Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 28 lipca 2007, 21:11

mateusz napisał(a):Ja widziałem kwiaty na łyżki tylko potrójne Ale na starym forum ktoś kiedyś umieścił zdjęcie kwiata 6 razy 0RZ6 na betonowym słupie Nigdy na żywo nie widziałem kwiata na więcej niż trzy oprawy na betoniaku Zawsze są metalowe słupy


Chodzi chyba o poniższe fotki

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 28 lipca 2007, 21:17

mateusz napisał(a): To taka sama sytuacja jest w Olsztynie :D Tu, przy dworcu autobusowym stoją kwiaty 10razyOURW250 Są na metalowych słupach, świecą w nich 3-4 oprawy(są tam WLSP :D ) ale dworzec ma być przebudowywany i kwiaty pewnie nie przetrwają :(

Tak samo jest przy Hali URANI tu stoją kwiaty 10razy ORZ7/2 (świecą prawie wszystkie oprawy) ale hala ma być burzona i budowana nowa a więc i te kwiaty Pewnie zdemontują ...


Pożycz aparat i sfotografuj te kwiaty

Jedyne miejsce gdzie modernizuje się jeszcze kwiaty to Górny Śląsk

Poniższe zdjęcie przedstawia zmodernizowany kwiat ze stradami i stary kwiat z OURW2250 :D

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 28 lipca 2007, 21:21

:arrow: Neon, te kwiaty są superaste, ciekawe tylko, czy świecą :?: Jeśli tak, to warto by nawet było je zobaczyć w akcji ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 28 lipca 2007, 21:31

:arrow: CDM a który Ci się najbardziej podoba :?:

Ktoś z forumowiczów mówił że na kwiatach nie występowały OUR-125. Nic bardziej mylnego

Czeladź kwiat 12x OUR-125
Obrazek

Czeladź po lewej stronie widzicie ten sam kwiat co na powyższym zdjęciu
Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez swietlik » 28 lipca 2007, 22:10

Z tymi OUR-kami to troche przesadzili :) . Pewnie mieli tylko te oprawy i trzeba było uzyskać dobre oświetlenie.
Ciekaw jestem czy te kwiatki powstały w oparciu o jakiś projekt, czy liczono nateżenie światła itp. czy to była jednak czyjaś radosna twórczość.
Teraz już nie ma tak fantastycznych kwiatów -szkoda :| .
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Paweł » 28 lipca 2007, 22:55

Neon rewelacyjne te kwiaty jak i fotki :) Z OUR125 na kwiatach nigdy się nie spotkałem...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 28 lipca 2007, 23:34

swietlik napisał(a):Z tymi OUR-kami to troche przesadzili :) . Pewnie mieli tylko te oprawy i trzeba było uzyskać dobre oświetlenie.
Ciekaw jestem czy te kwiatki powstały w oparciu o jakiś projekt, czy liczono nateżenie światła itp. czy to była jednak czyjaś radosna twórczość.
Teraz już nie ma tak fantastycznych kwiatów -szkoda :| .


Te kwiaty powstały w czasach prosperity Gierka czyli lata 70-te. Wtedy mieliśmy do czynienia z boomem budowlanym więc z powodu braku opraw na kwiaty trafiały OUR-125. Było tych kwiatów sporo zwłaszcza w Sosnowcu na ulicach i na tamtejszych kwiatach. Dziś wiekszość została zmodernizowana gdyż OUR-125 wypadają bardzo marnie jeśli chodzi o parametry świetlne. Na szczęście kilka kwiatów z OUR-125 jeszcze przetrwało

:arrow: Paweł dzięki chociaż jak widzisz ten kwiat OUR-125 uciekł mi z lekka z kadru :roll:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez KaszeL » 28 lipca 2007, 23:40

Faktycznie te kwiaty są bardzo fajne. Czasami zastanawiam się jednak czy zamiast 12 słabych źródeł nie zastosować jednego-dwóch mocniejszych. 12 LRF 125 daje nieco ponad 75000 lumenów. Taki kwiat zużywa ponad 1.5kW. Jeden metalohalogenek 1000W dał by 90000lm i zużył o 1/3 mniej prądu. Na dodatek tak kwiat byłby tańszy w budowie. Natomiast jeśli wstawić tam sodówki, to wystarczyła by jedna 600W :>
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 28 lipca 2007, 23:51

KaszeL napisał(a):Faktycznie te kwiaty są bardzo fajne. Czasami zastanawiam się jednak czy zamiast 12 słabych źródeł nie zastosować jednego-dwóch mocniejszych. 12 LRF 125 daje nieco ponad 75000 lumenów. Taki kwiat zużywa ponad 1.5kW. Jeden metalohalogenek 1000W dał by 90000lm i zużył o 1/3 mniej prądu. Na dodatek tak kwiat byłby tańszy w budowie. Natomiast jeśli wstawić tam sodówki, to wystarczyła by jedna 600W :>


Masz rację ale największy problem polega na zdemontowaniu takiego słupa. Jest to po prostu zbyt drogie gdyż te podwójne odnóża wysięgników stanowia całość i nie da się ich odkręcić. Stosowanie oprawy na codrugim lub cotrzecim wysięgniku też odpada bo wygląda to fatalnie więc pozostaje pozostawienie tego lub zamontowanie nowego słupa z nową latarnią.

Często takie kwiaty modernizuje się w całości

Obrazek

połowicznie ze zdjęciem starych opraw
Obrazek

Połowicznie z pozostawieniem starych opraw
Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 29 lipca 2007, 12:03

Z tych przedstawionych chyba najbardziej podoba mi się ten z OURW 2250, zawsze, gdy widzę takie coś marzy mi się, żeby móc je zobaczyć świecące, może to tęsknota za starym oswietleniem, z którego w naszych stronach już bardzo mało zostało
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości