Oświetlenie w garażach

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez DarekG » 7 grudnia 2017, 09:57

Nie jest źle i radzą sobie całkiem dobrze tylko przydały by się jeszcze takie oprawy ze świetlówkami na bocznych ścianach.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Whites86 » 8 grudnia 2017, 10:27

hehe i Ty chcialkes zostawić tam wosy ? :D to by dopiero było ciemno jak w dupie, teraz jakoś to wygląda, tak poza tym co to jest Kamera IP ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez KaszeL » 8 grudnia 2017, 11:20

To taka kamerka, którą można podglądać z kompa :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Bartek22 » 8 grudnia 2017, 23:05

Whites86 napisał(a):hehe i Ty chcialkes zostawić tam wosy ? :D to by dopiero było ciemno jak w dupie, teraz jakoś to wygląda, tak poza tym co to jest Kamera IP ?


Kamera IP to kamera z której obraz możesz transmitować przez internet, możesz oglądać w sieci lokalnej, zapisywać nagrania z niej na rejestratorze wpiętym gdzieś w sieci, ogólnie daj dużo możliwości. Ja mam na budynkach dwie kamery IP, jedna lepsza ale wymaga podłączenie przewodowego, druga posiada WiFi i wymaga tylko podpięcia zasilania. Ogólnie cały zestaw składa się z ONT (Optical Network Terminal) bo mam doprowadzony do budynku światłowód, routera, rejestratora IP, dwóch kamer. W planach był jeszcze UPS ale z tego względu że całość jest rozproszona po gospodarstwie byłby problem z podłączeniem. Rozwiązałem problem braku zasilania w ten sposób że rejestrator jest podłączony z fazy powiedzmy pierwszej, pierwsza kamera z drugiej a kolejna z ostatniej więc przy braku jednej fazy nie mam podglądu z danej kamery albo zapisu, jak padnie całkowicie zasilanie to oczywiście nic nie pozostaje.

Na fotce jedna z tych kamer
Obrazek
Bartek22
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 września 2015, 12:49

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Beton » 8 kwietnia 2019, 11:33

Obiecałem Galadowi, że zrobię zdjęcia oświetlenia w garażu, więc przełamię niechęć do forum i zapostuję relację z "modernizacji" oświetlenia w nowym garażu. Prąd był w nim odcięty co najmniej od 20 lat, patrząc po braku licznika i PRLowskich żarówkach.

Garaże same w sobie są ciekawe, bo znajdują się pod kompleksem bloków połączonych ze sobą z lat `70 :)

Pierwszą naprawą było założenie do oprawy przed garażem brakującej świetlówki - pod ręką była jedynie Razno :lol:

Obrazek

Ciemność, ciemność widzę

Obrazek

A więc, po założeniu licznika, pierwszy raz od lat w garażu pojawiło się światło...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oświetlenie jest oryginalne - z obserwacji każdy garaż w ciągu miał zamontowane identyczne 4 kanałówki. Dwie z nich zaświeciły, w trzech wyrwane oprawki, brak dwóch kloszy. Tak nie może zostać, a więc - ciąg dalszy nastąpi. Trzeba było to zrobić w miarę szybko i tanio, ale porządnie, ponieważ garaż jest wynajmowany.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Utilizer » 8 kwietnia 2019, 13:33

Nawet spory ten garaż jak na komusze warunki, i 4 kanałówki też sporo :) Co założysz nowego :?:
Ciekawe czemu właściciel trzymał pusty garaż zamiast go wynająć
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Beton » 8 kwietnia 2019, 21:26

Utilizer napisał(a):Nawet spory ten garaż jak na komusze warunki, i 4 kanałówki też sporo :) Co założysz nowego :?:
Ciekawe czemu właściciel trzymał pusty garaż zamiast go wynająć


Jak na "komusze" warunki jest super, w dodatku wsiadam do windy na 10 piętrze i zjeżdżam na poziom -1, gdzie... wychodzę z windy i mogę w kapciach iść do garażu podłubać przy aucie, nawet jak na zewnątrz leje. Więc mam luksus w porównaniu z poprzednim garażem :)

Tutaj 3/4 garaży stoi pustych, mimo, że ludzie się o nie biją - a bo ktoś traktuje garaż jak skład na stare meble i ogórki, a to boją się wynajmować, a to właściciel zmarł i garaż został... niestety, sytuacja jest idiotyczna, a dookoła bloku brakuje miejsc do parkowania :P Ja akurat wynająłem garaż, bo auto się nie niszczy.

Co założę... ciąg dalszy nastąpi, bo połowa jest już zrobiona, a połowa do dokończenia, cierpliwości :)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez galad » 9 kwietnia 2019, 13:50

Ciekawy garaż. Jak zamontujesz to o czym pisałeś to będzie jasno, a dłubanie przy aucie będzie czystą przyjemnością. Chyba też muszę zrobić zdj oświetlenia w "garażu" w którym stoi mój Polonez, bo w niedzielę dodałem trzecią belkę.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Beton » 10 kwietnia 2019, 02:03

Przy żarówkach się nie da dłubać, więc mimo, że garaż jest wynajęty i kiedyś się trzeba będzie z niego wynieść, postanowiłem zrobić oświetlenie, które będzie kompromisem, i jednocześnie będzie łatwo demontowalne, żeby zabrać ze sobą to, co wartościowe :P

Od usuniętego tu Daylighta dostałem te oprawy:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze przez chwilę po umyciu zaświeciły źródłami w nich zamontowanymi :P

Obrazek

Stateczniki magnetyczne wyleciały na rzecz elektroniki z ciepłym zapłonem (B.A.G.), jak zresztą w każdej oprawie u mnie.

Efekt:

Obrazek

Obrazek

Pozostał problem co zrobić z kanałówkami na tyłach garażu. Miały klosze i całe oprawki, w przeciwieństwie do tych na przedzie, niestety garaż posiada głupie drzwi (współczesne, podnoszone do góry - szkoda, wolałbym stare, ale pancerne otwierane na boki - te nowego typu skutecznie zasłaniają pierwsze oprawy, jak drzwi są podniesione, w dodatku mam wrażenie, że wystarczy się mocniej rozpędzić i kopnąć te drzwi, a się poddadzą :evil: ), także stwierdziłem, że nie będę montował trzeciej oprawy, którą wykorzystam gdzie indziej, a do kanałówek wkręcę zimne LED-y osrama o mocy 14W. Efekt jest dość sensowny :). Trochę rozszczelniłem klosze, żeby lampy się niepotrzebnie nie gotowały.

Obrazek

Obrazek

A przed garażem mam już najjaśniej 8-)

Obrazek

Stan pozostałych opraw oświetlających tunel jest dyskusyjny :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

No i to by było na tyle, jeszcze zdjęcie porównawcze było/jest:

Obrazek

Obrazek

Instalacja jak widać jeszcze do poprawek (choćby trzeba zdemontować trupy kanałówek i podpiąć gniazdka do osobnego bezpiecznika, a nie jak jest teraz bezsensownie poprowadzone - przez włącznik oświetlenia) i będzie sukcesywnie ulepszana, ale grunt, że już działa.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Oświetlenie w garażach

Postprzez Utilizer » 10 kwietnia 2019, 07:56

Wymieniłeś stateczniki a zostawiłeś ruskie T12? Ogólnie dobra robota teraz jest jasno :D
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości