Oświetlenie uliczek osiedlowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez KaszeL » 15 lutego 2011, 09:50

Tam jest ciemniej dlatego, że malagi założono na stare wysokie słupy. Jak w tym miejscu pojawią się nowe niższe, to będzie znacznie lepiej. Chociaż z drugiej strony LRF 250W daje tylko 13klm, soda 70W 6klm. Trzeba jednak uwzględnić fakt, że tak stare łychy nie miały praktycznie w ogóle odbłyśnika (tylko pochłaniacz), a nowe malagi mają i to całkiem sprawny.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 15 lutego 2011, 16:55

Może i masz rację... Ja od strony technicznej nic do tych MALAG nie mam - świecą słabo bo mają tylko 70W ale gdyby sodówkę o tej mocy wpakować do łychy to pewnie było by dwa razy ciemniej.. Nie mniej jednak od strony wizualnej zupełnie mi nie podchodzą - szczególnie przez to ustrojstwo do regulacji konta nachylenia no i sam fakt, że takie małe oprawy powiesili na grube, stare wysięgniki i nawet ich nie pomalowali...
Generalnie ten system oświetleniowy na tych osiedlach u nas z lat 70/80 nie jest w dobrym stanie - już kilkakrotnie musieli tam robić tymczasowe przewieszki między słupami bo była awaria przewodu w ziemi. Najlepsza by była modernizacja z wymianą słupów i całej instalacji w ziemi ale na to potrzeba więcej pieniędzy..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez Paweł » 16 lutego 2011, 21:09

No szkoda opraw rtęciowych... Ale stało się to co nieuniknione. SM zobaczyła że na ulicach miejskich tyle Malag więc muszą być dobre więc zamontowali takie same oprawy, niedrogie zresztą ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 16 lutego 2011, 21:34

I niestety miasto robi się jednolite oświetleniowo..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 25 lutego 2011, 16:56

Witam
Oświetlenie osiedla przy ul. Kościuszki - najstarszego osiedla z wielkiej płyty w Olsztynie :) Mamy tu małą mieszaninę opraw - znajdą się STRADY, ORZ7, ORZ7/2 a nawet pojedyncze SGS203. Na temat malowania tamtejszych bloków się nie wypowiadam :lol Oczywiście we wszystkich klasykach świecą WLSP 8-)



[img]h//profile.imageshack.us/user/mateusz2040]mateusz2040[/url] at 2011-02-25

Obrazek
By mateusz2040 at 2011-02-25

Obrazek
By mateusz2040 at 2011-02-25
Ostatnio edytowano 27 grudnia 2013, 21:50 przez mateusz, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez famabud » 25 lutego 2011, 17:21

Te bloki teraz na pewno lepiej wyglądają, niż kiedyś przed ociepleniem. A oświetlenie jest git. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9306
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez qba » 25 lutego 2011, 17:23

Rzeczywiście malagi 70 ledwo świecą. Cały Trzebiatów kilka lat temu zmodernizowali z OURW 2250 i 250 ( świecił się przeważnie jeden LRF) na malagi 70W i poza barwą światła nic się nie zmieniło. Tak samo ciemno jest jak było.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8361
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez FOX » 25 lutego 2011, 22:21

famabud napisał(a):Te bloki teraz na pewno lepiej wyglądają, niż kiedyś przed ociepleniem. A oświetlenie jest git. ;)


szczerze? ja osobiście wolałem te bloki w starszej wersji. Obecnie panuje jakaś dziwna moda by bloki były kolorowe, pomalowane bez żadnej jak dla mnie logiki.
Oczywiście że modernizacja jest potrzebna, ale dobierając kolory można było zupełnie lepszy efekt uzyskać
Oświetlenie jest stare i chyba to już ostatnie osiedle w mieście z tak dużą ilością starych opraw
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 25 lutego 2011, 22:58

Ja również wolałem te bloki w orginalnych kolorach

Natomiast nie jest to jeszcze jedyne osiedle z tak dużą ilością starych opraw - więcej klasyków jest przy ul. Wyszyńskiego czy przy Dworcowej w niektórych miejscach.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5026
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez dominik93 » 12 maja 2011, 20:29

chyba w kazdym duzym miescie maluje sie bloki..nie wiem o co w tym chodzi ale jakos mi to obojętne,tylko potem sie brudzą i dziwnie to wyglada...co do oswietlenia uliczek osiedlowych w Poznaniu,wiekszosc to OCP z daszkiem z Es System Wilkasy i to sodowe,nieraz są z Elektrim Wilkasy rtęciowe.A na wiekszych uliczkach osiedlowych są Malagi lub bardzo rzadko starsze oprawy philipsa.Łyżek czy inych klasyków nie spotkałem czynnych na uliczkach w Poznaniu :(
dominik93
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości