Spamboty na forum

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Spamboty na forum

Postprzez amisiek » 16 listopada 2012, 22:20

To JUŻ DAWNO było zrobione. Niestety wtyczka z google sobie z tym radzi. podkręciłem mechanizm trochę. dodałem również niestandardowe pytanie.
Te sposoby, które są w linkach znamy dobrze, ale nie można wszystkiego zastosować z racji na wersję skryptów.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Spamboty na forum

Postprzez ousd » 16 listopada 2012, 22:40

Faktycznie, teraz na momencik się wylogowałem i patrzę w zakładkę "Zarejestuj": Pytanie stamtąd:
To forum zajmuje się wędkarstwem, oświetleniem (...)
i czymś tam jeszcze.
W jednym z tych linków jest podany pomysł:
Rejestracja. Od dzisiaj nie będzie już potrzebna, choć jest bardzo przydatna. Właśnie dlatego zabezpieczamy ją przed botami. Nie wyobrażam sobie metody, którą to zabezpieczenie mogłoby zostać złamane. Wystarczy nam instalacja moda pod nazwą „Potwierdzenie Tekstowe„. Podczas rejestracji każdy użytkownik będzie musiał odpowiedzieć na ustawione przez nas w panelu admina pytanie. Jeżeli odpowiedź będzie błędna, rejestracja będzie niemożliwa. Ja postawiłem na pytanie „Jak nazywa się stolica Polski?”. Żaden bot nie odpowiedział „Warszawa” i nie podejrzewam, aby zrobił to w przyszłości. Pytanie powinno być proste, tak aby nikt nie miał kłopotu z odpowiedzią. Oczywiście po instalacji wyłączamy obrazki z kodem do przepisania, potwierdzenia rejestracji mailem i tak dalej.
ousd
 

Re: Spamboty na forum

Postprzez JeD » 17 listopada 2012, 10:46

Proszę Adminów o zrobienie porządku z użytkownikiem AnneseGeN, o to moim zdaniem wystarczjacy powód :roll: :
viewtopic.php?f=27&t=3999
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Spamboty na forum

Postprzez amisiek » 17 listopada 2012, 11:26

Już załatwione. Moje zmiany zaczynają przynosić skutek. Od teraz do odwołania rejestrację kont zatwierdza administrator (Adam, Tomek, Neon lub ja). Wczoraj wyczyściłem sporo śmieciarzy, jeszcze więcej odfiltrowują pytania antyspamowe. Nawet ja, dość cierpliwy człowiek, zaczynam mieć tego dość.
Zobaczcie listę userów, którym nie udało się potwierdzić konta:
Obrazek

Od teraz do odwołania nowi użytkownicy będą zatwierdzani przez admina
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Spamboty na forum

Postprzez JeD » 17 listopada 2012, 11:32

amisiek napisał(a):Już załatwione. Moje zmiany zaczynają przynosić skutek. Od teraz do odwołania rejestrację kont zatwierdza administrator (Adam, Tomek, Neon lub ja). Wczoraj wyczyściłem sporo śmieciarzy, jeszcze więcej odfiltrowują pytania antyspamowe. Nawet ja, dość cierpliwy człowiek, zaczynam mieć tego dość.
Zobaczcie listę userów, którym nie udało się potwierdzić konta:


Dobre posunięcie ;) , teraz chociaż będzie spokój na forum :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Spamboty na forum

Postprzez amisiek » 17 listopada 2012, 14:57

Przy okazji dziękuję za czujność i aktywność naszemu Koledze MRP, który ostatnio pousuwał najwięcej śmieciowych wątków.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Spamboty na forum

Postprzez ousd » 17 listopada 2012, 16:35

amisiek napisał(a):Już załatwione. Moje zmiany zaczynają przynosić skutek. Od teraz do odwołania rejestrację kont zatwierdza administrator (Adam, Tomek, Neon lub ja). Wczoraj wyczyściłem sporo śmieciarzy, jeszcze więcej odfiltrowują pytania antyspamowe. Nawet ja, dość cierpliwy człowiek, zaczynam mieć tego dość.
Zobaczcie listę userów, którym nie udało się potwierdzić konta:
fotki.lighting-gallery.pl/images/amisiek/2012-11-17/14374.jpeg
Od teraz do odwołania nowi użytkownicy będą zatwierdzani przez admina

I przynajmniej nie będzie setek nieaktywnych użytkowników i użyszkodników :mrgreen: :!: :!:
ousd
 

Re: Spamboty na forum

Postprzez MRP200 » 17 listopada 2012, 23:49

Od czasu jak jestem na forum nie spotkałem się z takim najazdem spamerów. Owszem zdarzały się przypadki logowania pojedynczych jednostek, ale nie aż taki wysyp, że na dzień dobry zbanowałem pięciu i usunąłem ze 100 postów. Potem kolega amisiek zbanował kolejnych. Aktualnie wprowadzona zapora będzie skuteczna.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości