Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez strike241 » 6 maja 2014, 10:22

matit1 napisał(a):
strike241 napisał(a):Ja takiego odpaliłem na przekładniku napięciowym 20000/110 V. tylko z tym MEGA ostrożnie trzeba żeby nie zrobić sobie kuku

Ja bym bardzo chętnie taki przekładnik napięciowy sobie sprawił.



Musisz pójść na swój rejon energetyczny do zakładu energetycznego , i popytać się o taki przekładnik. Powiesz ze jest potrzebny do szkoły lub celów dydaktyczno naukowych. Nie powinni robić kłopotów.Mój zakład we wrocławiu zawsze pomagał uczniom w pracach dyplomowych. Nawet sprawny dostaniesz przekładnik któremu wyjechała legalizacja (pomiarowa).
Tylko tak jak wspomniałem z przekładnikiem OSTROZNIE! To nie jest transformator Tesli czy Van der Graffa o małym natężeniu. Jak podłączysz na stronę wtórna przekładnika transformator zasilający dużej mocy to taki przekładnik np Mój ma przy napięciu 20000 volt duże natężenie prądu , wystarczające by to była ostatnia zabawa w życiu.
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez swietlik » 9 maja 2014, 17:33

Ostatnio mogłem zdobyć trzy sztuki takich używanych wskaźników. Mam też nowe, nieużywane w kartonikach ;)
Obrazek
Wskaźniki czasami mają takie czarne przysłony by były lepiej widoczne. Generalnie w energetyce nikt im nie ufa, brak świecenia nie oznacza braku napięcia :!: Zanik napięcia należy sprawdzać odpowiednim do tego celu wskaźnikiem a nie sugerować się bańką na szynie.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez Whites86 » 9 maja 2014, 18:32

swietlik napisał(a):Wskaźniki czasami mają takie czarne przysłony by były lepiej widoczne. Generalnie w energetyce nikt im nie ufa, brak świecenia nie oznacza braku napięcia :!: Zanik napięcia należy sprawdzać odpowiednim do tego celu wskaźnikiem a nie sugerować się bańką na szynie.

ja nawet wskaźnikowi akustycznemu nie ufam a co dopiero tej bańce ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez KaszeL » 9 maja 2014, 19:10

Trochę nie dziwota, że nikt im nie ufa. W końcu dotknięcie szyny SN pod napięciem zazwyczaj kończy się zejściem :\
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez elek » 9 maja 2014, 19:18

KaszeL napisał(a):Trochę nie dziwota, że nikt im nie ufa. W końcu dotknięcie szyny SN pod napięciem zazwyczaj kończy się zejściem :\

Znajomy kiedyś po pijaku wylazł na trafo SN, przeżył ale stracił przedramię.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez litak1 » 9 maja 2014, 21:40

Whites86 napisał(a):
swietlik napisał(a):Wskaźniki czasami mają takie czarne przysłony by były lepiej widoczne. Generalnie w energetyce nikt im nie ufa, brak świecenia nie oznacza braku napięcia :!: Zanik napięcia należy sprawdzać odpowiednim do tego celu wskaźnikiem a nie sugerować się bańką na szynie.

ja nawet wskaźnikowi akustycznemu nie ufam a co dopiero tej bańce ;)

A ja mu ufam :D jak świeci znaczy że na 100% jest napięcie :P.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez Elektroservice » 9 maja 2014, 22:14

Nic dziwnego, że nie darzy się zaufaniem tych neonowych wskaźników, przecież może się on uszkodzić w taki sposób, że nie będzie widać uszkodzenia, ale przestanie świecić, a napięcie będzie :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez litak1 » 9 maja 2014, 22:45

Ja uważam że te wskaźniki są bardzo dobre, gdyż nie jest łatwo innym sposobem zaświecić jakąś kontrolkę na napięciu ponad 10kV w sposób "przewodowy". Taki wskaźnik jest w miarę skuteczny, gdy jest dobrze wykonany to jego trwałość jest praktycznie nieograniczona i jest bardzo tani w wykonaniu. Gdy świeci jest pewność napięcia i niebezpieczeństwa. Gdy znów nie świeci to procedury "wejścia" w pole szynowe uniemożliwiają jakieś niebezpieczeństwo związane z niedziałającym wskaźnikiem, to jest tylko kontrolka nic poza tym. Wiemy że przyrząd do sprawdzania napięcia który montuje się na drążku izolowanym kosztuje ponad tysiaka i musi przechodzić okresowe badania, podobnie jak inne akcesoria związane z bezpieczeństwem i sprawdzaniem szyn i przyłączy pod względem HV. Wszak jeśli mamy kontrolkę napięcia taką zwykłą żarówkową obecności np. 230V to gdy nie świeci nie wpychamy paluchów od razu na gołe przewody, bo przecież kontrolka nie świeci. Wtedy również stosuje się metodę potrójnego pomiaru (objekt-sprawdzenie-objekt) zanim czegoś się dotknie i nikt na kontrolkę nawet nie zwraca uwagi ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Neonowy wskaźnik średniego napięcia

Postprzez strike241 » 10 maja 2014, 19:00

Gwoli ścisłości tematu trochę informacji technicznych ;) w linku widać cała fotke
http://fotki.lighting-gallery.pl/images ... 48761.jpeg
Obrazek
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Whites86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości