Grzyby oświetleniowe

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

duza oprawa

Postprzez KaszeL » 22 czerwca 2007, 00:55

Poprzyglądałem się moim lampom, i co raz bardziej zaczynam się skłaniać do tego, że to jest jest wersja 700W/400W. Zakładając taki rozkład daję oprawie moc prawie 9kW i prawie 500000 lumenów. Nie powiem, to już na prawdę coś. W przypadku takiego monstrum można było załączać ją wielosekcyjnie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez neon44 » 22 czerwca 2007, 01:08

główną wadą oprawy jest fakt iż najwięcej światła jest pod słupem a na bokach w ogóle go nie ma dlatego w wielu miastach się pozbyto tych opraw między innymi w Chorzowie na rynku
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez mirek » 22 czerwca 2007, 10:46

Neon, a widziałeś taką oprawę w akcji :?:
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez neon44 » 22 czerwca 2007, 11:44

Oczywiście że widziałem. W roku 2003 wracając z jeden z imprez to była wiosna jechałem nocnym tramwajem przez Chorzów. Lampa świeciła bardzo uroczo z klimatem. Dośc mocno blindowały rtęciówki z tym że najjaśniej było wokół słupa. Niestety :cry: gdy jesienią 2006 chciałem je sfocić już ich nie było. Pamiętam że opraw było z pięc jedne były takie jak ta w Bytomiu inne miały 12 lamp lub więcej montowanych poziomo. Te mega olbrzymie latarnie były założone na tych zielonych słupach widocznych na zdjęciach

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez neon44 » 22 czerwca 2007, 17:10

No Mirku przyznawaj się bez bicia i zapodawaj kartę katalogową tej dużej oprawy :mrgreen: :mrgreen:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez mirek » 22 czerwca 2007, 18:04

No i tutaj Cię Neon zasmucę. Niestety w moich katalogach nic nie znalazłem na jej temat.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez swietlik » 22 czerwca 2007, 20:38

Ta oprawa nadaje się do tematu Największe kretynizmy oświetleniowe ;)

Kretynizm 1 -Ma rtęciówki 700W albo 400W skierowane pionowo, jarznik jest tak zrobiony , że świeci w dużej mierze na boki, boki są zasłonięte obudową zewnetrzną, która napewno nie odbije na dól światła. Pod latarnią najciemniej ;)
Kretynizm 2 -Oprawa oświetla daszki przystanku.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez qba » 23 czerwca 2007, 12:37

Rzeczywiście ta oprawa nie była zbyt udaną konstrukcją. Oświetlony był tylko niewielki fragment bezpośrednio pod lampą. Słup był bardzo wysoki. Składał się z czterech członów i był wyższy niż przeciętny kwiat. W kołobrzegu stały 3 takie. Postawiono je w 1974r, a ludzie nazwali je kapeluszami Wacusia. Jedna stała na parkingu w porcie, jedna na Skwerze Pionierów i jedna na placu, przy ul Zwycięzców i Pomorskiej. (chyba jeszcze jedna była na rondzie na Koszalińskiej). Jednak w mieście dość szybko z nich zrezygnowano, albo usuwając je całkiem, lub tylko zdejmując grzyb i zakładając kwiat na 10 opraw. . Ostatnią tą w porcie zlikwidowano w 1997r. Muszę przyznać, że nigdy nie widziałem, jak ta oprawa świeci. Wiem to tylko z relacji osób, które to pamiętają. Mi się zawsze kojarzyła z UFO. W środku grzyba mieszkały gołębie. Ale pamiętam, że LRFy były w niej umieszczone trochę inachej niż w oprawie na zdjęciach. Trzonkiem w góre, ale pojedyńczo, tworząc jakby pierścień. W tej, co pamiętam były to LRFy 250 i było ich co najmniej 10, ale myślę, że było ich jeszcze więcej, 16 lub nawet 20. Niestety trudno mi to teraz określić.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez neon44 » 23 czerwca 2007, 15:12

qba napisał(a):Rzeczywiście ta oprawa nie była zbyt udaną konstrukcją. Oświetlony był tylko niewielki fragment bezpośrednio pod lampą. Słup był bardzo wysoki. Składał się z czterech członów i był wyższy niż przeciętny kwiat. W kołobrzegu stały 3 takie. Postawiono je w 1974r, a ludzie nazwali je kapeluszami Wacusia.

Ja pierniczę ale nazwa kapelusz Wacusia :mrgreen:

qba napisał(a):Ale pamiętam, że LRFy były w niej umieszczone trochę inachej niż w oprawie na zdjęciach. Trzonkiem w góre, ale pojedyńczo, tworząc jakby pierścień. W tej, co pamiętam były to LRFy 250 i było ich co najmniej 10, ale myślę, że było ich jeszcze więcej, 16 lub nawet 20. Niestety trudno mi to teraz określić.


Tak te niektóre w Chorzowie też tak właśnie wyglądały i miały 10 lub 20 LRFów. Raz były nawet WLSy. Niestety za wiele na ten temat nie mogę powiedzieć bo też tego nie pamiętam
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez Krzysiek » 23 czerwca 2007, 20:46

swietlik napisał(a):Oprawa to prawdziwy olbrzym... masa pewnie kolo 80kg :)

Pewnie więcej, sam statecznik 400W waży ponad 5kg. Jeśli tam są stateczniki 700W to masa oprawy może zbliżać się do 200kg. Pewnie była montowana przy pomocy dźwigu.

swietlik napisał(a):Ta oprawa nadaje się do tematu Największe kretynizmy oświetleniowe

I tutaj się zgodzę. Niemniej jednak wygląda bardzo malowniczo.
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości