Oświetlenie uliczek osiedlowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez slaweklampy » 9 stycznia 2010, 22:30

W Pelplinie też wymieniano rtęciowe OZPRy na kule OCP z lampami sodowymi, świeci to bardzo słabo.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez amisiek » 22 stycznia 2010, 21:17

Na ulicach Strady, Malagi i inne takie. Na osiedlach - już bywa inaczej. Oto fotorelacja z krótkiego spaceru zrobiona kieszonkowym aparatem.
Obrazek

Obrazek
Powyższe świecą codziennie, ale czy ta poniżej świeci - nie wiem nawet, przy okazji zobaczę.

Obrazek

Tu są nie tylko łyżki:
Obrazek
Była jeszcze jakaś OUS (tak na niej napisane) na bloku, w nocy świeci rtęciówką. Ale chyba nie ma tego klimatu co tamte oprawy, więc zrezygnowałem z fotografowania.

Mała niespodzianka. Poniższa oprawa jest zainstalowana na bloku, który niebawem będzie ocieplany. Przed blokiem stoi już słup z sodówką i ta łyzka w ogóle nie jest włączana. Gdyby się trafił ktoś, kto posiada dobry dar do negocjacji i potrafi dobrze zagadać z cieciem, prawdopodobnie mógłby ją pozyskać za zgodą obecnego właściciela.
Jeśli jakiś negocjator - miłośnik opraw z Warszawy chciałby pozyskać ten okaz, to będzie wiedział ;) (edit, bo napisane poniżej)
Obrazek
Taki właśnie był mały spacerek, tylko zimno strasznie, dlatego wziąłem kieszonkowy aparat, a nie profi lustrzankę.
Ostatnio edytowano 23 stycznia 2010, 00:45 przez amisiek, łącznie edytowano 2 razy
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez Utilizer » 22 stycznia 2010, 21:22

Bardzo fajna ta ostatnia łyżka, trochę brudna ale ogólnie w dobrym stanie.

A te trumienki z obramówką to niezłe znalezisko, nie są one zbyt często spotykane. W dodatku te wyglądają na sprawne
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez MRP200 » 22 stycznia 2010, 21:25

Łychy na 2 i 3 fotce na pewno pokancerowała ekipa budowlana podczas montażu ocieplenia budynku. Tym bardzie, że nie widać wysięgników od lamp, co oznacza, że zostały zabudowane styropianem podczas docieplania budynku.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez amisiek » 22 stycznia 2010, 21:27

Trumienki świecą, chociaż słabo, widocznie wypracowane lampy. Lokalizacja - Warszawa, Al Lotników przy Instytucie Fizyki, przy podjeździe do bocznej uliczki. Jest ich tam więcej.
Co do łyżek, to prawdopodobnie tak było, widziałem parę razy jak działają takie ekipy budowlane przy pracy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez oskard » 22 stycznia 2010, 23:22

Kurcze :P ...wróć, wróć, gdzie to widziałem... wiem :!: :P Ta łyżka lekko zgnieciona, ta z 2 fotki wisi od strony zachodniej na jednym z bloków przy Orzyckiej na Służewiu :) Zgadłem :?: :D
A ta ostatnia, co piszesz że ją będą zdejmować, chyba jest na którymś z tych wzdłuż Modzelewskiego :?: Takie niskie, długie bloki, tak mi sie kojarzy, bo tam mają takie gołe płyty.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez amisiek » 23 stycznia 2010, 00:43

Pierwsze tak, drugie - blisko, bardzo blisko, ale nie dokładnie tam. Pójdź w Al. Lotników w stronę ul. Puławskiej, to zobaczysz po lewej stronie przy bloku, który stoi szczytem do tej ulicy.
Ale brawo! Zgadłeś jedno, drugiego byłeś bardzo blisko!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez oskard » 23 stycznia 2010, 01:24

Dzięki :)
Aaa tam sztuka :) ;) , jeżdżę tam często, w zeszłym roku codziennie od poniedziałku do piątku chodziłem Orzycką, to i ją zauważyłem ;) Jest też tam sporo OZR 125 i tak jak piszesz strad. To pocieszające, że są w nich rtęciówki :) Ja je widziałem tylko w dzień :|
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez amisiek » 24 stycznia 2010, 17:48

Przynajmniej w niektórych jest rtęć, ponieważ jest sporo klasycznych opraw, nie były modernizowane do lamp sodowych. Dlatego jeszcze sporo rtęci pozostało.
Na terenie Wytwórni Filmowej Czołówka jest sporo rtęci w oprawach "ogrodowych", ale wyeksploatowane te lampy są, ledwo co świecą. Za płotem wydaje się jedna czarna dziura z kilkoma zielonkawymi światełkami.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie uliczek osiedlowych

Postprzez mateusz » 4 lutego 2010, 12:05

Dorga prowadząca do0 mojego osiedla i chyba OUSd .
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości