Zabezpieczenia do opraw LED

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez MercuryFenix » 24 lutego 2015, 22:47

Watt napisał(a):W takim razie to oprawa powinna być wyposażona w jakiś układ zmniejszający prąd rozruchowy.

Ehh...
Oprawy wymienione na LED nie wymagają wcale przeróbki obwodu(może poza wymianą BN) choć też zależy jaką oprawę zastępuje. a to chyba znaczy że nie trzeba go redukować, nie ?
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez jacekk » 24 lutego 2015, 22:51

Ale po co? Ten pik pradowy trwa bardzo krótko, poza tym nie zawsze on musi wystąpić. Poza tym to nie jest nic szczególnego, wie o tym każdy kto ma toroida dużej mocy ;)


Poza tym, zabezpieczenie nie zabezpiecza oprawy a linię. Kiedy zadziała zabezpieczenie to oznacza to że sama oprawa czy jaki kolwiek inny odbiornik jest już i tak uszkodzony :) Np. topiki rurkowe w sprzęcie RTV, kiedy one zadziałają to znaczy to że już cos i tak jest zniszczone ale zabezpieczają instalacje w domu.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez MercuryFenix » 24 lutego 2015, 22:56

Racja w zupełności :)
Ale rurkowe na końcówkach mocy mogą się palić bez większego powodu. A wtedy wystarczy ich wymiana :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez KaszeL » 24 lutego 2015, 23:39

Wszystko fajnie Panowie, tylko ten prąd rozruchowy trwa raptem 140 µs - tak mikro-sekund. To teraz sprawdźcie czas zadziałania członu elektromagnetycznego zwykłej eski.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez MercuryFenix » 24 lutego 2015, 23:42

KaszeL napisał(a):Wszystko fajnie Panowie, tylko ten prąd rozruchowy trwa raptem 140 µs - tak mikro-sekund. To teraz sprawdźcie czas zadziałania członu elektromagnetycznego zwykłej eski.

Wiadomo, impuls :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez Watt » 25 lutego 2015, 07:09

Ale w sumie jeszcze nigdy nie widziałem eski w słupie, a 100% gołych linii napowietrznych ma BNu, linie izolowane mają plastikowe gniazda bezpiecznikowe ze zwykłymi topikami w główkach. To co zaobserwowałem.
Watt
 

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez MercuryFenix » 25 lutego 2015, 07:29

To mało widziałeś ;)
Ja czasami widze takie rozwiązania
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez madeinpoland » 25 lutego 2015, 08:07

Jeżeli producent zakłada jakiś prąd, jakieś zabezpieczenie, a także max ilość opraw to chyba trzeba trzymać się tych danych. Wiem wychowałem się w Polsce, ale nigdy nie byłem za podejściem typu "może się uda" ;)
madeinpoland
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 września 2014, 05:21

Re: Zabezpieczenia do opraw LED

Postprzez MRP200 » 26 lutego 2015, 08:33

Zakładane przez producenta 9 opraw odnosi się do eski 16 A typu B, i dotyczy to zabezpieczenia głównego obwodu np. w rozdzielni lub szafce oświetleniowej. Ale obwody w szafkach oświetleniowych zabezpiecza się eską co najmniej typu C, a jeszcze lepsze są wkładki topikowe. Poza tym sporo skablowanych obwodów oświetleniowych zasilanych jest trójfazowo, a więc ilość opraw dla tak zabezpieczonego obwodu zwiększa się do 27, jeżeli zostaną równomiernie rozłożone na poszczególne fazy. W przypadku oświetlenia zainstalowanego na linii napowietrznej również można zwiększyć ilość opraw podpiętych pod jeden obwód, bo tam z reguły są większe zabezpieczenia obwodowe, czasami nawet 40 A.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości