[Whites86] MIX z luminoforem do połowy bańki

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez DocBrown » 22 maja 2010, 18:09

O kur** :o
Jeszcze gorszy niefart masz niż Elek :evil:
DocBrown
 

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez max » 22 maja 2010, 19:21

Ta lampa wybuchła? Czy po prostu spadła? Jeśli wybuchła to co się działo przed wybuchem? Zapalił się łuk między doprowadzeniami? Czy zaświeciła i po nagrzaniu pękła? Jarznik widzę cały. I żarnik chyba się nie zerwał. Nie odpalaj też tego mixa 250w polamp ze zwartą częścią żarnika bo może tak samo zrobić - jarznik może strzelić bo dostaje za duży prąd albo po prostu bańka się przegrzeje i pęknie.
max
 

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez Whites86 » 22 maja 2010, 19:26

max napisał(a):Ta lampa wybuchła? Czy po prostu spadła? Jeśli wybuchła to co się działo przed wybuchem? Zapalił się łuk między doprowadzeniami? Czy zaświeciła i po nagrzaniu pękła? Jarznik widzę cały. I żarnik chyba się nie zerwał. Nie odpalaj też tego mixa 250w polamp ze zwartą częścią żarnika bo może tak samo zrobić - jarznik może strzelić bo dostaje za duży prąd albo po prostu bańka się przegrzeje i pęknie.

niewiem z kad ci przyszlo do glowy ze ona wybuchla ?
z jakiej racji miala by wybuchnac ? przeciez lampy same z siebie niewybuchają...
pozatym nigdzie nienapisalem ze ja wogule odpalalem :roll:
poprostu skulała mi się szafy.... :evil:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez OBp » 22 maja 2010, 21:04

Gdyby to była jakaś zwykła rtęciówka, ale taki zabytek :?: :!: :|
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez DocBrown » 22 maja 2010, 22:07

OBp napisał(a):Gdyby to była jakaś zwykła rtęciówka, ale taki zabytek :?: :!: :|


Co Ty sie martwisz, przecież Ty jesteś antyklasykowy :lol:
DocBrown
 

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez OBp » 22 maja 2010, 22:27

Gdyby tych rtęciówek było na pęczki to bym sie nie martwił, a tu był ewidentny zabytek :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez slaweklampy » 23 maja 2010, 08:07

Kiedyś spadła mi z pieca lampa WLS 400W Polamp, urwało się mocowanie jarznika.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez Whites86 » 23 maja 2010, 16:41

http://www.youtube.com/watch?v=q0tVPScVxEU
nagralem filmik z odpalania samego jarznika tej lampy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez max » 23 maja 2010, 19:15

Szkoda że się stłukła. Jak widać nawet żarnik przetrwał ten upadek. Zapaliła nawet. Szkoda, bardzo ciekawie by to wyglądało w tej do połowy pokrytej bańce. Byłoby widać jak żarnik ciemnieje w miarę rozgrzewania się jarznika. Oraz jak luminofor zmienia barwę emitowanego światła. Widzę jakiegoś pecha mamy. Mi się spaliła żarówka węglowa. Zaświeciła i nagle zaczęła jaśniej cicho brzęcząc i zanim zdążyłem ją wyłączyć to żarnik się przepalił w dwóch miejscach. Nie wiem co się stało bo padła chyba w tym samym czasie Pila 60W nowego typu w drugim pomieszczeniu. Żadne inne urządzenia nie spaliły się. Świeciła tylko ta węglowa w pomieszczeniu i Pila w kiblu - zapomniałem zgasić światła. I chwilę wcześniej normalnie świeciła jak byłem w kiblu. Potem zapaliłem tę węglową w pokoju (z tego wszystkiego zapomniałem zgasić tamtej) poświeciła z 5min i zaczęło się to dziać. Zanim wyłączyłem ją zgasła z takim pyknięciem - ułamka sekundy zabrakło. Na bańce nad przepaleniem jest tęczowa plama jak olej na wodzie. Żarnik zaczął świecić jasno jak halogen i chyba coś iskrzyło między zwojami żarnika - chyba to widziałem no i dwa zwoje będące najbliżej siebie spaliły się w tym samym miejscu. Potem odpadł kawałek jednego z nich jak ją wykręciłem już. Tylko dlaczego w takim razie padła Pila w kiblu? Po tym zajściu spojrzałem na drzwi i włącznik światła był na dół i nie świeciła się lampka w nim (włącznik jest podświetlany). Wyłączyłem lampka też nie świeciła. A prąd był - wzmacniacz i komputer działały normalnie nawet w czasie jaśniejszego świecenia. Nie grał głośniej ani nic się nie działo. Czy to zbieg okoliczności i ta w tej węglowej się zwarły zwoje i potem albo chwilę przed Pila? To były wtedy jedyne żarówki świecące u mnie w domu. Po całym zajściu 40W Pila w korytarzu świeciła normalnie. Zostawiłem zapaloną i nic się nie działo. A może to chwilowe przepięcie?
max
 

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez Michal » 23 maja 2010, 20:31

OBp napisał(a):Gdyby to była jakaś zwykła rtęciówka, ale taki zabytek :?: :!: :|

To nie był zabytek tylko unikat.Dobrze,że są chociaż zdjęcia tego mixa w całości. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Whites86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron