Temperatura barwowa oświetlenia

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Temperatura barwowa oświetlenia

Postprzez leon0785 » 27 lipca 2010, 16:59

amisiek napisał(a):nie, tego nie chcę, wolę by tam było jasne białe światło, MH


Nie mów, że nie lubisz cieplutkich śliczniutkich sodówczek :twisted:
Ostatnio edytowano 27 lipca 2010, 18:28 przez leon0785, łącznie edytowano 1 raz
leon0785
 

Re: [Małopolskie] Bukowina Tatrzańska

Postprzez amisiek » 27 lipca 2010, 17:19

leon0785 napisał(a):Nie mów, że nie lubisz cieplutkich śliczniutkich sodówczek :twisted:


Tak, po prostu kocham je wielką miłością bezgraniczną i w ogóle, całe oświetlenie w domu i zagrodzie mam zrobione z WLS :evil:
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Temperatura barwowa oświetlenia

Postprzez leon0785 » 27 lipca 2010, 17:21

amisiek napisał(a):
leon0785 napisał(a):Nie mów, że nie lubisz cieplutkich śliczniutkich sodówczek :twisted:


Tak, po prostu kocham je wielką miłością bezgraniczną i w ogóle, całe oświetlenie w domu i zagrodzie mam zrobione z WLS :evil:


To bardzo dobrze popieram. Ja też kocham sodówki najlepiej SOXY one najładniej świecą :twisted:
leon0785
 

Re: [Małopolskie] Bukowina Tatrzańska

Postprzez amisiek » 27 lipca 2010, 17:27

leon0785 napisał(a):To bardzo dobrze popieram. Ja też kocham sodówki najlepiej SOXY one najładniej świecą :twisted:

I świetnie nadają się do kurortów, dając im sentymentalny wygląd, doskonale nadają się do parków i innych miejsc, gdzie wymagane jest dobre światło :twisted:
No dobra koniec tego offtopu. Tak naprawdę to i tak wszyscy wiedzą, że jestem przeciwny instalowaniu lamp sodowych poza dużymi arteriami komunikacyjnymi. W kurortach takich jak Bukowina, powinno być oświetlenie metalohalogenkowe o bardzo dobrej jakości światła!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Małopolskie] Bukowina Tatrzańska

Postprzez OBp » 27 lipca 2010, 17:29

amisiek napisał(a):
leon0785 napisał(a):To bardzo dobrze popieram. Ja też kocham sodówki najlepiej SOXY one najładniej świecą :twisted:

I świetnie nadają się do kurortów, dając im sentymentalny wygląd, doskonale nadają się do parków i innych miejsc, gdzie wymagane jest dobre światło :twisted:
No dobra koniec tego offtopu. Tak naprawdę to i tak wszyscy wiedzą, że jestem przeciwny instalowaniu lamp sodowych poza dużymi arteriami komunikacyjnymi. W kurortach takich jak Bukowina, powinno być oświetlenie metalohalogenkowe o bardzo dobrej jakości światła!


Najlepiej, gdyby były to MH o barwie żarówkowej :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Małopolskie] Bukowina Tatrzańska

Postprzez Whites86 » 27 lipca 2010, 17:37

OBp napisał(a):
amisiek napisał(a):
leon0785 napisał(a):To bardzo dobrze popieram. Ja też kocham sodówki najlepiej SOXY one najładniej świecą :twisted:

I świetnie nadają się do kurortów, dając im sentymentalny wygląd, doskonale nadają się do parków i innych miejsc, gdzie wymagane jest dobre światło :twisted:
No dobra koniec tego offtopu. Tak naprawdę to i tak wszyscy wiedzą, że jestem przeciwny instalowaniu lamp sodowych poza dużymi arteriami komunikacyjnymi. W kurortach takich jak Bukowina, powinno być oświetlenie metalohalogenkowe o bardzo dobrej jakości światła!


Najlepiej, gdyby były to MH o barwie żarówkowej :)

oj nie :/ wtedy to wogule żadnego wyrazu nie ma, świeci tylko nieznacznie lepiej od sody..., najlepiej prezentują się MH o barwach 4000K wzwyż ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Temperatura barwowa oświetlenia

Postprzez leon0785 » 27 lipca 2010, 17:38

Tak jest zgadzam sie z Whitesem 4000k i w górę :)
Ostatnio edytowano 27 lipca 2010, 18:29 przez leon0785, łącznie edytowano 1 raz
leon0785
 

Re: [Małopolskie] Bukowina Tatrzańska

Postprzez OBp » 27 lipca 2010, 17:41

6500k jest bardzo fajne, ale do starówek lepsze są cieplejsze barwy, moim zdaniem :) Widziałem MH które świeciły identycznie jak żarówki, świetnie to wyglądało :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Małopolskie] Bukowina Tatrzańska

Postprzez Whites86 » 27 lipca 2010, 17:43

OBp napisał(a):6500k jest bardzo fajne, ale do starówek lepsze są cieplejsze barwy, moim zdaniem :) Widziałem MH które świeciły identycznie jak żarówki, świetnie to wyglądało :)

no ja mam idealne porownanie wszedzie powstawiali MH ktore świecą ok 3000K i jak dla mnie to jest kicha, fakt lepiej niz sodówki ale na głownym placu na starym miescie dali 5400K i jest baja :) takie światlo najlepiej tam pasuje
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Małopolskie] Bukowina Tatrzańska

Postprzez OBp » 27 lipca 2010, 17:56

Whites86 napisał(a):
OBp napisał(a):6500k jest bardzo fajne, ale do starówek lepsze są cieplejsze barwy, moim zdaniem :) Widziałem MH które świeciły identycznie jak żarówki, świetnie to wyglądało :)

no ja mam idealne porownanie wszedzie powstawiali MH ktore świecą ok 3000K i jak dla mnie to jest kicha, fakt lepiej niz sodówki ale na głownym placu na starym miescie dali 5400K i jest baja :) takie światlo najlepiej tam pasuje


Ja też widziałem 3000k i też mi się nie podobały. Te żarówkowe miały taką specyficzną barwę, jak żarówka :mrgreen:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Następna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości