Urządzenie przy oprawie

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Urządzenie przy oprawie

Postprzez marcinox363 » 19 września 2010, 22:15

Co to jest za urządzeni koło lampy czy to czujnik zmierzchu ?? czy co ?? poniżej jest zdjęcie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d0 ... 9499a.html
marcinox363
 
Posty: 25
Zdjęcia: 21
Dołączył(a): 18 września 2010, 22:59

Re: Urządzenie przy lampie

Postprzez CDM » 19 września 2010, 22:23

To, co zakreśliłeś, to nic innego, jak porcelanowa kaseta, w której jest umieszczony typowy bezpiecznik topikowy, a nazywa się to gniazdem BNU. Tak na marginesie , to to, co nazywasz "lampą", tak naprawdę jest oprawą oświetleniową, a lampą jest to, co jest umieszczone w jej wnętrzu, czyli źródło światła ;) Tak w ogóle, to witaj na Forum :)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Urządzenie przy lampie

Postprzez marcinox363 » 19 września 2010, 22:37

Zgadza się pomyliłem się koło oprawy lampa to w środku mi chodzi o czujnik zmierzchu gdzie od by się znajdował
marcinox363
 
Posty: 25
Zdjęcia: 21
Dołączył(a): 18 września 2010, 22:59

Re: Urządzenie przy lampie

Postprzez elektryk » 20 września 2010, 06:55

W najbliższej szafie sterowania oświetleniem, czyli najczęściej przy stacjach transformatorowych. On załącza wszystkie oprawy zasilone z niego, w krajach zachodnich czujki ma już każda oprawa osobno ;)
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Urządzenie przy lampie

Postprzez amisiek » 20 września 2010, 09:59

Wypadałoby jeszcze wspomnieć, że w Polsce oświetlenie uliczne w wielu miastach (i w rejonach wiejskich też) jest włączane przez zegar, a nie czujnik zmierzchowy. Niektóre gminy oszczędzają prąd, wyłączając oświetlenie np o 23 lub o północy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Urządzenie przy lampie

Postprzez Jorgus » 20 września 2010, 22:56

amisiek napisał(a):Wypadałoby jeszcze wspomnieć, że w Polsce oświetlenie uliczne w wielu miastach (i w rejonach wiejskich też) jest włączane przez zegar, a nie czujnik zmierzchowy. Niektóre gminy oszczędzają prąd, wyłączając oświetlenie np o 23 lub o północy.

Ten cały"zegar astronomiczny"jak dla mnie to on ma więcej wad niż zalet ;)
Te głupie zegary strują oświetleniem wg.kalendarza-często to ich wada,jest pochmurno i ciemno a światła nie świecą :evil:
Jak by był wyłącznik zmierzchowy ,to było by fajnie,bo oświetlenie było by włączone tuż o zmierzchu i to zależnie od pogody.Przy okazji sąsiedzi nie mówili by "jakoś późno włączają światła"


nie zrozumcie mnie źle,ale ja jakoś nie przepadam za elektroniką,wolę bardziej te stare,mechaniczne rozwiązania ;).Przy elektronice jest sporo dłubania,przy tych starszych "pierdołkach"starczą podstawowe narzędzia i troszkę wiedzy na dany temat ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Urządzenie przy lampie

Postprzez marcinox363 » 21 września 2010, 21:57

Przy elektronice jest sporo dłubania,przy tych starszych "pierdołkach"starczą podstawowe narzędzia i troszkę wiedzy na dany temat



Z tym muszę się zgodzić
marcinox363
 
Posty: 25
Zdjęcia: 21
Dołączył(a): 18 września 2010, 22:59

Re: Urządzenie przy lampie

Postprzez MRP200 » 22 września 2010, 07:19

Tylko, co niby chcecie tam dłubać w tej "elektronice". Montaż zegara astronomicznego to raptem podłączenie 4 przewodów. Zegar można nastawić na warsztacie. Fotokomórkę trzeba już regulować w miejscu zamontowania, co wiąże się z kolejnym podjazdem.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez Jorgus » 22 września 2010, 13:19

MRP200 widziałem taki zegar astronomiczny,miał on cztery przyciski i wyświetlacz ;) .Mnie ciekawi dlaczego na jednej z ulic oświetlenie(cała ulica!)czasami "nagle"zgaśnie na ok.5min, potem świeci normalnie.(czasami...)Pomocnicy elektryków(czyt.złomiarze)wykorzystują tą dziwną awarię i pomagają panom elektryką we wiadomy sposób... .
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez amisiek » 22 września 2010, 13:24

Krótka przerwa w zasilaniu - lampa sodowa nie może wystartować na gorąco (większość MH też nie), musi ostygnąć by standardowy układ zapłonowy dał rade ją odpalić. A złomiarzom hmmmm (tu się niecenzuralne słowo ciśnie na usta)... Nie mogą zająć sie skrzynkami od fotoradarów?
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Następna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości