Grzyby oświetleniowe

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

duza oprawa

Postprzez neon44 » 23 czerwca 2007, 22:12

fotki z http://www.galeria.chorzow.slask.pl tych mega dużych opraw

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez rtęciówka » 23 czerwca 2007, 22:25

Montowana przy pomocy dźwigu, 200kg :!: :o :o
To jest niewyobrażalne (a przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam)
Nie mogę uwierzyć jak oprawa może ważyć 200kg i że jeden człowiek niejest w stanie jej podnieść :shock:

No chyba, że stateczniki, kondensatory itd. były montowane na zewnątrz oprawy np. w jakieś dużej "budce", która stała niedaleko słupa. To chyba bardziej prawdopodobne rozwiązanie, bo sądząc po wielkości oprawy, to nie wiem, gdzie by się tam upchnęło 16 lub 20 stateczników (które nie są takie małe) i kondensatorów :roll: A poza tym, to chyba nie było to by bezpieczne, gdyby oprawę, która waży 200kg wieszać na kilkunastometrowym słupie. A ciekawe skąd by wzięli taki wielki dźwig :roll: Taką wysokość osiągają tylko stacjonarne, olbrzymie dźwigi budowlane, używane do budowy między innymi wieżowców.
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez KaszeL » 24 czerwca 2007, 00:08

Nie przesadzaj z tymi dźwigami. Te 200kg to tak na prawdę żaden problem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez andrzejlisek » 24 czerwca 2007, 19:17

Nie wiem, czy jest to możliwe, ale przyszedł mi do głowy pewien pomysł jeśli chodzi o montaż oprawy:
Producent oprawy przewidział łatwy montaż dławików i kondensatorów. Oprawę bez stateczników, bez kondensatorów i bez lamp montuje się na słupie, potem już dysponując podnośnikiem koszowym uzupełnia się oprawę.


Czy daszki przystanków autobusowych są z materiału zupełnie nieprzezroczystego, czy półprzezroczystego?
Ciekawe czy byłoby lepiej gdyby do oprawy wkręcić sodówki lub metalohalogenki (dostosowane do opraw rtęciowych lub po przerobieniu oprawy).
Ostatnio edytowano 24 czerwca 2007, 19:26 przez andrzejlisek, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez rtęciówka » 24 czerwca 2007, 19:22

To raczej mało prawdopodobne wyjście ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez neon44 » 24 czerwca 2007, 19:39

andrzejlisek napisał(a):Nie wiem, czy jest to możliwe, ale przyszedł mi do głowy pewien pomysł jeśli chodzi o montaż oprawy:
Producent oprawy przewidział łatwy montaż dławików i kondensatorów. Oprawę bez stateczników, bez kondensatorów i bez lamp montuje się na słupie, potem już dysponując podnośnikiem koszowym uzupełnia się oprawę.


Czy daszki przystanków autobusowych są z materiału zupełnie nieprzezroczystego, czy półprzezroczystego?
Ciekawe czy byłoby lepiej gdyby do oprawy wkręcić sodówki lub metalohalogenki (dostosowane do opraw rtęciowych lub po przerobieniu oprawy).


Daszki nie są przezroczyste a co do przerabiania oprawy to wątpię by się tego ktoś podjął gdyż byłoby to trudne z uwagi na wysokość na jakiej jest oprawa i jej najłagodniej mówiąc kiepski stan techniczny
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez andrzejlisek » 26 czerwca 2007, 21:12

neon44 napisał(a):
andrzejlisek napisał(a):Nie wiem, czy jest to możliwe, ale przyszedł mi do głowy pewien pomysł jeśli chodzi o montaż oprawy:
Producent oprawy przewidział łatwy montaż dławików i kondensatorów. Oprawę bez stateczników, bez kondensatorów i bez lamp montuje się na słupie, potem już dysponując podnośnikiem koszowym uzupełnia się oprawę.


Czy daszki przystanków autobusowych są z materiału zupełnie nieprzezroczystego, czy półprzezroczystego?
Ciekawe czy byłoby lepiej gdyby do oprawy wkręcić sodówki lub metalohalogenki (dostosowane do opraw rtęciowych lub po przerobieniu oprawy).


Daszki nie są przezroczyste a co do przerabiania oprawy to wątpię by się tego ktoś podjął gdyż byłoby to trudne z uwagi na wysokość na jakiej jest oprawa i jej najłagodniej mówiąc kiepski stan techniczny


A może oprawa była montowana zanim założono daszki przystanków, wtedy z takiej oprawy był pożytek?
A co do lamp to miałem na myśli wkręcanie lamp przystosowanych do opraw rtęciowych, żeby uniknąć konieczności przerabiania oprawy.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez KaszeL » 27 czerwca 2007, 02:26

W sumie szkoda, że teraz nie robią już takich "potworków". Teraz jest tendencja do instalacji wielu źródeł mniejszej mocy.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez mirek » 27 czerwca 2007, 09:41

KaszeL napisał(a):W sumie szkoda, że teraz nie robią już takich "potworków".

A te oprawy to co :?: http://www.oprawy.info/sistellar.htm

KaszeL napisał(a):Teraz jest tendencja do instalacji wielu źródeł mniejszej mocy.

Raczej niewielu średniej mocy. Nikt przecież nie modernizuje kwiatu na dwanaście lamp rtęciowych na 12x sodowa 100W tylko np. 6xsodowa 250W.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Duża oprawa na 16 LRFów

Postprzez neon44 » 27 czerwca 2007, 11:34

Przeglądając jedną z moich książek znalazłem chyba sposób w jaki taką oprawę można było konserwować

zerknijcie na foto

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości