Płonąca oprawa

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Płonąca oprawa

Postprzez KaszeL » 7 lipca 2009, 11:36

Trzeba by jeszcze zaznaczyć, że plastik plastikowi nie równy - bo jak widzę, po raz kolejny generalizujesz. Pewnie masz też wyjaśnienie, dlaczego teraz producenci opraw stosują głównie ten materiał?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Płonąca oprawa

Postprzez DocBrown » 7 lipca 2009, 13:20

Owszem, plastik plastikowi nierówny, z tym sie zgodzę, dobrym tworzywem jest ABS, z tego tworzywa niektóre firmy robią zderzaki i te zderzaki są solidne i dość wytrzymałe, niemniej jednak też czasem pękają. Plastik jest stosowany najczęściej dlatego, że jest tani, a dziś niestety producenci robią tak aby jaknajniższym kosztem produkować, nawet dzisiejsze auta mają cieńsze blachy niż kiedyś. Trzeba pamiętać też, że pomimo dużej popularności plastiku niektóre firmy wracają do aluminium, np Philips produkuje z alu Selleniumy, oraz Alu Road, a Elgo oprawę Acron.
DocBrown
 

Re: Płonąca oprawa

Postprzez lampawls » 8 lipca 2009, 22:50

Pierwszy raz coś takiego widzę :lol: :lol: :lol: :lol: Łyżka albo Strada lub inna oprawaa z aluminium by się nie zapaliła ;) ;)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Płonąca oprawa

Postprzez OUKS340 » 11 lipca 2009, 22:30

Ja kilka miesięcy temu widziałem podobne zdarzenie ze Stradą. Oczywiście nie zapaliła się sama oprawa a jej statecznik. Było to tak: Siedziałem w pracy i zerknąlem na ową Stradę świecącą na sąsiednim terenie. Kiedyś była w niej lampa sodowa 150W (sprawdzałem ;) ) po jej przepaleniu ktoś wkręcił LRFa 250W :!: (pewnie padł TUZ). W pewnym momęcie zobaczyłem,że lampa świeci coraz mocniej i nagle z komory osprzętu wyleciała chmura dymu :!: :!: . Oczywiście lampa odrazu po tym zgasła. Działo się to zbyt szybko,żeby zrobić zdjęcie,czy nagrać filmik :( :(
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Płonąca oprawa

Postprzez mirror » 13 lipca 2009, 20:32

Niezłe.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Płonąca oprawa

Postprzez jabol79 » 24 sierpnia 2009, 15:24

DOOOBRE !!!!! :lol: Szkoda że monter, który wcześniej zmieniał topiki, nie podsmażał przy niej kiełbasek :twisted: hehehe A swoją droga.... Producenci opraw powinni brać takie przypadki pod uwagę :| Bo współczuję komuś, co mu się takie coś zwali na łepetynę.... i do tego palące się jeszcze..... masakra ....
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Płonąca oprawa

Postprzez jabol79 » 24 sierpnia 2009, 15:28

A ! jeszcze jedno DocBrown ; zaje.... avatar :P rtęciak w halo paku hihihi, czyżby z tematu o najwiękrzych kretynizmach oświetleniowych? Heheh Mi się to też podobało :P Pozdrawiam !!!
Rtęć jest GIT.... Bo jest GIT i tyle :P ( chętnie przygarnę wszelkie bezdomne oprawy i źródła światła :) )
Avatar użytkownika
jabol79
 
Posty: 116
Zdjęcia: 49
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Płonąca oprawa

Postprzez KaszeL » 24 sierpnia 2009, 16:03

Następnym razem użyj opcji edycja.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości