Mocowania opraw oświetleniowych

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez Krzysiek » 26 czerwca 2007, 13:42

Czasem po silnych wichurach niektóre oprawy są poodchylane, widziałem nawet taką zamontowaną "szytowo" która odwróciła się od drogi. Czy były one po prostu źle dokręcone, czy może mocowania nie są zbyt pewne :?: Czy mocowania opraw różnych producentów różnią sią łatwoścą instalowania i zdejmowania oraz solidnością :?: Co jest lepsze pomysł zastosowany w SL100, Maladze czy może w Lunie/Ledzie (są one "uwielbiane" na wsiach gdzie słupy są daleko od drogi i oprawy są namiętnie wieszane "zadarte" do pionu by trochę światła dotarło do drogi)
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez KaszeL » 26 czerwca 2007, 15:43

Ja także nie jeden raz widziałem oprawy powyginane w różnych kierunkach. Przyczyny mogą być dwie. Bardzo mocne podmuchy wiatru, oraz jakieś uszkodzenie mechaniczne - np. delikatne uderzenie samochodem w słup. Raczej nie jest to wina słabo dokręconych mocowań, ale ich słabości technologicznej.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez CDM » 26 czerwca 2007, 17:53

:arrow: Krzysiek, masz na myśli poobracane wysięgniki, czy raczej poprzekręcane oprawy??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez swietlik » 27 czerwca 2007, 19:23

Malagi mają to do siebie, że środek ciężkości oprawy nie wypada na uchwycie wysięgnika. Gdy oprawa nie jest mocno przykręcona to podmuch wiatru lub uderzenie w słup obraca ją na bok.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez Krzysiek » 27 czerwca 2007, 20:18

CDM napisał(a)::arrow: Krzysiek, masz na myśli poobracane wysięgniki, czy raczej poprzekręcane oprawy??


Miałem na myśli przekręcanie się samych opraw. Zarówno wokół osi wysięgnika jak wokół osi słupa (przy montażu bezpośrednio na nim)

swietlik napisał(a):Malagi mają to do siebie, że środek ciężkości oprawy nie wypada na uchwycie wysięgnika.


Przekręcają się nie tylko Malagi, sądzę że nie chodzi tu o środek ciężkości. Zjawisko dotyczy zarówno oprawy na starych wysięgnikach jak i na nowych słupach.
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez KaszeL » 11 lipca 2007, 23:00

Może uszkodziły się elementy służące do montażu opraw na wysięgnikach?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez KaszeL » 13 lipca 2007, 08:16

Czepiasz się, wiesz? :>
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez Krzysiek » 13 lipca 2007, 14:58

DocBrown napisał(a):Hehe, w Obornikach na osiedlu leśnym jest sporo SL 100, które po tych silnych wichurach na przełomie Stycznia i Lutego się przekręciły śmiesznie w bok, niektóre zupełnie, niektóre tylko trochę, kilka z nich nawet spadło na glebę :twisted:
Aha, co ciekawe ZE nie ustawiło tych co się ostały ponownie tak jak być powinny, tylko na miejsce tych, to pospadały zamontowali ORZ7/1 albo ORZ7/2 :D


To że SL 100-etki się przekręcają to się dość często zdarza ale w masowe spadanie opraw nie wierzę (chyba że pomogły im spadające konary drzew). Widziałem oprawy z odpoadniętymi fragmętami ale żeby cała spadła, trzymają się nawet po uderzeniu samochodem w słup.
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez swietlik » 14 lipca 2007, 20:12

Krzysiek napisał(a):
DocBrown napisał(a):Hehe, w Obornikach na osiedlu leśnym jest sporo SL 100, które po tych silnych wichurach na przełomie Stycznia i Lutego się przekręciły śmiesznie w bok, niektóre zupełnie, niektóre tylko trochę, kilka z nich nawet spadło na glebę :twisted:
Aha, co ciekawe ZE nie ustawiło tych co się ostały ponownie tak jak być powinny, tylko na miejsce tych, to pospadały zamontowali ORZ7/1 albo ORZ7/2 :D


To że SL 100-etki się przekręcają to się dość często zdarza ale w masowe spadanie opraw nie wierzę (chyba że pomogły im spadające konary drzew). Widziałem oprawy z odpoadniętymi fragmętami ale żeby cała spadła, trzymają się nawet po uderzeniu samochodem w słup.


Ja też zbytnio nie wierze. SL jest stosunkowo lekka i gdy wyślizgnie się z wysięgnika to ze spokojem utrzyma ją przewód zasilający, dajmy na to 3x1,5 ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowania opraw oświetleniowych

Postprzez Krzysiek » 16 lipca 2007, 10:06

:arrow: ŚwietlikPrzewody są grubsze a oprawa spokojnie utrzyma się na przewodzie widziałem Stradę wraz z wysięgnikiem trzymającą się na przewodzie. Nigdy natomiast nie widziałem by oprawa zsuneła się z wysięgnika.
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości