Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 8 kwietnia 2024, 15:11

Wczoraj jadąc pociągiem na trasie Warszawa Olsztyn zrobiłem kilka zdjęć wysokim kwiatom, które stoją wzdłuż torów przy dwóch stacjach na tej trasie - Działdowo (War-Maz) i Ciechanów (Mazowieckie). Wybaczcie jakość zdjęć ale robiłem je z pociągu i niestety nie zrobiłem zbliżeń ale też jeżdżę co jakiś czas na tym odcinku, może uda się zrobić lepsze.... Oprócz tego wysokie kwiaty (10 X OURW2250) widoczne są też na terenie jakiegoś zakładu, który znajduje się przy torach w Nidzicy ale ich nie sfotografowałem. Na początek Działdowo - 10 X OUS, nie wiem jakiej konkretnie mocy - stoją ale niestety w coraz gorszym stanie, część kwadratówek się poluzowała i wykręciła w różne strony....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciechanów - tu podobnie 10 X OUS, w podobnym stanie, może nawet gorszym....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 8 kwietnia 2024, 15:50

Kwiaty w Działdowie i Ciechanowie widziałem z pociągu pierwszy raz w 2010r. Były w całkiem dobrym stanie jak na swój wiek i to, że prawdopodobnie od lat już są nieużywane. Oczywiście brakowało paru kloszy, ale robiły wrażenie.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 27 kwietnia 2024, 21:05

Dzisiaj wybrałem się sprawdzić jeszcze jedno kwiatowe miejsce w Olsztynie - tereny przy torach na osiedlu Słoneczny Stok/Kortowo. Pamiętałem, że było tam skupisko wysokich masztów MR. Teren jest otoczony lasem a te słupy z LEDami były tam już bodajże w 2015 r., chociaż w sumie nie wiem dlaczego po prostu nie zamontowano tych opraw LEDowych na miejsce STRAD...

Obrazek

Obrazek

Generalnie są tam głównie "półkwiaty" ale jest też jeden z kompletem opraw :) "Tajemniczy" kwiat stoi w lesie i oświetlał chyba jakąś starą bocznicę kolejową. Pamiętam kiedyś, że z daleka widziałem w lesie w tych okolicach jakieś świecące LRFy na wysokim słupie i prawdopodobnie to był ten kwiat, niestety nie wiem czy obecnie coś tam jeszcze świeci ale klimat musiał być ciekawy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 27 kwietnia 2024, 21:22

Pewnie zaważyla wysokosc masztów. Ktoś wymyślił, że nie ma sensu wzywać wysokiego podnośnika. Swoją drogą to ciekawe, że ich w ogóle nie usunięto. A może te polkwiaty nadal są sprawne? Wyglądają nienajgorzej. Ten ośmioramiennik w środku lasu to intrygujący widok. Niby nic nie ma wokół, same drzewa a tu kwiat. Ja się w Lublinie na Metalurgicznej spotkałem z zarośnietym terenem po jakimś parkingu i tam stało kilka MRów z kwadratowkami, w tym jeden wycięty przez złomiarzy opierał się o drzewo.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 28 kwietnia 2024, 12:31

Zdjęcie tego wyciętego masztu z Lublina było zdaje się nawet wstawione na forum ;) Może spróbuję kiedyś sprawdzić po zmroku jak będę w tych okolicach czy coś na tych masztach jest na chodzie, bo kojarzę, że kiedyś widziałem tam z daleka świecące LRFy, jeśli coś będzie działało to spróbuję sfotografować...) Na terenie dawnego województwa Olsztyńskiego (ale nie tylko) dość chętnie stawiano takie duże kwiaty na terenach kolejowych, najczęściej wzdłuż torów gdzie jak się domyślam były kiedyś jakieś składowiska (może w obawie przed kradzieżami ?) np. stacja Naterki (gdzie były kwiaty 10 X seria krótka OUS) czy Małdyty ( 10 X kwadratówka) ale dzisiaj już to wszystko jest od lat niestety nieczynne. Te maszty są też na terenie położonym prawie przy samych torach :)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 28 kwietnia 2024, 14:03

Tak, było.
Obrazek
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości