Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 26 listopada 2016, 01:36

trojmiejski napisał(a):Oliwskie kwiaty z bliska nocą:
Obrazek

Więcej zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 26 listopada 2016, 08:05

I znowu kwiaty zaswiecily bialym swiatlem jak pierwotnie z lyzkami, a jak wygldaja za dnia bo na jednym zdjeciu widac ze oprawy jest wiecej niz trzy, czy nie maja rozgalezionych wysiegnikow?
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 26 listopada 2016, 13:20

Wyglądają tak:
Obrazek

Efekt więcej niż 3 opraw jest złudzeniem wynikającym z odstępu między panelami pojedynczej oprawy.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 27 listopada 2016, 04:58

Biało świecące kwiaty to fajny widok, chociaż akurat te wygladały najlepiej jak były na sześć łyżek.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 27 listopada 2016, 22:15

Niedawno w wątku o LEDach umieszczałem zdjęcia w akcji zledyzowanych kwiatów oświetlających parking przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Dziś zrobiłem zdjęcia za dnia. Na początek jednak krótkie przedstawienie historii zmian na tych kwiatach. Wpierw był typowy układ z 10-cioma oprawami rtęciowymi. Następnie usodowiono je zachowując oryginalny układ 10-ciu opraw:
http://www.gdynia.pl/g2/2010_08/38469_filebig.jpg

Potem przy okazji montażu IVH obcięto zbędne ramiona i uzyskany został obecny układ czterech opraw, przez jakiś czas głowica była stara:
http://phototrans.pl/14,138487,0,MAN_NL ... _4064.html

Po jakimś czasie wymieniono głowicę na nową:
Obrazek

Świeciło to tak z sodą:
Obrazek

Najnowszą zmianą była wymiana opraw na diodowe, obiecane dzisiejsze zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla przypomnienia zdjęcie nocne sprzed dwóch tygodni:
Obrazek
Ostatnio edytowano 8 stycznia 2021, 11:51 przez trojmiejski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 28 listopada 2016, 21:00

Świetnie w końcu zdjęcia tych kwiatów ze starymi głowicami i oprawami, w sumie nigdy nie widziałem tych kwiatów z OURW albo nie zwróciłem uwagi bo byłem za mały bo bywałem tam nieraz w latach 90tych, a kiedy nastąpiła modernizacja głowic i OURW na tych słupach?
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 28 listopada 2016, 21:14

OURW wymieniono na IVH jakoś w latach 1994-1999, choć chyba już przed 1997 były tam IVH. Zamiana głowicy ze starej z poobcinanymi ramionami na nową nastąpiła jakoś między 2007, a 2010.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 29 listopada 2016, 03:29

Ja już kiedyś to zdjęcie ze świecącymi sodowo OURW widziałem. Pytanie tylko, czy one były usodowione, czy to penningi.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 29 listopada 2016, 20:09

Całkiem dobre te oprawy IVH bo mimo upływu tylu lat jak widziałem je w zeszłym roku jeszcze to wyglądały bardzo dobrze dałbym im góra 10 lat, te same oprawy są też na kwiatach al. Niepodległości jadąc od strony Gdyni, z tym że tam zostały oryginalne głowice z poobcinanymi ramionami, jeszcze kilka lat temu była tam jedna OURW2250
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 29 listopada 2016, 21:06

Mam jedno zdjęcie tych kwiatów gdy zamiast Sintry była OURW, lecz niestety jest niskiej jakości:
Obrazek

Te kwiaty początkowo były w całości rtęciowe i wysięgników było więcej. Następnie część opraw wymieniono na sodowe i przez parę lat była mieszanka opraw sodowych i rtęciowych mniej więcej w proporcji 1:1. Potem część wysięgników ucięto i stało się tak, że na 3 z 4 słupów zostały tylko 2 oprawy Viento IVH (tak jest do dziś), a na rodzynie 3 oprawy, 2 IVH i OURW która cały czas miała rtęć. Potem tylko podmieniono tę OURW na Sintrę.

Swoją drogą to o ile ta Sintra na kwiecie jest już jakiś czas, to inne sopockie OURW (które w odróżnieniu od tej na kwiecie były usodowione) przetrwały znacznie dłużej i dopiero w tym roku je wymieniono, co ciekawe też na Sintry.

W Gdyni jeśli chodzi zaś o modernizacje oświetlenia to gdy na Śląskiej tylko modyfikowano oświetlenie samo w sobie tak na ul. Władysława IV było to połączone z remontem ulicy. Na Śląskiej modyfikowano od razu z 10 OURW2250 na 6 SGS203, a jako, że działo się to na przestrzeni około tygodnia to jednego dnia z dni tego tygodnia można było zobaczyć taki widok, że jeden kwiat na Śląskiej był już usodowiony w docelowej postaci, a pozostałe kwiaty były nadal w oryginalnej postaci 10xOURW i w takim układzie to świeciło. Ulica w rtęci i pojedynczy punkt z sodowym światłem po środku odcinka między skrzyżowaniem z Warszawską, a skrzyżowaniem z Podolską
Na Władysława IV po obcięciu ramion i usunięciu OURW na czas remontu ulicy zamontowane były tylko 2 tymczasowe oprawy sodowe na słup i było dość ciemno nocą (w końcu czego się spodziewać po tylko dwóch oprawach na tak wysokim słupie), dopiero potem zamontowano docelowe 6 SGS203. Przynajmniej tak to zapamiętałem, może w rzeczywistości było odrobinę inaczej.
Przed dworcem przez jakiś czas była mieszanka OURW i kwadratówek:
http://phototrans.pl/14,739142,0,______ ... 12073.html
Sam jednak nie jestem pewien jednej informacji co kiedyś zasłyszałem. Podobno ten kwiat na ul. Podjazd przez jakiś czas miał 10 sodowych Strad:
link do GSV
Czy to prawda?
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości