Przeróbka halopaka na MH

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez KaszeL » 1 lutego 2010, 00:51

Zasadniczo, to płacisz wprost proporcjonalnie do zużytej energii czynnej. Już teraz opłaty za przesył + reszta dodatków stanowi przewagę na rachunku. To tak, jak by ZE przyjmował, że twoje mieszkanie ma współczynnik mocy poniżej 0.5 - fajnie, nie?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez DocBrown » 1 lutego 2010, 18:52

No nie jest fajnie, ceny przesyłu i samej energi rosną :twisted:
Mi chodzi tylko i wyłącznie o to, że to, czy my zastosujemy, czy nie zastosujemy kondensator do kompensacji mocy biernej, to nie będzie miało to żadnego wpływu na rachunek.
DocBrown
 

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez KaszeL » 1 lutego 2010, 19:21

Widać, że nadal nie rozumiesz - ale nie będziemy kontynuować tego tematu, bo robi się mały offtopic.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez DocBrown » 1 lutego 2010, 19:26

KaszeL napisał(a):Widać, że nadal nie rozumiesz - ale nie będziemy kontynuować tego tematu, bo robi się mały offtopic.


Dawaj na PW ;) :mrgreen:
DocBrown
 

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez amisiek » 19 czerwca 2010, 22:49

Do kolekcji metalohalopaków doszedł jeszcze jeden - zrobiłem go dla mojego Taty. Po umieszczeniu oświetlenia w warsztacie (przypomnę, MH 70W w plafonierze z Ikei), stwierdził, że chce coś takiego na podwórko, tylko mocniejsze ;).
Nie trzeba było mi tego dwa razy powtarzać. Ze względu na oszczędność energii nie jest to 1 kW ale zwykłe 150W, niemniej i tak daje kopa. Metalohalopak powstał podobnie jak poprzedni - zamontowałem oprawkę na G12 wewnątrz posiadanego halopaka 500W i wsadziłem tam 150W CDM-T G12 /942.
Obrazek
Niestety bardzo mocno używaną, praktycznie zajechaną całkiem, ale o tym potem.
Oprawa została powieszona w takim miejscu, by dało się do niej sięgnąć z drabiny.
Obrazek
Podłączyłem układ zapłonowy (ten z brzęczącym statecznikiem, ale tam i tak to nie przeszkadza).
Obrazek
Tata załączył 230V
Obrazek
Lampa już się rozgrzała
Obrazek
Obrazek
Całkiem nieźle świeci, zdjęcie jest zrobione późnym popołudniem, nie mogłem zostać do wieczora.
Obrazek
Niestety lampa jest tak zajeżdżona, że po kilkunastu minutach świecenia zaczyna mrugać a potem wyładowanie się zrywa i lampa gaśnie. Zamówiłem nową, paczka powinna dojść za kilka dni.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez leon0785 » 19 czerwca 2010, 22:55

Pomysł jest pierwszorzędny :)
A gdzie można dostać taką oprawkę na G12 :?:
leon0785
 

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez amisiek » 19 czerwca 2010, 23:06

leon0785 napisał(a):Pomysł jest pierwszorzędny :)


Mi też się spodobał, bo prościej obsadzić 150W na G12 niż kombinować z oprawką Rx7s-24 która czasami nie mieści się do halopaków, a halopak leżał sobie u Taty w "magazynie" - czyli już był "za free". Układ zapłonowy kupiłem za 20zł + przesyłka (jest nawet o nim wątek tutaj). Także low cost;).
Tata mi powiedział właśnie, że podwórko ma mocniej oświetlone niż ulica - nic dziwnego, tutaj daje 150W MH a tam ledwo zipie wydojony maksymalnie LRF 250W.

leon0785 napisał(a):A gdzie można dostać taką oprawkę na G12 :?:

Napisz na PW do KaszeLa, on ma namiary, przy okazji innych zakupów kupił mi także taką oprawkę.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez Whites86 » 20 czerwca 2010, 08:44

pomysł bardzo dobry :) mozna zrobic z badziewia dobrze swiecącą oprawe :) chociaz ja bym tam i tak wstawil cos konkretniejszego :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez amisiek » 20 czerwca 2010, 10:44

Jeśli chodzi o lampy w rozsądnej cenie, to niestety tam nie wejdzie nic mocniejszego niż 150W w G12... Nie chcę dziurawić oprawy, bo warto by była szczelna. W sumie można było kupić tę ledę za 50 zł czy inną oprawę obsadziwszy ją konkretnym MH, ale ten halopak był tani i dobry;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: DIY [czyli zrób to sam]

Postprzez max » 20 czerwca 2010, 13:59

Gdzieś widziałem CDM z G12 ale 250w. Jarznik taki zaokrąglony na końcach nie cylindryczny. Ciekawe czy dałoby radę takie coś tam wsadzić - 250w jest większy tzn dłuższy.
max
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje opraw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości