Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Marek140 » 28 grudnia 2011, 21:28

Co to za oprawy,bo nie są to strady :?:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez famabud » 28 grudnia 2011, 21:46

Ten kwiat wygląda bardziej jak palma. :o Mi te oprawy przypominają ORZ - 4.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9306
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez cieszyn » 28 grudnia 2011, 22:16

Edziu - ten Kwiat z Kiszyniowa wygląda jak prawdziwy KWIAT! Przypomina pojedyncze łodygi wsadzone do wazonu, analogia jest daleko posunięta ;)
Ma też, a jakże, ozdobną "rakietkę" u góry i szpic być może "robiący za piorunochron" :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 29 grudnia 2011, 10:32

W Kiszyniowie jest więcej kwiatów, znalazłem jeszcze 3 miejsca z kwiatami ale to 6 ramienniki i są chyba na nich ONYxy, tylko ten taki ogromny jest, ja zdjęcie wrzuciłem z print screena obrazu z gogle earth, ty pewnie Whites poszukałeś w sieci większe zdjęcie, z tego zdjęcia co ja pokazałem oprawy wyglądają na jakieś klasyki, z początku myślałem że to papierzaki, ale teraz widzę że oprawy nie wyglądają na stare, ale, są w nich LRFy



Postprzez cieszyn » 28 grudnia 2011, 22:16
Edziu - ten Kwiat z Kiszyniowa wygląda jak prawdziwy KWIAT! Przypomina pojedyncze łodygi wsadzone do wazonu, analogia jest daleko posunięta ;)
Ma też, a jakże, ozdobną "rakietkę" u góry i szpic być może "robiący za piorunochron" :D


Dosłownie, normalne dzieło sztuki :) zrobił na mnie z początku piorunujące wrażenie, Widzę że i taką cichą pasją Cieszyna też kwiaty są, Dla mnie to coś takiego jak dla Ciebie szukanie windek, ;) takie kwiaty to powili historia choć jeszcze można je znaleźć ale coraz trudniej bo coraz mniej ich, ciekawe, ale taki Kwiat zrobił by pewnie wrażenie na kimś kto specjalnie się nie interesuje oświetleniem. To naprawdę kawał rzemiosła taki słup, te kosze poniżej przy wysięgnikach i ta iglica :)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 29 grudnia 2011, 23:06

Ten kwiat jest mega kosmiczny!! Nie widziałem takiego czegoś jeszcze, pomysł przypomina trochę wieloramienne zyrandole świecznikowe, z tą tylko róznicą,że ma inaczej ukierunkowane ramiona.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez cieszyn » 29 grudnia 2011, 23:57

Dla mnie ten kwiat to jak wazon wypełniony kilkoma gałązkami goździków, krószymi i dłuższymi, analogia jest jak dla mnie uderzająca!

Kto wie, czy ten "obraz" nie był natchnieniem konstruktora tego kwiatka :lol: :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Marvin24 » 30 grudnia 2011, 10:38

Fajny kwiatek wygląda, jak jakaś bujna, tropikalna roślina.
Ruscy często kopiowali nasze oprawy czasami lekko je modyfikując. Łyżki są tego najlepszym przykładem.
Avatar użytkownika
Marvin24
 
Posty: 465
Zdjęcia: 568
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 18:54

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 31 grudnia 2011, 01:59

Przepiękny ozdobny kwiat. Szkoda, że tak mało opraw na nim świeci. Przypominają mi się wczesne lata 90, kiedy na dużych kwiatach, które jeszcze w Polsce wtedy występowały dość licznie świeciły niekiedy po 3 - 4 oprawy. Gdy zobaczyłem charakterystyczne wysięgniki na ulicach Moskwy, to wyobrażałem sobie i rysowałem jak by wyglądał kwiat z takimi ramionami, nawet nie przypuszczając, że gdzieś na świecie taki może istnieć, a jednak takie były. Ciekawe, czy gdzieś jest taki drugi. Jak przedwczoraj przejeżdżałem przez Legnicę, to widziałem z pociągu w okolicach dworca kilka półkwiatów na dziwacznych słupach i raczej nie wyglądały one na nowe. Niestety widziałem je tylko przez chwilę i nie było okazji lepiej się im przyjrzeć.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8361
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Marvin24 » 31 grudnia 2011, 12:13

Co do opraw - możliwe, że są to rumuńskie Elby, albo któreś z rozlicznych ruskich RKU. Podobne umieścił Godo na wątku łotewskim - można go o to zapytać.
Whites albo Edziu - mógłby któryś z was przy okazji stworzyć wątek o Mołdawii?
Avatar użytkownika
Marvin24
 
Posty: 465
Zdjęcia: 568
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 18:54

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 31 grudnia 2011, 14:40

Whites albo Edziu - mógłby któryś z was przy okazji stworzyć wątek o Mołdawii?

Można by to ewentualnie podpiać pod oświetlenie uliczne za granicą, ale jako że jest wątek o Ukrainie tak też można by założyć i o mołdawii, oglądałem więcej miast to tam jeśli chodzi o oświetlenie czas się zatrzymał, polecam też inne republiki dawnego ZSRR, Gruzja, podobnie wygl

Kolejne kwiaty z dawnych republik ZSRR ;)
Donieck, Ukraina zdjęcie w nocy udało się wychwycić,
Obrazek

Białogród nad Dneistrem
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości