Największe kretynizmy oświetleniowe

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez KaszeL » 7 listopada 2007, 20:15

Ja lubię. Szczególnie na drogach.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez mirror » 10 listopada 2007, 19:47

Znalazłam to zdjęcie na płycie jakiegoś numeru Cd-Action.
Obrazek
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez Edziu » 10 listopada 2007, 20:29

Pierwszy raz coś takiego widzę, stara oprawa na nowoczesnym metalowym słupie, czy to jest OUR 125 czy ORZ 6? I jeszcze ten słup przechodzący przez balkony, aż dziw że nie przestawiono słupa tylko go zabudowano, totalny bezsens.
Świetne zdjęcie, dzięki mirror.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez mateusz » 10 listopada 2007, 20:40

A to nie jest przpadkiem ORZ2?
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 10 listopada 2007, 21:02

przez mateusz 10 listopada 2007, 21:40

A to nie jest przpadkiem ORZ2?


Wykluczone, zobacz na proporcje budowy korpusu oprawy. To może byĆ jakiś OUR125?? Może Neon to lepiej rozpozna?

I jeszcze ten słup przechodzący przez balkony, aż dziw że nie przestawiono słupa tylko go zabudowano, totalny bezsens.


Edziu. W tym kraju nie takie głupoty już się działy!

Wg prawa nie ma prawa, żeby taki budynek powstał. Już na etapie uzgodnień, gdy jeszcze nie ma planu budynku, trzeba zdobyć szereg pozwoleń zależnych mi.in. od tego, czy w planowanym miejscu budowy nie przebiegają żadne podziemne ani nadziemne media (prąd, woda, gaz, ścieki, telefony ...). Jeśli tam są, to nie ma mowy o wydaniu warunków na budowę, a tym bardziej nikt nie dostanie Decyzji zezwalającej na budowę.
Przypuszczam, że w tej sytuacji ze zdjęcia, ktoś dość długo - a właściwie, zbyt długo czekał na uporządkowanie sprawy tego słupa, no i w akcie desperacji (gdy urzędnicy nie załatwili tego w normalnym czasie i stworzyli ten bezsens) zaczął budować dom w takim terenie, gdzie słup zahaczał o jego balkony.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez CDM » 10 listopada 2007, 22:29

To jest absolutna głupota, w życiu bym nie przypuszczał, ze można wpasć na taki pomysł. Owszem, obudowane w ten sposób sosny już widziałem, ale żeby latarnię??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 10 listopada 2007, 22:41

przez CDM 10 listopada 2007, 23:29

To jest absolutna głupota, w życiu bym nie przypuszczał, ze można wpasć na taki pomysł. Owszem, obudowane w ten sposób sosny już widziałem, ale żeby latarnię??


Głowy nie daję, że opisany wyżej przeze mnie scenariusz jest prawdziwy i to właśnie doprowadziło do takiej sytuacji. :)
Ale jakoś inaczej tego nie umiem wyjaśnić. Bo gdyby ktoś kupił działkę, a na niej byłby jakiś słup, ale nieczynny, to by go przewrócił i robił dalej swoje.A widocznie ten słup istniał nie tylko realnie, ale także na papierach, no i stał się przeszkodą do postawienia domu w tym miejscu. I nie dziwię się temu, co tam budował,musiał być doprowadzony prawie do rozpaczy, że się zdecydował na takie budowanie ze słupem niemal wewnątrz domu :o
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez CDM » 10 listopada 2007, 22:52

Z tego, co wiem, z przesunięciem słupa nie robi się żadnych problemów, inwestor musi tylko dysponować aktualną mapką geodezyjną, a jesli nie byłoby możliwe przesunięcie słupa z przyczyn technicznych, zawsze można wysięgnik z oprawą zamontować na budynku, a wnękę z kablami umieścic na dole
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez Paweł » 10 listopada 2007, 23:24

To zdjęcie ma dobre kilka lat. Wielokrotnie się powtarza na stronach ze śmiesznymi fotkami. Ale to może być fotomontaż lub fotka nie z Polski. Widzieliście gdzieś nowoczesny słup aluminiowy ze starą oprawą bo ja nie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 10 listopada 2007, 23:30

Widzieliście gdzieś nowoczesny słup aluminiowy ze starą oprawą bo ja nie.


A tak "by the way" - ta oprawa to jaki to może być typ? :?: (jeśli zdjęcei jest z Polski)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości