Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez Elektroservice » 10 października 2013, 20:48

Watt, przestań już się ośmieszać tylko otwórz oczy i wyjdź w nocy na ulicę oświetlaną SGS-203 a później na ulicę oświetlaną OUSd vel Leda i sam zobaczysz, że SGS gniecie ten elgowski szajs pod każdym możliwym względem.
To tyle ode mnie, po co dalej offtopować...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez amisiek » 10 października 2013, 22:24

Wydzielam do osobnego wątku, życzę owocnej dyskusji.
Edit - mi się ousd nie podoba, szerokostrumieniowa ma fatalną optykę. SGS ją wgniata w ziemię pod względem optyki.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez Luk » 11 października 2013, 14:06

Czym się różni w wyglądzie Ousd od Ledy? Oczywiście oprócz tego, że oprawa Ousd jest starsza.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez slaweklampy » 11 października 2013, 14:12

OUSd nie ma regulacji kąta nachylenia, zamiast tego jest specjalne wytłoczenie pod wysięgnik.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez elektryk » 11 października 2013, 14:18

Luk napisał(a):Czym się różni w wyglądzie Ousd od Ledy? Oczywiście oprócz tego, że oprawa Ousd jest starsza.


Luk :arrow: Strara OUSd nie ma od strony mocowania na wysięgniku tej blaszki-obejmy która w obecnych OUSd produkowanych mniej wiecej od 2000 r. nazwanych przez producenta Leda (podobnie jak OUS - Strada lub SGS 102 - Malaga) ma za zadanie regulację kąta nachylenia oprawy. Stara OUSd miała zaczep umożliwiający zmianę mocowania z normalnego na wysięgniku na szczytowe czyli na słupie podobnie jak ma SGS z tym że w SGS ten zaczep jest mocowany 2 śrubami na zewnątrz oprawy, a w OUSd mocowany jest wewnątrz.

Stara OUSd miała również inny, jednoczęściowy odbłyśnik, który moim zdaniem był lepszy od obecnych wieloelementowych. Takie odbłyśniki jak są w obecnych Ledach są również w Malagach 1.

Po drugie to stara OUSd miała też większą szczelność od obecnych Led... Była to całkiem niezła oprawa do 2000 r. W Lublinie na ulicach lokalnych jest ich pomontowanych w wersjach 70 i 100 W tysiące i naprawdę dają radę i są szczelne. Absurdem było już montowanie wersji 150 W na głównych 4-pasmowych ulicach
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez Elektroservice » 11 października 2013, 18:18

Z tą szczelnością to zależy jak się trafi - spotykam się z czystymi i dość starymi OUSd, ale także z bardzo zasyfionymi. Tak w ogóle moim zdaniem OUSd vel Leda to stare ścierwo którego już nie powinno się dalej produkować ani nigdzie montować...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez famabud » 11 października 2013, 20:55

Chyba nie wiesz że leda z tłoczonym odbłyśnikiem, ma zastosowanie 5% w kraju ? reszta to szerokostrumieniówka ?, chyba nie wiesz. Lecz tak jest, jak nie podaj mi dowody że jest dużo ich bo wiem o kilkunastu sztukach, a znam tysiące zwykłych. SGS-203 świeci super, i nie wiem czemu się do niego przyczepiłeś, leda jest nowoczesna? Pff..

Właśnie szerokostrumieniowych jest w sumie nie tak wiele. Największy udział mają "zwykłe" Ledy z wieloelementowym-składanym odbłyśnikiem z aluminium młotkowanego (szerokostrumieniowe mają polerowane) ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez JeD » 11 października 2013, 20:56

famabud napisał(a):
Chyba nie wiesz że leda z tłoczonym odbłyśnikiem, ma zastosowanie 5% w kraju ? reszta to szerokostrumieniówka ?, chyba nie wiesz. Lecz tak jest, jak nie podaj mi dowody że jest dużo ich bo wiem o kilkunastu sztukach, a znam tysiące zwykłych. SGS-203 świeci super, i nie wiem czemu się do niego przyczepiłeś, leda jest nowoczesna? Pff..

Właśnie szerokostrumieniowych jest w sumie nie tak wiele. Największy udział mają "zwykłe" Ledy z wieloelementowym-składanym odbłyśnikiem z aluminium młotkowanego (szerokostrumieniowe mają polerowane) ;)


Myślałem że to się tak nazywa, mój błąd. Co nie zmienia faktu że świeci kijowo. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości