MH 70W w plafonierze z Ikei

Re: Tania plafoniera z Ikei - już ma zastosowanie!

Postprzez wnoto » 7 października 2013, 15:02

Czy pozycja pracy tej żarówki jest odpowiednia do plafonu na suficie ?

Na suficie nie widać miejsca montażu zasilacza. Czy da się go upchnąć w plafonierze ?
Jakich jest wymiarów ? Jak daleko może być od żarówki ?
wnoto
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 października 2013, 12:04

Re: Tania plafoniera z Ikei - już ma zastosowanie!

Postprzez KaszeL » 7 października 2013, 21:05

wnoto napisał(a):Czy pozycja pracy tej żarówki jest odpowiednia do plafonu na suficie ?

Na suficie nie widać miejsca montażu zasilacza. Czy da się go upchnąć w plafonierze ?
Jakich jest wymiarów ? Jak daleko może być od żarówki ?


Wystarczy zerknąć w notkę katalogową lampy, żeby się dowiedzieć, że pozycja pracy tego konkretnego modelu jest uniwersalna. Przy takiej wielkości plfoniery spokojnie statecznik elektroniczny wejdzie do środka oprawy. Zazwyczaj producenci deklarują poprawną pracę gdy statecznik elektroniczny jest nie dalej niż 2m od oprawy. Chodzi oczywiście o długość przewodu zasilającego lampę, a nie fizyczną odległość.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Tania plafoniera z Ikei - już ma zastosowanie!

Postprzez wnoto » 8 października 2013, 09:15

Dopiero wchodzę w temat i wiele rzeczy jest dla mnie nowych. Nie zawsze udaje mi się znaleźć informację bezpośrednio - dlatego jeszcze długo będę pytał.
Czy statecznik i zapłonnik zmieszczą się pod przestrzeń pomiędzy fitem a metalowym podem lampy. Bo jeśli włożymy to tylko pod klosz to będzie problem z rozsyłem światła ?
wnoto
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 października 2013, 12:04

Re: MH 70W w plafonierze z Ikei

Postprzez KaszeL » 8 października 2013, 09:35

wnoto napisał(a):Dopiero wchodzę w temat i wiele rzeczy jest dla mnie nowych. Nie zawsze udaje mi się znaleźć informację bezpośrednio - dlatego jeszcze długo będę pytał.
Czy statecznik i zapłonnik zmieszczą się pod przestrzeń pomiędzy fitem a metalowym podem lampy. Bo jeśli włożymy to tylko pod klosz to będzie problem z rozsyłem światła ?


Spoko, po to jest to forum, żebyśmy mogli się wzajemnie pytać o szczegóły :) Odnośnie tego konkretnego rozwiązania, będziesz musiał poczekać na odpowiedź autora wątku.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: MH 70W w plafonierze z Ikei

Postprzez amisiek » 8 października 2013, 09:58

Nie zmieści się, bo jest dość duży. Z kolei w oprawie będzie robić trochę cienia. Dlatego powiesiłem go obok oprawy, w warsztacie to nie przeszkadza. Przy elektromagnetycznym układzie zapłonowym zapłonnik możesz zapakować pod klosz, a statecznik i kondensator gdzieś dalej. Wtedy nie będzie problemu cienia.
Pamiętaj tylko, że nie każda lampka wg producenta powinna pracować na elektromagnetycznym układzie zapłonowym, to trzeba sprawdzić w dokumentacji.
Pytaj, pomożemy w miarę mozliwości. Nie ma złych pytań, są co najwyżej złe odpowiedzi.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje opraw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości