Działamy na wersji stabilnej.

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Działamy na wersji stabilnej.

Postprzez KaszeL » 18 grudnia 2007, 23:20

Cieszyn, z tymi wiadomościami do wysłania. To obawiam się, że taki jest zamysł działania forum. W momencie, w którym wysyłasz wiadomość, trafia ona do wysłania - i tam czeka do momentu, aż użytkownik do którego wysyłasz nie zaloguje się na forum. W momencie jak się zaloguje, to wiadomość u ciebie trafia do katalogu wysłane. Ja bym raczej zmienił te nazwy Do wysłania -> Wysłane, Wysłane -> Doręczone. Trochę bardziej odpowiadało by to stanowi faktycznemu.

Odnośnie Twojej wiadomości to oczywiście ją czytałem. Niemniej większość rzeczy, o których piszesz wymagała by ingerencji w kod forum. Ja się na tym niestety nie znam. Może jest wśród nas koder PHP?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Działamy na wersji stabilnej.

Postprzez cieszyn » 19 grudnia 2007, 00:10

KaszeL napisał(a):Cieszyn, z tymi wiadomościami do wysłania. To obawiam się, że taki jest zamysł działania forum. W momencie, w którym wysyłasz wiadomość, trafia ona do wysłania - i tam czeka do momentu, aż użytkownik do którego wysyłasz nie zaloguje się na forum. W momencie jak się zaloguje, to wiadomość u ciebie trafia do katalogu wysłane. Ja bym raczej zmienił te nazwy Do wysłania -> Wysłane, Wysłane -> Doręczone. Trochę bardziej odpowiadało by to stanowi faktycznemu.

Odnośnie Twojej wiadomości to oczywiście ją czytałem. Niemniej większość rzeczy, o których piszesz wymagała by ingerencji w kod forum. Ja się na tym niestety nie znam. Może jest wśród nas koder PHP?



Co do tego wątku: - Do wysłania -> Wysłane

Nie zgadzam się z Tobą. Jeżeli folder "Do wysłania" działa jak działa, to jego nazwa jest absolutnie z sufitu: "Do Wysłania" to mogą być takie wiadomości, które nie wyszły jeszcze mojej skrzynki.
Jeżeli zaś tak to właśnie działa, jak piszesz, to jego nazwa w pełni adekwatna do sytuacji byłaby taka: "Post dotarł do odbiorcy" lub krótko "Dostarczone"
Tylko wtedy byłoby to logiczne, bo tak naprawdę ten folder pokazuje nam to, że moja wysłana wiadomość została dostarczona na kompa odbiorcy. Jego działanie jest zatem uzależnione od zalogowania się lub nie odbiorcy mojej wiadomości.

Tak więc, Do wysłania -> zamieniłbym na: -> Dostarczone

Wszystko zaś to, co już wysłałem, powinno się znaleźć w folderze "Wysłane" - i traktował bym to jako Archiwum wiadomości wysłanych.

Jak zatem wyjaśnisz to, że w tytule folderu "Otrzymane" mam ciągle napis "(1)", zaś u góry okna po lewej mam napis: (0 nowych wiadomości)
Czy to oznacza, że;
- ktoś chce mi wysłać posta, ale jeszcze go nie wysłał (nie, to bez sensu)
- mam coś nowego do przeczytania, tylko nie wiadomo, gdzie to jest (nie, to bez sensu)
tej jedynki w nawiasie obok nazwy folderu Otrzymane nie mogę zrozumieć , a Ty :?:

Co zaś się tyczy samego tworzenia Nowej Wiadomości, jest trochę w tym oknie niedoróbek (moim zdaniem) i takiego nie najlepszego "poukładania" czy rozmieszczenia elementów tegoż ekranu, czy mam to opisać ?

Koderów PHP to bym może i znalazł, tylko nie wiem, czy byśmy byli w stanie ich opłacić :roll:
Zgadzam się, lepiej wpierw spytać: - Może jest wśród nas koder PHP :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości