Lampy sodowe dwujarznikowe

Moderator: lumix26

Lampy sodowe dwujarznikowe

Postprzez lumix26 » 3 lipca 2012, 17:35

Lampa sodowa dwujarznikowa 70W "dual arc"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez lumix26 » 3 lipca 2012, 22:05

Start lampki dwujarznikowej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Video

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez trojmiejski » 3 lipca 2012, 22:12

Chociaż jeden z jarzników jest zjarany to jednak ta lampa ma szansę jeszcze tobie trochę posłużyć jeślibyś znalazł dla niej zastosowanie.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez lumix26 » 4 lipca 2012, 05:06

trojmiejski napisał(a):Chociaż jeden z jarzników jest zjarany to jednak ta lampa ma szansę jeszcze tobie trochę posłużyć jeślibyś znalazł dla niej zastosowanie.
Oba jarzniki są sprawne -zawsze pali się tylko jeden drugi załącza w razie chwilowego zaniku zasilania bądż przepalenia ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez trojmiejski » 4 lipca 2012, 10:06

Wiem o tym, tylko jeden z nich jest dość przyjarany przy jednym z końców i dlatego pomyślałem, że nic z niego już nie będzie.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez michal7778 » 4 lipca 2012, 11:11

Czy ja mam tylko takie wrażenie czy te jarzniki są lekko wygięte?
Avatar użytkownika
michal7778
 
Posty: 51
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 20 lutego 2012, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez amisiek » 4 lipca 2012, 13:38

Są proste. Zdjęcie zrobione szerokokątnym obiektywem przez zewnętrzny balon lampy - stąd ten efekt. Jeszcze lepiej go widać przy obiektywach o bardzo krótkiej ogniskowej (rybie oko - fisheye).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez lumix26 » 4 lipca 2012, 18:40

trojmiejski napisał(a): tylko jeden z nich jest dość przyjarany przy jednym z końców i dlatego pomyślałem, że nic z niego już nie będzie.
Lampa jest nowa na wcześniejszych fotach wyglądało jakby była padnięta dlaczego ano miałem włączoną na chwilę i wyłączyłem stąd ten efekt był.Poniższa fotka po normalnej pracy wygląda tak
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez litak1 » 6 lipca 2012, 13:30

Lumix26 ale tobie rozrasta się ta kolekcja :shock: fotki rewelka jak zawsze ;) :arrow: Amisiek czasem można spotkać wygięte jarzniki sodowe szczególnie polskie widziałem kilka takich lampek . Cóż niedoskonałości produkcyjne wszak w niczym to nie przeszkadza ;)
Te "kultowe" lampki skąd wytrzasnąłeś :?: pasowała by mi taka .
Whites86 napisał(a):tylko ostroznie z tymi lampkami ;) ja jedna taka zbilem przez przypadek, implodowala z taka sila ze szklany mak mialem dokladnie w calym pokoju, sprzatania ponad 2 godziny a i tak do dzis jeszcze czasem znajduje jakies kawalki szkiel ;)

Lampy z bańką elipsoidalną , które przystosowane są do zapalania HV mają bardzo niskie ciśnienie w balonie (żeby nie zajarzał się łuk poza jarznikiem) stąd wszyskie tego typu dość mocno mogą implodować 8-)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: [lumix26] Drobna kolekcja lamp

Postprzez amisiek » 6 lipca 2012, 15:33

litak1 napisał(a):Lampy z bańką elipsoidalną , które przystosowane są do zapalania HV mają bardzo niskie ciśnienie w balonie (żeby nie zajarzał się łuk poza jarznikiem) stąd wszyskie tego typu dość mocno mogą implodować 8-)

Lampy te są próżniowe z racji na sposób rozpylania getteru. Wtedy nie było getteru pastylkowego, ale rozpylany barowy. Wymagały próżni i ją miały. Dlatego mogły implodować. Próżnia jest gorsza niż gaz obojętny, gdyż w przypadku jej pogorszenia może być łuk okrężny poza jarznikiem albo od razu przy wyprowadzeniach, ponadto przy dużym gradiencie stężeń występuje migracja - sód ucieka z jarznika, a gdy się pogorszy próżnia, to może do jarznika wnikać wodór. Oględnie mówiąc lampy halogenkowe wodoru nie lubią w środku jarznika. Dlatego na zewnątrz wypełnia się to gazem obojętnym, takim jak azot.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Następna strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości