Philips - Katalog źródeł światła i baterii 1995r.

Literatura zwiazana z szeroko pojętym oświetleniem, dokumentacja techniczna i fotograficzna.

Philips - Katalog źródeł światła i baterii 1995r.

Postprzez narva2006 » 20 sierpnia 2022, 10:56

Witam, otóż niedawno udało mi się zdobyć katalog Philipsa z 1995r. Katalog ma ponad 200 stron więc zdjęcia wstawiłem jako miniaturki. Niestety nie mam skanera aby zrobić skany na dokument PDF więc proszę o wyrozumiałość. Fotki są wyraźne więc mam nadzieję że wszystko dobrze widać:
Wstęp i spis treści:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lampy halogenowe:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lampy do ogólnych celów oświetleniowych:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lampy energooszczędne:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Kompaktowe lampy fluorescencyjne:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lampy fluorescencyjne, zapłonniki i stateczniki:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lampy wyładowcze:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lampy specjalistyczne:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Lampy samochodowe:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Baterie (indeks na końcu katalogu odpuściłem):
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
lubię światło SOXów
Avatar użytkownika
narva2006
 
Posty: 201
Dołączył(a): 7 marca 2021, 20:59
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Philips - Katalog źródeł światła i baterii 1995r.

Postprzez OUKS340 » 23 sierpnia 2022, 00:21

Nawet nie wiedziałem, że już w 1995 roku produkowano elektroniczne statecznik do świetlówek liniowych :shock:
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Philips - Katalog źródeł światła i baterii 1995r.

Postprzez Lampka » 2 września 2022, 22:26

OUKS340 napisał(a):Nawet nie wiedziałem, że już w 1995 roku produkowano elektroniczne statecznik do świetlówek liniowych :shock:


Oczywiście że były, już wcześniej nawet. Pierwsze elektroniczne stateczniki do liniówek produkowano już w latach 80-tych, ale dostępne były raczej jedynie za granicą. Elektronikę do zwykłych świetlówek z lat 90 można nieraz spotkać, nawet w demontowanych oprawach, w nowych instalacjach z tamtych czasów były już rozpowszechnione. Osram w swoim katalogu z 1995r też już chwali się na prawo i lewo swoimi dokonaniami w tej dziedzinie i to całkiem nowoczesnymi jak na połowę lat 90-tych, więc wtedy wybór takich stateczników był już zdecydowany. Jedynie faktem było, że były drogie i duże, rozmiarowo nieraz większe od magnetyków.

Ten katalog również posiadam w swoich zbiorach, pewnie wydany na okres produkcyjny 95/96. Z resztą taki sam katalog został wydany przez Philipsa także w roku 1996, zapewne na sezon 96/97, ale tam o ile kojarzę nie było specjalnych zmian. Te nowsze z kolejnych lat, np. z 1999r już miały bardziej barwne okładki i strony.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Katalogi, książki, opisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość