Zablokowana rejestracja

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Zablokowana rejestracja

Postprzez amisiek » 24 listopada 2015, 20:29

Drodzy Forumowicze,
z wielką przykrością powiadamiam, że ze względu na zmasowany atak różnych kreatur pokroju Kamillo (i nakładem pracy na banowanie, usuwanie postów itp ) administracja Forum zdecydowała się na tymczasową blokadę rejestracji nowych użytkowników.

Prace nad docelowym rozwiązaniem problemu nadal trwają. Musieliśmy podjąć tak radykalny krok by ochronić Forum przed śmieciami.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez MercuryFenix » 24 listopada 2015, 20:59

No niezbyt ciekawe, i nie podoba mi się to zbytnio ale cóż... Ja tam nic do gadania nie mam. :?
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez Whites86 » 24 listopada 2015, 21:01

MercuryFenix napisał(a):No niezbyt ciekawe, i nie podoba mi się to zbytnio ale cóż... Ja tam nic do gadania nie mam. :?

za taki numer z pewnością nie będzie miał możliwości powrotu ;) choć by nie wiem jak bardzo się poprawił ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez MercuryFenix » 24 listopada 2015, 21:02

A no za tym jestem na tak, ale jakby ktoś z pasją chciał dołączyć to ni chu*a... :?
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez amisiek » 24 listopada 2015, 21:03

Koledzy, jak dotąd zgłosiliście mi ponad 60 zgłoszeń postów jednego szkodnika (i bardzo za te zgłoszenia dziękujemy!). Osobiście wywaliłem ponad 30 jego kont (dziś - osiem). Adam włożył w to jeszcze więcej pracy. Zapewniam Was, że gdy tylko opracowane zostanie coś, co powstrzyma tego dzieciaka, rejestracja zostanie włączona ponownie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez SL100 » 24 listopada 2015, 21:14

Według mnie aż tak daleko nie powinniście zachodzić jak wyłączanie rejestracji
A może przy rejestracji jakieś pytanie testowe typu "Co to jest LRF?" - już od razu po charakterze pisma będzie można rozpoznać czy to ten nasz słynny użyszkodnik czy jakaś normalna osoba
Avatar użytkownika
SL100
 
Posty: 302
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 września 2011, 11:09

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez amisiek » 24 listopada 2015, 21:17

Niestety nie widzimy tego, aż do czasu aktywności użyszkodnika. Na razie pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Gdy tylko będzie gotowe, rejestracja natychmiast wróci. Obecny stan jest tylko przejściowy.
Podobne pytanie na temat LRF już tu jest.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez Whites86 » 24 listopada 2015, 21:17

SL100 napisał(a):Według mnie aż tak daleko nie powinniście zachodzić jak wyłączanie rejestracji
A może przy rejestracji jakieś pytanie testowe typu "Co to jest LRF?" - już od razu po charakterze pisma będzie można rozpoznać czy to ten nasz słynny użyszkodnik czy jakaś normalna osoba

widać kolego nie rozumiesz działań jakie podjeliśmy, nie mamy do czynienia z robotem tylko z dzieciakiem który usilnie prubuje się tu dostać i robić trzode, takie pytanie jak co to jest LRF ominie bez najmniejszego problemu, wylączenie możliwości rejestracji na bliżej nieokreślony czas skutecznie go zniechęci do dalszych prób, na nasze forum rejestruje się średnio jedna osoba na miesiąc czasem żadziej, tymczasowe zablokowanie możliwości rejestracji nie spowoduje większego uszczerbku
dodatkowo planujemy wprowadzenie nowych zabezpieczeń które uchronią nas w przyszłości przed niepowołanymi osobami...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez SL100 » 24 listopada 2015, 21:24

Whites86 napisał(a):
SL100 napisał(a):Według mnie aż tak daleko nie powinniście zachodzić jak wyłączanie rejestracji
A może przy rejestracji jakieś pytanie testowe typu "Co to jest LRF?" - już od razu po charakterze pisma będzie można rozpoznać czy to ten nasz słynny użyszkodnik czy jakaś normalna osoba

widać kolego nie rozumiesz działań jakie podjeliśmy, nie mamy do czynienia z robotem tylko z dzieciakiem który usilnie prubuje się tu dostać i robić trzode, takie pytanie jak co to jest LRF ominie bez najmniejszego problemu, wylączenie możliwości rejestracji na bliżej nieokreślony czas skutecznie go zniechęci do dalszych prób, na nasze forum rejestruje się średnio jedna osoba na miesiąc czasem żadziej, tymczasowe zablokowanie możliwości rejestracji nie spowoduje większego uszczerbku
dodatkowo planujemy wprowadzenie nowych zabezpieczeń które uchronią nas w przyszłości przed niepowołanymi osobami...

Rozumiem i wiem, że wyeliminować takiego szkodnika jak on jest ciężko, byłem adminem na kilku serwerach gier i wiem, że to nie jest tak łatwo bo
- może mieć zmienne IP - więc banowanie na IP nic nie da (sam posiadam i wykorzystuję często :P )
- rejestracja z wielu komputerów - jak w domku nie może to wykorzystuje okazje np. w szkole, u cioci, w kawiarence itp.
- jak się nie uda to zacznie się mścić - DDoS itp. (jedna z najgorszych rzeczy jakie się może trafić i oby tutaj tego nie zastosował - podstawówka lubi się mścić na na prawde debilne sposoby :P )
i inne tego typu rzeczy rzeczy
W dodatku nie rejestruję się tutaj na co dzień - tylko raz, w dodatku z 3 lata i temu i nawet nie wiem jak się zmienił moduł rejestracji ;)
Avatar użytkownika
SL100
 
Posty: 302
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 września 2011, 11:09

Re: Zablokowana rejestracja

Postprzez JeD » 24 listopada 2015, 21:32

Widać desperacja nie idzie u niego w parze z intelektem, a szkoda...:D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości