Modyfikacja oprawy OUKS 340

Modyfikacja oprawy OUKS 340

Postprzez slaweklampy » 24 września 2010, 11:08

Witam

Gdzieniegdzie można jeszcze w naszym kraju spotkać nieczynne oprawy typu OUKS 340. Można by ją zdobyć tanim kosztem, wymienić w niej stateczniki magnetyczne na elektroniczne i obsadzić świetlówkami T8 36W/865, której odcień światła bardzo przypomina rtęciówki. Oprawa tak zmodyfikowana daje porównywalną ilość światła co oprawa z lampą sodową 100W, to jest ok. 9600lm.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Modyfikacja oprawy OUKS 340

Postprzez Utilizer » 24 września 2010, 13:50

Tyle że większość pozostałych nielicznych opraw świetlówkowych ma 40 lat i nadaje się tylko na złom
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Modyfikacja oprawy OUKS 340

Postprzez DocBrown » 24 września 2010, 16:41

slaweklampy napisał(a):Witam

Gdzieniegdzie można jeszcze w naszym kraju spotkać nieczynne oprawy typu OUKS 340. Można by ją zdobyć tanim kosztem, wymienić w niej stateczniki magnetyczne na elektroniczne i obsadzić świetlówkami T8 36W/865, której odcień światła bardzo przypomina rtęciówki. Oprawa tak zmodyfikowana daje porównywalną ilość światła co oprawa z lampą sodową 100W, to jest ok. 9600lm.


Ty profanatorze :P
DocBrown
 

Re: Modyfikacja oprawy OUKS 340

Postprzez DocBrown » 29 września 2010, 18:19

Utilizer napisał(a):Tyle że większość pozostałych nielicznych opraw świetlówkowych ma 40 lat i nadaje się tylko na złom


No bez przesady. Mam OUKSa i prócz połamanych oprawek wszystko jest OK, mimo że połamane to trzymają rury i oprawa świeci. Gdyby nie te połamane oprawki byłaby w idealnym stanie.
DocBrown
 

Re: Modyfikacja oprawy OUKS 340

Postprzez kapiwit » 29 września 2010, 18:23

DocBrown napisał(a):
Utilizer napisał(a):Tyle że większość pozostałych nielicznych opraw świetlówkowych ma 40 lat i nadaje się tylko na złom


No bez przesady. Mam OUKSa i prócz połamanych oprawek wszystko jest OK, mimo że połamane to trzymają rury i oprawa świeci. Gdyby nie te połamane oprawki byłaby w idealnym stanie.

A nie można tam jakiś innych wsadzic ?
kapiwit
 

Re: Modyfikacja oprawy OUKS 340

Postprzez DocBrown » 29 września 2010, 18:34

No właśnie oprawki w OUKSie są nietypowe :roll:
No ale mam już pewien plan :twisted:
DocBrown
 

Re: Modyfikacja oprawy OUKS 340

Postprzez kapiwit » 29 września 2010, 18:40

DocBrown napisał(a):No właśnie oprawki w OUKSie są nietypowe :roll:
No ale mam już pewien plan :twisted:

Ciekawe jaki :twisted: Jeśli się nie myle to w 10J są te oprawki ?
kapiwit
 


Powrót do Modyfikacje opraw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości