Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez Whites86 » 1 marca 2019, 09:05

iso 1600 w nocy :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez Luk » 2 marca 2019, 09:57

Nawet nie widać szumu na tych zdjęciach, mimo użytego ISO 1600. Ale właśnie taka jest zaleta lustrzanek. Gdyby to był kompakt, szumu byłoby pełno...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez JeD » 2 marca 2019, 10:31

nie ma co za bardzo marudzić, bo niedługo nikt tutaj nic nie będzie wrzucał :roll:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez trojmiejski » 3 marca 2019, 17:56

Nie miałem statywu ze sobą, parametry ustawiłem na szybko, żeby było widać na zdjęciach różnicę.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez trojmiejski » 24 lipca 2020, 17:24

Choć zmieniły się oprawy to tak jak przed wymianą po 23:30 na Władysława IV gaszona jest część opraw na kwiatach:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez trojmiejski » 6 listopada 2020, 10:09

Jako, że byłem niezadowolony z jakości poprzednich zdjęć porównujących ściemnione Selenium na Wzgórzu św. Maksymiliana względem pełnej mocy, postanowiłem temat ogarnąć ponownie, tym razem na statywie:
Obrazek

Obrazek

Jako, że znałem dokładną godzinę kiedy następuje przełączenie, postanowiłem nagrać film uwieczniający ten moment:



Film ujawnia pewne detale które nie są ewidentne ze statycznych zdjęć.

Przede wszystkim ściemnianie nie jest jednoczesne dla wszystkich opraw, lecz zaprogramowano to tak, że ściemnianie jest etapowe. Do tego jak się porówna moment tuż po ściemnieniu wszystkiego (co miało być ściemnione gdyż niektóre oprawy mają w założeniach świecić na pełnej mocy cały czas) koło 0:22 do końcówki filmu, to widać, że w jarznikach lamp musiało się ustalać ekwilibrium na nowo gdyż pod koniec świecą subtelnie jeszcze słabiej niż tuż po przełączeniu.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez trojmiejski » 29 maja 2021, 16:05

Władysława IV widziana od strony 10 Lutego, w przypadku jedynego w tym ciągu 10-ramiennika redukcja nocą jest z 10 opraw do 6:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez trojmiejski » 9 listopada 2022, 23:26

Ostatnio zwróciłem uwagę, że prawdopodobnie niektóre LEDy w Gdańsku mają mechanizm ściemniania po godzinie 23. Piszę prawdopodobnie gdyż zrobiłem zdjęcia porównawcze stanu ściemnionego i pełnej mocy, różnicę widać, ale jest bardzo subtelna więc nie chcę przekreślać możliwości, że różnica w wyglądzie na zdjęciach wynika z innych przyczyn. Nie mniej jednak alternatywne pomysły do głowy nie przychodzą więc uznaję, że te LEDy są ściemniane, lecz po prostu wartość ściemnienia jest niewielka. Gołym okiem podobnie, jak jechałem autem na Marynarki Polskiej po 23, to wydawało mnie się być ciemniej niż o wcześniejszych porach, ale różnica była na tyle subtelna, że chciałem to potwierdzić przez wykonanie zdjęć porównawczych. Celowo wybrałem kwiaty na którym LEDy są przemieszane ze starymi sodowymi Stradami, które nie mają mechanizmu ściemniania. Wśród LEDów jeden nie świeci gdyż na całej ulicy jedna z linii zasilających padła.

Pełna moc LEDów:
Obrazek

Ściemnione, szczególnie widać ściemnienie po świetle LEDów padającym na słup:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez kubaxxx » 10 listopada 2022, 13:23

To bardzo możliwe,takie samo wrażenie odniosłem na mojej ulicy.Oprawy led ok.północy świecą słabiej.Jest to widoczne,skoro zwróciłem na to uwagę.Około 30-40%.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości