Oświetlenie w garażach

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Bartek22 » 28 listopada 2017, 21:17

Posłuchałem kolegi Whites86 i założyłem dwie oprawy świetlówkowe hermetyczne T8 2x36W ze świetlówkami Osram o barwie światła dziennego, jutro dokładnie sprawdzę. Niestety jest to wydzielone miejsce w budynku gospodarczym i światło ucieka w górę i na boki więc np odkurzając samochód miałem trochę ciemno w niektórych miejscach. Planuje zakup kolejnych opraw i montaż ich na bocznej ściance. Z wywierceniem nie miałem problemu, mam wiertarkę udarową SKIL na wiertła SDS Plus więc bez problemu wiercę nawet w wielkiej płycie. W najbliższych planach również zakup lampy ręcznej warsztatowej, montaż gniazda siłowego a na wiosnę malowanie na biało wtedy powinno być już w miarę dobrze.
Bartek22
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 września 2015, 12:49

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez JeD » 28 listopada 2017, 21:20

Bartek22 napisał(a):Posłuchałem kolegi Whites86 i założyłem dwie oprawy świetlówkowe hermetyczne T8 2x36W ze świetlówkami Osram o barwie światła dziennego, jutro dokładnie sprawdzę. Niestety jest to wydzielone miejsce w budynku gospodarczym i światło ucieka w górę i na boki więc np odkurzając samochód miałem trochę ciemno w niektórych miejscach. Planuje zakup kolejnych opraw i montaż ich na bocznej ściance. Z wywierceniem nie miałem problemu, mam wiertarkę udarową SKIL na wiertła SDS Plus więc bez problemu wiercę nawet w wielkiej płycie. W najbliższych planach również zakup lampy ręcznej warsztatowej, montaż gniazda siłowego a na wiosnę malowanie na biało wtedy powinno być już w miarę dobrze.


Dobra decyzja, choć ja bym dał 5000K świetlówki :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Farel03 » 28 listopada 2017, 21:56

A jakie hermetyki pozakladałeś ? Klasyczne, czy z elektroniką ?
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Bartek22 » 28 listopada 2017, 22:01

Jutro zobaczę dokładnie co to są za świetlówki. Na paragonie mam OSRAM 36W/865 ZIMNA. A oprawy to HERMETYCZNE BEMKO ALWAR IP65 EVG.
Bartek22
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 września 2015, 12:49

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez FOX » 28 listopada 2017, 22:42

Bartek22 napisał(a):Jutro zobaczę dokładnie co to są za świetlówki. Na paragonie mam OSRAM 36W/865 ZIMNA. A oprawy to HERMETYCZNE BEMKO ALWAR IP65 EVG.

Jeżeli zastosowano w nich stateczniki z zimnym zapłonem to szału nie będzie. Często w tańszych hermetykach w bardzo krótkim czasie żółkną klosze a przez tzw "zimny zapłon" świetlówki po dość krótkim czasie się zużywają. Oczywiście jeżeli to jest wynajmowane pomieszczenie służące tylko po to by postawić samochód to nawet wspomniane Wosy z ledami są dobrym rozwiązaniem.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Lampka » 29 listopada 2017, 01:01

Te elektroniczne oprawy hermetyczne (elektronika z nich) potrafią czasem wyraźnie niedociążać świetlówki - świecą ciemniej niż na klasycznych układach lub w oprawach z elektroniką lepszej jakości.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Farel03 » 29 listopada 2017, 01:07

Również w przypadku zużycia świetlówki taka elektronika często nie wytrzymuje i strzelają tranzystory
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Bartek22 » 29 listopada 2017, 20:28

FOX napisał(a):
Bartek22 napisał(a): Oczywiście jeżeli to jest wynajmowane pomieszczenie służące tylko po to by postawić samochód to nawet wspomniane Wosy z ledami są dobrym rozwiązaniem.


Pomieszczenie nie jest wynajmowane. Znajduje się one w naszym budynku gospodarczym. Wcześniej budynek należał do dziadków i w tym miejscu znajdował się tam węgiel, drewno, uporządkowałem to wszystko i teraz mam miejsce na samochód.
Bartek22
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 września 2015, 12:49

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Whites86 » 1 grudnia 2017, 15:34

Bartek22 napisał(a):
FOX napisał(a):
Bartek22 napisał(a): Oczywiście jeżeli to jest wynajmowane pomieszczenie służące tylko po to by postawić samochód to nawet wspomniane Wosy z ledami są dobrym rozwiązaniem.


Pomieszczenie nie jest wynajmowane. Znajduje się one w naszym budynku gospodarczym. Wcześniej budynek należał do dziadków i w tym miejscu znajdował się tam węgiel, drewno, uporządkowałem to wszystko i teraz mam miejsce na samochód.

obecnie oprawy wiszą na scianie czy na suficie ? przydały by się jakieś fotki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Bartek22 » 6 grudnia 2017, 21:14

Oprawy wiszą na ścianie. Nie mam aktualnego zdjęcia akurat ale mam z dnia kiedy założyłem lampy, przypadkowo skuter na pierwszym planie. Jakby kogoś interesowało po co zamontowałem gniazdko tam po lewo wysoko to odpowiadam że po drugiej stronie jest kamera IP.

Obrazek
Bartek22
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 września 2015, 12:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości