[litak1] Lampa ND 500

Moderator: litak1

Re: [litak1] Lampa ND 500

Postprzez KaszeL » 24 grudnia 2014, 23:37

Nie ma. Neon zazwyczaj jest gazem pomocniczym :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [litak1] Lampa ND 500

Postprzez litak1 » 3 lutego 2015, 20:23

KaszeL napisał(a):
litak1 napisał(a):Musisz zmierzyć jaki prąd idzie przez nią u mnie było (patrz w poście) a lampa mocno oslepiała. ;)


Prąd oczywiście mierzyłem, maksymalnie puszczałem ją na 5.8A i niestety nadal wyraźnie migała. Nie mówię o jednej sztuce, tych lampek mam kilka i każda się tak zachowuje :( Bardzo wyraźnie widać tętnienia. Możliwe, że za krótko świeciła? Nie trzymałem jej nigdy więcej niż 5min włączonej.

Więc tak udało się wreszcie jakieś video udostępnić tak to u mnie w lampie wygląda
start (ręczny) lampki ;)




Praca stabilna




wyłączenie- widać rozgrzanie elektrod




Lampa świeci stabilnie (kolumna wyładowania) przy elektrodach widać wyraźne błyskanie, a spowodowane jest ono przemiennym prądem, którym jest zasilana. Taki już jest rodzaj wyładowania, które jest dużo wyraźniej podzielone na sekcje niż w świetlówkach i po zrobieniu też zdjęć w poszczególnych częściach sinusoidy, uważam że stabilniej nie będzie świecić, chyba że na większej częstotliwości
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Poprzednia strona

Powrót do Litak1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości