Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez oskard » 10 maja 2016, 00:36

Z cyklu "Polak potrafi"
Warszawa, teren przy ul. Wałbrzyskiej.
Poniższy przypadek jeszcze raz daje dowód na uniwersalność klosza od strady. Pamiętacie duet łyżek z takimi kloszami? viewtopic.php?f=9&t=29&p=204500#p204421
To, co pokazuję niżej, może nie ma tak wysokiej klasy szczelności jak te łyżki z parkingu, ale może mieć ciekawy rozsył, o ile robali nie nawpadało (szpary wokół klosza chyba tylko dla kruka byłyby za wąskie - nawet gołąb by sobie poradził :lol: ). No i dodatkowo stanowi to ochronę lampy przed wandalizmem - jak widać, klosz ma specjalne, testowane mocowania, które w razie rzutu kamieniem, amortyzują uderzenie, pozwalając kloszowi wpaść do środka komory, po czym odbija on uderzenie. No, a jak wiadomo - klosz strady sam w sobie też chroni, przecież to hartowany metaplex, któremu żadne druciane osłonki nie są potrzebne :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I ja się pytam - co będzie następne? :roll: Widziałem też klosze od strad w stylizowanych oprawach-kinkietach, na rogatkach mostu Poniatowskiego. Może niedługo ktoś znajdzie klosz od strady doczepiony do OUR-700, OŻk, ORZ-1... a może nawet do plafoniery typu P ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez qba » 10 maja 2016, 21:23

Ktoś poszedł pewnie kupić klosz do oprawy OUS400, ale nie wiedział, że jest stara i nowa wersja i sprzedali mu do nowej, a na miejscu okazało się, że nie pasuje, więc sobie jakoś tzreba było poradzić. Kiedyś w porcie w Kołobrzegu był odwrotny przypadek - strada z zamontowanym kloszem od kwadratówki, też chyba jakimiś drutami, ale za długo się ten stan nie utrzymał.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez oskard » 10 maja 2016, 22:31

Mogło tak być, rzeczywiście - odczytał nazwę z klapki i zakupił klosz do oprawy o takiej nazwie. Dziwne, że te łukowate boki nie zastanowiły kupującego :roll: ...

qba napisał(a):Kiedyś w porcie w Kołobrzegu był odwrotny przypadek - strada z zamontowanym kloszem od kwadratówki, też chyba jakimiś drutami, ale za długo się ten stan nie utrzymał.

To mogło być ciekawe - klosz wystający za krawędzie oprawy :mrgreen:. Pewnie w końcu sam zleciał, jak tworzące się w nim akwarium przeważyło całą drucianą konstrukcję. Masz może gdzieś to uwiecznione, choćby w tle? Taki widok warty byłby zachowania dla potomnych :D W których latach to w ogóle było?
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez qba » 10 maja 2016, 23:01

Chyba właśnie odpadł od wody i syfu, co się w nim zbierał. Nie wykluczam, że miał na dole wywiercone dziury aby woda spływała, w końcu wymieniono całą oprawę na Lunę, a po w końcu wyleciała wraz ze słupem. Było to na początku lat 2000. Nie miałem wówczas jeszcze aparatu w telefonie, ani tym bardziej cyfrówki ale może trafi się jakieś zdjęcie, gdzie się załapała.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez slaweklampy » 12 lipca 2016, 14:16

Gmina Pelplin

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez MercuryFenix » 12 lipca 2016, 18:36

No czy to prowizorka to nie wiem, nie wisi to na drucie, a i fajnie że nikt trumny nie zrzucił do montażu. :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez qba » 12 lipca 2016, 19:56

Pomysł nie głupi, dzięki niemu mogłoby pozostać więcej klasyków i to z białym światłem, tylko niestety czar pryska, gdy się zajrzy w środek, że zamiast białego jajka tkwi tam jakiś prostokąt, ale to już kwestia estetyki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez trojmiejski » 12 lipca 2016, 19:59

Biorąc pod uwagę energochłonność halogenów to jest to jednak kretynizm. Ledopak prędzej by już był akceptowalny.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez MercuryFenix » 12 lipca 2016, 20:21

Mi to wygląda akurat na konstrukcję sprzed czasów naświetlaczy LED.
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez qba » 12 lipca 2016, 20:49

W sumie się nie przyjrzałem, myślałem, że to Ledopak, a widziałem nie raz ledopaki zapakowane w łyżkę czy nawet w stradę bez klosza.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości