Elpor - OIVB 60

Moderator: Elektroservice

Elpor - OIVB 60

Postprzez Elektroservice » 29 stycznia 2013, 15:51

Przedstawiam wam moją oprawę OIVB 60W wyprodukowaną przez firmę Elpor :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I z kloszem (niestety nie mogę go domyć, CIF nie daje rady :()

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez amisiek » 29 stycznia 2013, 15:59

Zawsze mówiłem, że porządna lampa będzie dobrze świecić nawet w WOSie albo psiej misce. Ostatni raz taką oprawę widziałem na wsi, była tam żarówka 60tka ;)
A przejściówka fajna.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez Elektroservice » 29 stycznia 2013, 16:04

Przejściówka średnio wykonana, raczej prowizorka do szybkiego odpalania lamp z trzonkiem G12 ;)
A sama lampa też nie taka porządna, bo jak dla mnie ma kiepską barwę. 3000K to dla mnie jest za ciepłe światło, ale to i tak lepsze o wiele od żarówki. Gdybym miał takiej oprawy używać na codzień to zainwestowałbym w lampę o barwie 840 :mrgreen:
Choć trzeba przyznać że nawet 830tka z dość dużym przebiegiem pomimo zaledwie 35W mocy goni w kosmos żarówkę 60W jaka jest do tej oprawy dedykowana :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez amisiek » 29 stycznia 2013, 16:45

Użyj 942 na stateczniku właściwym do mocy lampy. Wtedy dopiero zobaczysz dobre światło. Żadna żarówka ani świetlówka kompaktowa które mógłbyś wkręcić do tej oprawy nie może się równać z taką małą lampką MH pod względem ilości światła.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez Elektroservice » 29 stycznia 2013, 16:47

Jeśli już miałbym zainwestować to w 840, w zupełności mi wystarczy a da więcej światła od 9xx, bo zawsze 8xx dają więcej światła od 8xx :)
A na stateczniku FL 4000 lampka pracuje na prądzie niemalże znamionowym :shock:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez amisiek » 29 stycznia 2013, 16:57

Elektroservice napisał(a):Jeśli już miałbym zainwestować to w 840, w zupełności mi wystarczy a da więcej światła od 9xx, bo zawsze 8xx dają więcej światła od 8xx :)
A na stateczniku FL 4000 lampka pracuje na prądzie niemalże znamionowym :shock:

Nieprawda.
Nie czytasz w ogóle katalogów.
CDM-T 70w /942 daje więcej światła od lampy kwarcowej w barwie 842. Ceramiki to są najsprawniejsze lampy wyładowcze białego światła. CDM-T daje 6600lm przy sprawności 92 lm/W. Lampa kwarcowa MHN-TD w barwie 842 daje zaledwie 5700lm czyli 76lm/W. W ceramicznych lampach metalohalogenkowych wysoka jakość światła (Ra) idzie w parze z dobrą sprawnością lampy.
Co do pracy na FL4000 to polecam ten test, który przeprowadziłem dawniej - widać wyraźnie, że lampa CDM-T 35W nie osiąga na stateczniku świetlówkowym optymalnych parametrów pracy.
viewtopic.php?f=25&t=2400&start=30#p118101
Oto przykład - po lewej na dedykowanym osprzęcie elektromagnetycznym, po prawej FL4000. Lampa taka sama, z tej samej serii, nowa, w identycznych oprawach.
Obrazek
Widać także sporą różnicę w widmie, bo lampa jest niedociążona - a to wpływa źle na jej trwałość.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez Elektroservice » 29 stycznia 2013, 17:00

Myślę, że przy lekkim niedociążeniu poświeci trochę dłużej.
Nie mam zamiaru inwestować zbytnio w osprzęt do MH 35W gdyż nie mam gdzie to używać, raczej kolekcjonersko sobie kupię 35W metalohalogen w barwie 840.
W tej OIVB odpaliłem 830tkę ceramiczną, czy wersja 840 tej lampy to też ceramik (cały czas mowa o mocy 35W) ?
Katalogów faktycznie nie przeglądałem, ale wiem że świetlówki 9xx dają o wiele mniej światła w porównaniu z 8xx a nawet 7xx.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez amisiek » 29 stycznia 2013, 17:16

Elektroservice napisał(a):Myślę, że przy lekkim niedociążeniu poświeci trochę dłużej.

Myślę, że krócej. Katoda jak jest niedociążona, to ma zbyt niską temperaturę. O efekty możesz spytać Michała, który miał kilka lampek MH eksploatowanych pod niższym napięciem niż znamionowe dla osprzętu. Trwałość leciała na łeb.

W tej OIVB odpaliłem 830tkę ceramiczną, czy wersja 840 tej lampy to też ceramik (cały czas mowa o mocy 35W) ?

Wersja 4200K jest też lampą ceramiczną, ma oznaczenie barwy 942. Także tym lepiej, bo światło lepszej jakości. Nowe Philipsy mają jeszcze wyższe Ra niż starsze. Barwę 842 mają tylko tanie i kiepskie lampy kwarcowe, głównie dwustronnie trzonkowane Rx7s a także chińska tandeta.
Wszystkie porządne lampy na G12 mają 942 i słusznie. Jak chcesz mieć badziewne światło, to wkręć świetlówkę kompaktową.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez Elektroservice » 29 stycznia 2013, 17:24

Na pewno nie zamierzam tej oprawy użytkować w oświetleniu zewnętrznym ani wewnętrznym, stanowi po prostu część kolekcji :D
Zapytam się raz jeszcze - czy istnieje CDM-T w barwie 840 i mocy 35W ? Bo to że 942 istnieje to wiem, ale cały czas próbuje się dowiedzieć czy istnieje też wersja 840.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Elpor - OIVB 60

Postprzez amisiek » 29 stycznia 2013, 17:32

CDM-T w barwie oznaczonej 842 nie ma w sprzedaży i nie sądzę, by porządny producent wprowadził takie badziewie do swojego zestawu produktów. Chyba, że pod presją wzrostu strumienia świetlnego, ale w lampach MH o nowoczesnej konstrukcji jakość światła rośnie razem ze skutecznością. Także razem ze wzrostem strumienia i tak zbliżą się do Ra=90 w ten czy inny sposób.

istnieje coś takiego w mocy 35W i barwie 840:

http://www.alibaba.com/product-gs/56498 ... p.html?s=p firmy Ningbo Solars Lighting Electrics Co., Ltd. z Zhejiang, China
Obrazek

http://www.alibaba.com/product-gs/49808 ... r.html?s=p firmy Changzhou Newtown Special Bulb Factory z Jiangsu, China
Obrazek

http://www.alibaba.com/product-gs/42760 ... _lamp.html - Danyang Fengyi Lighting Electric Co., Ltd. z Jiangsu, China
Obrazek

http://www.alibaba.com/product-gs/63044 ... _lamp.html Linan Free Import & Export Co., Ltd. z Zhejiang, China
Obrazek

Zadowolony?

Nie wiem jak Ty, ale ja wolę dobre światło zamiast słabego, zwłaszcza wtedy, gdy lampa o lepszej jakości światła daje go więcej z tej samej mocy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Następna strona

Powrót do Elektroservice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość