Oświetlenie wewnątrz ośrodków wypoczynkowych

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Oświetlenie wewnątrz ośrodków wypoczynkowych

Postprzez Lampka » 3 grudnia 2013, 22:25

Wow :o Ale te oprawy świetlówkowe z chropowatym kloszem, to rzeczywiście niezwykłe. Fajnie byłoby wiedzieć, gdyby miał tam mieć miejsce remont - takie klasyki to byłoby fajnie odzyskać. Pewnie siedzą w nich jeszcze Polamki. Te z chropowatym kloszem, to pewnie są 4x8w.
Ja kiedyś, jak często jeździłem do Wisły, widziałem w ośrodku "Regle" w Wiśle: http://goo.gl/maps/D10Po moje ulubione SLki, jak świeciły w dużej ilości po całym ośrodku, szczególnie na stołówce. Jednak prawdopodobnie w 2004 lub 2005 roku zrobiono tam remont i zainstalowano w miejsce starych opraw żarowych, plafony na suficie. Raz jak byłem tam zimą 2005/2006, widziałem tylko jedną, wkręconą w jakimś pomieszczeniu gospodarczym, od ulicy (chyba pierwsze okno w budynku po prawej stronie od wejścia, na piętrze). Ciekawe, czy jeszcze jakieś tam się ostały na zapleczu ;) Z resztą gdy je demontowali, to na pewno wiele z nich jeszcze świeciło.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie wewnątrz ośrodków wypoczynkowych

Postprzez toomm40 » 4 grudnia 2013, 01:01

faktycznie świetny klimat z tymi oprawkami 4x8 watt . aż by sie chciało zobaczyć je wszystkie ,jak świecą .swoją drogą ciekawe, kto wpadł na taki pomysł,aby oświetlić takimi oprawkami tak -relatywnie-dużą powierzchnię .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości