Oświetlenie uliczek osiedlowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 21 lipca 2013, 13:45

Fajne te zdjęcia z osiedla z Gdyni, trójmiejski :) Niby pospolite oprawy - OZPR, OCP ale chciał bym mieć takie oświetlenie za oknem zwłaszcza z białym światłem. Takie światło potrafi mnie pozytywnie nakręcić. Jak LRFy są w miarę świeże to musi być tam ciekawie :)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez famabud » 21 lipca 2013, 19:05

Zazdroszczę Wam takich osiedli. Wiele rtęci i normalne oprawy. U mnie same kule 70 - 100W :x

Edziu napisał(a):no niezły sposób ocieplenie tych bloków w Lublinie, blachą falistą, choś paskudny wybrali czerwony kolor zamiast jakiegoś bardziej neutralnego.
Nowe Osiedle owszem i fajne ładnie bloki jak i oświetlenie , tylko te nowoczesne osiedla wydają się być jakieś sztuczne cholernie ciasno tam jest, póki co łyso ale pewnie z czasem pojaiwą się drzewa, tu uważam ze blokowiska budowane za PRLu sa znacznie bardziej przestrzennymi miejscami, jedyny minus tego ze mieszkania w blokach z wielkiej płyty niekiedy mają rozstaw beznadziejny, np. wielki salon ale np masakrycznie małe WC czy kuchnia,

Te bloki zostały ocieplone ładnych parę lat temu. ;) Podoba mi się takie coś, tylko w lecie mocno się nagrzewa. Ten kolor nie jest aż tak intensywny. ;) Teraz to tylko styropian i tradycyjnie tynk i farba. :roll: To nowe oświetlenie w tych słupkach świeci ciekawie, ale szału nie robi.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9304
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez Edziu » 21 lipca 2013, 19:53

Te bloki zostały ocieplone ładnych parę lat temu. ;) Podoba mi się takie coś, tylko w lecie mocno się nagrzewa.

Niektóre bloki u mnie też są tak ocieplone kiedyś sądziłęm że to od oryginału było tak robione, bo one już w latach 90tych miały ściany boczne obite taką blachą, teraz pare lat temu podemontowali to i zakładali styropian, jesli chodiz o twrałosć to jest lepsze , czesto w styropanie sa wgłębienia od piłek lub jak wandalą chciało się kłuć i dziury robic
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez trojmiejski » 3 sierpnia 2013, 22:19

Osiedle z Gdyni nocą:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10988
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez trojmiejski » 5 sierpnia 2013, 22:13

Gdynia, rtęciowe OCP niedaleko przystanku Chylonia Centrum znajdującego się przy ul. Morskiej:
Obrazek

inne przy Morskiej:

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10988
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez Luk » 6 sierpnia 2013, 08:52

Trochę tam ciemno jest...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 21 września 2013, 18:25

Chyba najbardziej zżółknięte kule w Olsztynie jakie znam - mają jakieś 15 lat. Rtęciowe. W nocy świecą na fajny, żółtawy odcień :D

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez famabud » 21 września 2013, 18:28

świecą

w tym przypadku to słowo daje do myślenia. 8-)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9304
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez Watt » 21 września 2013, 18:47

Świecą w niebo co najwyżej :P
Watt
 

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 21 września 2013, 18:51

W czasach jak montowali te kule (druga połowa lat 90-tych) właściwie u nas na takich osiedlach zakładali tylko kule albo OCP z daszkiem najczęściej na takich właśnie betoniakach W-Z...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości