ND-500

Moderator: elek

Re: ND-500

Postprzez litak1 » 5 listopada 2013, 17:51

Ale dlaczego ona świeci jak świeżo włączony SOX hmmm.... :?
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: ND-500

Postprzez elek » 5 listopada 2013, 18:20

litak1 napisał(a):Ale dlaczego ona świeci jak świeżo włączony SOX hmmm.... :?

Bo pewnie emiter na elektrodach zawiera jakieś sole sodu lub jest zanieczyszczony sodem, podczas działania niewielkie ilości parują i dookoła elektrody zaczynają świecić.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ND-500

Postprzez litak1 » 5 listopada 2013, 18:49

A mnie się wydaje że tutaj przy tak małym prądzie wywiązuje się wyładowanie tlące i jarzeniowe, bo elektrody świecą podobnie do zwykłych neonówek z tym że słabo jest widoczna kolumna wyładowania przez zwężone szkło. Bardzo ciekawy efekt się tworzy. Jak wiemy to lampa łukowa jest więc przy dużym amperażu zupełnie inaczej wygląda wyładowaanie m.in termoemisja i wyładowanie wychodzące z jednego rozgrzanego miejsca. Pewnie również spadek napięcia przy takiej pracy jest inny niż przy pracy znamionowej ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: ND-500

Postprzez Elektroservice » 7 listopada 2013, 19:58

Dzięki za fotki Elek :) Świetnie to wygląda, fakt że dużo światła nie daje ale wygląda bardzo ładnie :)
I pewnie żywotność tej lampki przy takim świeceniu będzie długa :D

P.S. Litak masz jakieś chude trafo neonowe, mój TRN daje prawie 80mA przy 6kV :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: ND-500

Postprzez litak1 » 7 listopada 2013, 20:21

Wbrew pozorom trwałość przy takim świeceniu może być nawet niższa niż przy znamionowym z powodu niedopasowania elektrod. Trafa neonowe występują już praktycznie od 5mA najczęściej stosowane 30 do 50 mA występują nawet do 100mA ale to już duże pod grube neony ;)
Edit
No i stało się... dotarła po tygodniu do mnie lampka ND500. Opisałbym to dosadnie, ale regulamin na to nie pozwala, została w transporcie złamana na pół :evil: :evil: :evil: :evil: paczki nawet nie odebrałem. A tak zależało mi na tej lampce echhhh..... :evil: :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!:
tutaj antyreklama :evil: Poczty Polskiej :evil:
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Poprzednia strona

Powrót do Elek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości