Samoświecenie

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Samoświecenie

Postprzez cieszyn » 30 grudnia 2007, 21:38

Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoświecenie

Postprzez DocBrown » 30 grudnia 2007, 23:39

Też się tak bawiłem :twisted:
Mam małą cewkę tesli, może niedługo sfilmuje ją i zapodam tutaj jakieś fotki i filmiki :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Samoświecenie

Postprzez rtęciówka » 31 grudnia 2007, 11:43

Rzeczywiście fajna zabawa :D Ale żarówka próżniowa już by się chyba tak nie zaświeciła ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Samoświecenie

Postprzez cieszyn » 31 grudnia 2007, 20:33

rtęciówka napisał(a):Rzeczywiście fajna zabawa :D Ale żarówka próżniowa już by się chyba tak nie zaświeciła ;)


Tam chyba jest ostatnia scena?, gdzie z włókna wolframowego idą iskry na boki, ale - wiadomo - zwykła żarówka się w takich warunkach nie zaświeci ;) :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoświecenie

Postprzez Edziu » 31 grudnia 2007, 20:43

Żarówka zachowywała się tak ta z projektów lamp plazmowych ze strony Elektroda, ale nie zaświeciła by się. Ze świetlówką robiłem kiedyś podobny eksperyment, a mianowicie, zbliżałem ją do przewodu wysokiego napięcia (ok 25KV) w telewizorze i zaświecała się jak ją zbliżałem.

Takie doświadczenia są ciekawe ale trzeba uważać żeby nie kopło, bo z takimi napięciami nie ma żartów.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Samoświecenie

Postprzez DocBrown » 31 grudnia 2007, 21:42

Zabawa generatorem WN na bazie trafo z TV nie jest niebezpieczna, no chyba, że generator ten ma wieelką moc, wtedy może być niewesoło, zabija nie napięcie, ale natężenie, a to przy wysokim napięciu nie jest zbyt duże, a napewno nie w przypadku generatora WN na trafie WN z TV, pozatym takie generatory pracują na dużych f co także zmniejsza ryzyko niebezpiecznego porażenia :)
DocBrown
 

Re: Samoświecenie

Postprzez cieszyn » 31 grudnia 2007, 21:51

DocBrown - Witaj naprawdę znów wśród nas!!!! :P :P :P

DocBrown napisał(a):Zabawa generatorem WN na bazie trafo z TV nie jest niebezpieczna, no chyba, że generator ten ma wieelką moc, wtedy może być niewesoło, zabija nie napięcie, ale natężenie, a to przy wysokim napięciu nie jest zbyt duże, a napewno nie w przypadku generatora WN na trafie WN z TV, pozatym takie generatory pracują na dużych f co także zmniejsza ryzyko niebezpiecznego porażenia :)


Racja.
zabija nie napięcie, ale natężenie
I dlatego ja zawsze naprawiałem TV mając jedną rękę w tylnej kieszenie spodni :shock:
A zabawa ze śrubokrętem w ręce i "wyciąganiem" długich iskier z TV to była popisowa sztuczka dla ciekawskich ,jak się naprawiało telewizory ;) :) :D
Ale był ubaw :lol:

Taka zamiana z niskiego napięcia na wysokie, i jednocześnie z dużego natężenia prądu na małe - to zasada możliwie najmniej stratnego (bo straty i upływności oczywiście występują) przesyłania napięcia na duże odległości. Potem w stacjach Trafo zamienia się to wysokie napięcie i mały prąd, na niskie napięcie i względnie duży prąd.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoświecenie

Postprzez DocBrown » 31 grudnia 2007, 21:55

Trochę się bawiłem wysokimi napięciami i czasem jak baardzo mi się nudzi, to nadal w tym siedzę, http://www.technopasje.ugu.pl to moja strona, w dziale HV jest troche fotek i schematów urządzonek, które zbudowałem lub mam zamiar zbudować, oczywiście sporo fotek, choć kiepskawej jakości, jak ktoś chce zaczać zabawę z wysokim napięciem i chciałby zbudować któreś z opisanych tam urządzeń a pojawiłyby się niejasności, wątpliwości itp, to pisać na PW postaram się jakoś pomóc :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Samoświecenie

Postprzez cieszyn » 31 grudnia 2007, 22:13

DocBrown napisał(a):Trochę się bawiłem wysokimi napięciami i czasem jak baardzo mi się nudzi, to nadal w tym siedzę, http://www.technopasje.ugu.pl to moja strona, w dziale HV jest troche fotek i schematów urządzonek, które zbudowałem lub mam zamiar zbudować, oczywiście sporo fotek, choć kiepskawej jakości, jak ktoś chce zaczać zabawę z wysokim napięciem i chciałby zbudować któreś z opisanych tam urządzeń a pojawiłyby się niejasności, wątpliwości itp, to pisać na PW postaram się jakoś pomóc :mrgreen:


Byłem tam na chwilę - cieszy, że masz własne Forum!
Chyba tam działa też nasz Rtęciówka, tak?

Doc - stronka fajna ta http://www.technopasje.ugu.pl, tylko to czarne tło :( nie mogę tego jakoś strawić, nie myślałeś o weselszym kolorze :?: ;) ;) ;) ;) ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoświecenie

Postprzez DocBrown » 31 grudnia 2007, 22:17

Forum jest bo jest, a Rtęciówka z tamtego forum to nie nasz Rtęciówka, tylko lampa, vel. żarówka rtęciowa z forum lighting.pl :mrgreen:
DocBrown
 

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron