10 listopada 2010, 10:59 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Logo forum

Postprzez amisiek » 10 listopada 2010, 10:52

Jak uważasz, tę decyzję zostawiamy Tobie. Jednak zważ, by były to propozycje wg Ciebie najlepsze, niekoniecznie musi być to jedna.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Logo forum

Postprzez Whites86 » 10 listopada 2010, 11:40

ja juz kiedys bawilem sie w podobne projekty, lecz wykozystalem je jedynie jako wstep do moich filmików na jutubie

na logo raczej sie nienadają, ale w wolnym czasie postaram sie zrobic cos nowego ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Logo forum

Postprzez amisiek » 10 listopada 2010, 11:41

Moim zdaniem logo powinno być złożone z nazwy forum układającego się w oprawę - coś, co od razu sugeruje co to jest za forum. Im mniej grafiki, tym lepiej, mi najbardziej podobają się loga proste składające się z odpowiednio ukształtowanego tekstu. Czcionki "niewidoczne" takie jak frutiger czy helvetica odpadają od razu, podobnie szeryfowe też są nijakie, to musi być coś, co sugeruje technikę i jednocześnie wiąże się z oświetleniem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Logo forum

Postprzez Whites86 » 10 listopada 2010, 11:42

amisiek napisał(a):Moim zdaniem logo powinno być złożone z nazwy forum układającego się w oprawę - coś, co od razu sugeruje co to jest za forum. Im mniej grafiki, tym lepiej, mi najbardziej podobają się loga proste składające się z odpowiednio ukształtowanego tekstu. Czcionki "niewidoczne" takie jak frutiger czy helvetica odpadają od razu, podobnie szeryfowe też są nijakie, to musi być coś, co sugeruje technikę i jednocześnie wiąże się z oświetleniem.

totalnie nie rozumiem co masz na mysli
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Logo forum

Postprzez cieszyn » 10 listopada 2010, 11:47

amisiek napisał(a):Moim zdaniem logo powinno być złożone z nazwy forum układającego się w oprawę - coś, co od razu sugeruje co to jest za forum. Im mniej grafiki, tym lepiej, mi najbardziej podobają się loga proste składające się z odpowiednio ukształtowanego tekstu. Czcionki "niewidoczne" takie jak frutiger czy helvetica odpadają od razu, podobnie szeryfowe też są nijakie, to musi być coś, co sugeruje technikę i jednocześnie wiąże się z oświetleniem.


logo powinno być złożone z nazwy forum układającego się w oprawę
????
Zupełnie i absolutnie sie nie zgadzam!, zaskoczyłeś mnie, ale raczej negatywnie. Nie możesz narzucać nam formy i treści tego logo - dlaczego akurat ma być tak, jak proponujesz?
Poza tym
Im mniej grafiki, tym lepiej,
- nieprawda. Od dawna wiadomo, że dobry obraz więcej wart stu słów. Wiem co mówię, zajmuję się prezentacjami i szkoleniami od bardzo wielu lat

Czcionka umniejętnie dobrana jest dobra, trudno z góry wskazać jaka jest zła.

Sugeruję, żebyśmy nie wskazywali jakiegoś jedynie słusznego kierunku w kwestii wyboru logo, tak jak sugeruje amisiek. Tu właśnie swobodna inwencja twórcza powinna zadziałać, tylko wtedy pojawi się tzw. wartość dodana w tym projekcie
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Logo forum

Postprzez amisiek » 10 listopada 2010, 11:50

Ja nie narzucam! to jest jeden z pomysłów. Zaledwie jeden, mi się najbardziej kojarzy i tyle.
Mi chodziło o coś takiego - tutaj na szybko z lampą, może to coś lepszego ktoś narysuje z oprawą?
Obrazek
Nie bijcie, to powstało w 3 minuty a ja nie umiem rysować...
Niemniej chodziło mi o coś takiego, co od razu sugeruje forum itp.
Ale pomysłów można mieć wiele, obejrzymy wszystkie najciekawsze. Wg mnie jest jeszcze jedna cecha logo - musi wyglądać dobrze, także w niskiej rozdzielczości, byśmy mogli na innych forach wstawić toto w sygnaturkę lub nawet avatar.
Edit - może jeszcze jeden pomysł - narysowana jedną kreską oprawa (tak, by wszyscy wiedzieli od razu co to jest) i pod spodem napis Lighting-gallery.pl. Ja tego nie narysuję, ale niektórzy z Was na pewno tak.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Logo forum

Postprzez cieszyn » 10 listopada 2010, 11:54

Miśku, ja Cię nie biję ;) :P bo Cię lubię 8-)

Ale jak napisałeś
logo powinno być złożone z nazwy forum układającego się w oprawę
to pewnie nie chcąco zasugerowałeś jedyny możliwy kształt :D - ale zasugerowałeś

W dalszym ciągu nie jestem za tym, żeby w logo był nasz adres URL, oczywiście może tam być.

Mam kilka pomysłów konsultowanych z grafikiem, ale nie wiem, kiedy je narysuję i pokażę
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Logo forum

Postprzez Jorgus » 10 listopada 2010, 13:52

ten pomysł amiśka z rtęciówką jest fajny,ale trzeba by go dopracować w jakimś programie graficznym-tutaj przydał by się Doc,albo ktoś inny,kto lubi bawić się w grafice.

Bez urazy Whites,ale ta Twoja druga fotka nadaje się bardziej na białą koszulkę :mrgreen:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości