Retrofit źródła światła czy wymiana oprawy

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez KaszeL » 26 stycznia 2010, 21:39

Trudno powiedzieć co się tam stało. Trzeba by sprawdzić. Być może rtęciówka jest skrajnie wykończona i na dodatek pracuje niedociążona? Normalnie powinno być tam znacznie jaśniej. Odnośnie tej zieleni, to ja też nie widziałem na żywo zielonej rtęciówki - wydaje mi się, że ten efekt widać tylko na zdjęciach cyfrowych ze względu na zieloną dominatę w widmach tych lamp.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez andrzejlisek » 26 stycznia 2010, 22:40

KaszeL napisał(a):Trudno powiedzieć co się tam stało. Trzeba by sprawdzić. Być może rtęciówka jest skrajnie wykończona i na dodatek pracuje niedociążona? Normalnie powinno być tam znacznie jaśniej. Odnośnie tej zieleni, to ja też nie widziałem na żywo zielonej rtęciówki - wydaje mi się, że ten efekt widać tylko na zdjęciach cyfrowych ze względu na zieloną dominatę w widmach tych lamp.


Co do barwy, to często rtęciówki, szczególnie bez luminoforu wychodzą na zielono. Widziałem światło prawdziwego LR na żywo i mam "namiastki" LRa, na zdjęciach to wszystko wychodzi na zielono, a w rzeczywistości świeci na sinoniebiesko. Mam też rtęciówkę LRF Polampu 125W nowszej generacji i ona też wychodzi nieco zielonkawo, a w rzeczywistości świeci na biało bez zielonej domieszki.

Co do siły światła, to trzeba wziąż pod uwagę jeszcze jedną sprawę, mianowicie taką, że w pomieszczeniu przy tym samym źródle światła będzie jaśniej, bo światło odbija się od ścian. Jakby ściany pomalować na czarno, albo wymieść lampę na zewnątrz, to na pewno będzie wyraźnie ciemniej przy tej samej lampie.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez amisiek » 26 stycznia 2010, 22:58

To prawda z jasnymi ścianami, też wziąłem to pod uwagę, dlatego wycelowałem aparat w źródło światła i sprawdziłem parametry (czas, przysłona). Gdyby ktoś z Wawy chciał zobaczyć jak słabo to świeci, to podaję namiar - jest to obok poczty przy ul Bełddan po drugiej stronie klubu nurkowego Abyss. Obok wejścia do fryzjera, oprawa jest nad wejściem do bramy od strony ul. Modzelewskiego. Po drugiej stronie ulicy jest spory parking oświetlany kwadratówkami z rtęcią a obok Wydział Zarządzania UW całkiem fajnie iluminowany MH.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje opraw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości