Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez Michal » 4 kwietnia 2013, 18:02

Witam, na zdjęciach przedstawiam reduktor Greenbox firmy Rabbit .Do istniejącej rozdzielnicy oświetlania drogowego dostawiamy dodatkową szafkę,w której są umieszczone 3 moduły z autotransformatorami - po jednym na każdą fazę.Reduktory w zaprogramowanym przez użytkownika czasie obniżają napięcie zasilania na obwodzie oświetleniowym z 230V na 190V lub 180V. Sterowanie redukcją może odbywać się przez zegar astronomiczny dwukanałowy lub sterownik GPS.Tu na zdjęciu reduktory współpracują ze sterownikiem Micromex typu LIS-UNI,może także współpracować z innymi sterownikami np.CPA-NET firmy Rabbit. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 4 kwietnia 2013, 18:21 przez Michal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez famabud » 4 kwietnia 2013, 18:18

Tu na zdjęciu reduktory współpracują ze sterownikiem Micromex typu LIS-UNI,może także współpracować z innymi sterownikami np.CPA-NET firmy Rabbit. :(

Skąd ta smutna twarz? ;) Czy ten system jest jakiś wadliwy, nie pracuje tak jakbyś tego oczekiwał? Ciekawi mnie, czy kiedykolwiek w moim mieście wpadną na pomysł montażu takich urządzeń. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez JeD » 4 kwietnia 2013, 18:19

famabud napisał(a):
Tu na zdjęciu reduktory współpracują ze sterownikiem Micromex typu LIS-UNI,może także współpracować z innymi sterownikami np.CPA-NET firmy Rabbit. :(

Skąd ta smutna twarz? ;) Czy ten system jest jakiś wadliwy, nie pracuje tak jakbyś tego oczekiwał? Ciekawi mnie, czy kiedykolwiek w moim mieście wpadną na pomysł montażu takich urządzeń. :)


Niech najpierw naprawią drogi :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez Michal » 4 kwietnia 2013, 18:26

famabud napisał(a):
Tu na zdjęciu reduktory współpracują ze sterownikiem Micromex typu LIS-UNI,może także współpracować z innymi sterownikami np.CPA-NET firmy Rabbit. :(

Skąd ta smutna twarz? ;) Czy ten system jest jakiś wadliwy, nie pracuje tak jakbyś tego oczekiwał? Ciekawi mnie, czy kiedykolwiek w moim mieście wpadną na pomysł montażu takich urządzeń. :)


Kliknąłem nie ten emotikonek,system jest jak najbardziej ok.W Poznaniu obecnie testujemy Greenboxa,jak na razie sprawdza się w 100%.Zaletą centralnej redukcji jest ściemnianie standardowych opraw bez dodatkowych urządzeń w osprzęcie,dobudowy dodatkowych kabli,itp.Wadą,że nie może współpracować z oprawami wyposażonymi w stateczniki elektroniczne. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez KaszeL » 4 kwietnia 2013, 18:50

Ja bym chciał zobaczyć co tam jest pod tą zieloną obudową :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez famabud » 4 kwietnia 2013, 18:55

Jak to jest, czy obniżanie napięcia z 230V na np. 180V następuję płynnie, czy jest ono nagłe?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez KaszeL » 4 kwietnia 2013, 19:06

Obniżenie nagłe zgasiło by lampy. Musi być płynnie, albo chociaż małymi kroczkami.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez Michal » 4 kwietnia 2013, 19:14

KaszeL napisał(a):Ja bym chciał zobaczyć co tam jest pod tą zieloną obudową :)


Nie mogę otworzyć obudowy ,bo reduktory są na gwarancji,jest tam min. duży autotransformator w zależności od mocy reduktora 15-25A i płytki z elektroniką ;)

famabud napisał(a):Jak to jest, czy obniżanie napięcia z 230V na np. 180V następuję płynnie, czy jest ono nagłe?


Redukcja następuje płynnie poprzez kilka triaków które załączają poszczególne odczepy transformatora.Cały cykl od rozpoczęcia do zakończenia redukcji trwa ok.25-30 minut i gołym okiem jest praktycznie nie zauważalny.Gdyby redukcja nastąpiła nagle przygasły by oprawy.Miałem okazje testować również reduktory innych producentów,jednak ten Rabbita jest najbardziej dopracowany ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez CDM » 4 kwietnia 2013, 19:23

Nie wiadomo jak to by się zachowywało gdzieś na landach, gdzie sa duże spadki napięć...Znam miejsca, gdzie wskutek zbyt długich obwodów, na linii jest cały czas około 190V. Przy dodatkowym obnizeniu napięcia w SO lampy będą świecić jak kaganki. Dobrze,że tak mało zostało w mieście opraw rtęciowych, przy takim dużym spadku do 180V może być z nimi róznie..
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Redukcja mocy oświetlenia w określonych porach

Postprzez KaszeL » 4 kwietnia 2013, 19:27

No to na tych długich obwodach to mają już domyślnie obniżoną moc :) Tam by się przydały układy podniesienia mocy :>
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron